Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Урок усного українського мовлення (1 клас)Содержание книги
Поиск на нашем сайте
І Повторення, закріплення та розвиток знань, одержаних на попередньому уроці; актуалізація мовленнєвих умінь та навичок (з урахуванням змісту та лексики наступного матеріалу для вивчення) (8-10 хв.) Орієнтовний зміст, види і форми роботи. Розповіді за малюнком, рольова гра, ігри «Хто це? Який? Яка? Яке?», «Впіймай звук», «Так і ні» тощо; слухання скоромовок, віршів, бесіда за змістом, вивчення напам’ять; повторення вимови звуків; бесіди; переказування тексту; словниково-логічні вправи; вправляння у діалогічному мовленні; орфоепічна хвилинка; відгадування загадок; розповіді учнів; декламування віршів напам’ять. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку (2-3 хв). На цьому етапі уроку застосовуються проблемні ситуації, завдання, запитання для усвідомлення необхідності вивчення матеріалу; повідомляється тема. III. Сприйняття та усвідомлення нового навчального матеріалу. Розвиток мовленнєвих умінь та навичок (25-30 хв). Орієнтовний зміст, види і форми роботи. 1. Засвоєння нової лексики. Пояснення вчителя, розгляд малюнків і бесіда за їх змістом; практична робота у зошитах з друкованою основою, робота за підручником 2. Активізація слів у мовленні. Аудіювання художніх творів, дидактично адаптованих за змістом; розвиток діалогічного мовлення; робота з підручником, інсценізація, озвучення малюнків, вправи «Доповни речення» тощо. ІV. Підсумок уроку. Зразки уроків української мови й читання Урок читання (3 клас) Тема. Астрід Ліндгрен «Про Карлсона, що живе на даху». «Мені нічого не важко, бо я найкращий у світі літун!» Мета: ознайомити учнів з казкою шведської письменниці Астрід Ліндгрен «Про Карлсона, що живе на даху», вчити визначати композиційні частини казки: зачин, основну частину, кінцівку; розкрити прийоми зображення фантастичного чоловічка Карлсона; розвивати навички виразного читання, вміння стисло переказувати прочитане, обґрунтовувати власну думку; сприяти укріпленню дружби між учнями, формувати відданість і вірність у дружбі. Обладнання: «Тематичний словник школяра» К.С. Прищепи та В.Г. Лук'яненка, географічна карта, фотокартки з краєвидами Швеції, ілюстроване видання книги «Про Карлсона, що живе на даху», платівка із записом пісні, яку співає Карлсон, тестові завдання. Хід уроку І Актуалізація опорних знань Гра «Пригадай казку». · — З'єднайте між собою три слова: а) назву казки; б) країну, де вона була написана; в) автора казки. «Кіт у чоботях» Росія Шарль Перро «Зачарована красуня» Італія Карло Коллоді «Пригоди Піноккіо» Німеччина Петро Єршов «Горбоконик» Франція Брати Грімм · Назвіть героїв цих казок. Чим вони вам подобаються? · Про кого з героїв вже відомих вам казок можна сказати, що він спритний, веселий, здібний до вигадок? · Чи не хотіли б ви запросити на наш урок ось цього фантастичного чоловічка? (Учитель демонструє малюнок із зображенням Карлсона.) ІІ. Повідомлення теми й завдань уроку Сьогодні «чарівна» скринька пропонує нам зустрітися із дотепним Карлсоном. Ми вирушаємо у подорож сторінками літературної казки Астрід Ліндгрен «Про Карлсона, що живе на даху». Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати навички стислого переказу тексту, вчитися визначати частини казки: зачин, основну частину кінцівку, будемо висловлювати своє ставлення до героїв твору. ІІІ. Вивчення нового матеріалу 1. Повідомлення учнів (за потреби воно доповнюється вчителем) · Отже, ми потрапили у дивовижну країну – Швецію, яка своєю надзвичайною красою зачарувала людей багатьох країн світу. (Учитель демонструє фотокартки з краєвидами Швеції.) Саме тут жила і писала свої твори Астрід Анна Емілія Ліндгрен (1907—2002). Твори цієї письменниці знають і люблять діти багатьох країн світу. Її називали «чарівницею зі Швеції» та «Андерсеном нашої доби». Її нагороджено багатьма національними та міжнародними преміями, орденами та медалями. Зокрема такими, як орден усмішки, Міжнародна Золота медаль Г.К. Андерсена. Ще за життя письменниці спорудили три пам'ятники на її честь. Твори Астрід Ліндгрен перекладені багатьма мовами світу. Хтось підрахував, що якби всі видані книжки Ліндгрен покласти одна на одну, вони утворили б вежу, в сотні разів вищу за Ейфелеву в Парижі. «Чи могли б ви написати книжку для дорослих?» – одного разу запитали в Астрід Ліндгрен. «Ні, не змогла б, – відповіла вона. – Я не хочу писати для дорослих, я волію писати для читачів, здатних творити дива. А дива творять діти, коли читають книжки. Вони беруть наші жалюгідні думки й слова і вдихають у них життя і блиск». 2. Виразне читання тексту казки вчителем. 3. Словникова робота. · Запам'ятайте значення поданих слів. Денатурат – технічний спирт. Фіранки -легкі занавіски. Принишклий – притихлий. · Прочитайте слова швидко й правильно. Дзижчання, реактивний, принишклий, уповільнив, денатуратом, запобіжний, вимальовувалась. · Поясніть значення поданих слів. Миттю – дуже швидко, в одну мить. Хвацько – завзято. Незграбно – невміло, неакуратно. Щодуху – якнайшвидше, з найбільшою швидкістю. Безжурно – весело, безтурботно. · Доберіть до поданих слів антоніми. Маленький товстий чоловічок – великий худий чоловік. · Поясніть значення поданих висловів. Аж мороз пішов по спині – стало дуже страшно. Забриніли сльози – навернулися на очі сльози. 4. Виразне читання тексту казки учнями та аналіз прочитаного. а) Від слів «Був чудовий весняний вечір...» до слів «маленькі товсті чоловічки». · Як познайомились Малюк і Карлсон? · Чим привернув увагу Карлсона Малюк? · Чому Малюк так хвилювався? · Як виглядав Карлсон? · Прослухайте платівку із записом пісні, яку співає Карлсон. Чи змінилося враження, яке справив на вас Карлсон? б) Від слів «Врешті Карлсон...» і до кінця тексту. · Як вихваляв себе Карлсон? Як це його характеризує? · Як почувався у цій ситуації Малюк? · Скільки йому було років? · Чому він весь час згадує свого татка? · Що сталося з паровою машиною? · Як на це відреагував Малюк? · Чи помітив Карлсон хвилювання хлопчика? · Чи він відчув себе винним у тому, що сталося? · Чи хотіли б ви мати такого товариша, як Карлсон? 5. Визначення композиції казки. · Знайдіть зачин, основну частину та кінцівку казки. Прочитайте їх. 6. Гра «Хто швидше?». · Позмагаймося, хто швидше знайде абзаци з поданими словами: веселе голубе полум'я, мчала щодуху. · Знайдіть у тексті казки речення за поданими початком, кінцем, серединою: «...і став дивитися надвір», «...полетів собі далі», «Хоч був він і найкращий...», «...трохи побути тут...», «...не рухався з місця...». 7. Робота над виразним читанням учнями тексту казки. · Знайдіть у тексті виділені слова. · Як їх слід читати? · Чому виділили саме ці слова? · Виберіть епізод, який вам найбільше сподобався. · Прочитайте за особами уривок від слів «Врешті Карлсон...» і до кінця тексту. 8. Читання зі скороченням. · Прочитайте абзац (за вибором учителя), опускаючи речення, які не є важливими для розуміння змісту твору. 9. Уявна екранізація казки. · Спробуйте створити кадри мультфільму до поданого уривку казки (за вибором учителя). IV Узагальнення та систематизація знань учнів 1. Бесіда. · Хто з героїв казки викликав у вас найбільшу симпатію? · Розгляньте ілюстрацію до казки на с. 122 підручника Які слова з тексту ви записали б під нею? · Чи відповідає ця ілюстрація вашому уявленню про героїв казки? 2. Тестове опитування. 1. Казка «Про Карлсона, що живе на даху» є... а)...народною; б)...літературною; в)... побутовою. 2. Автором цієї казки є... а)...Шарль Перро; б)...Карло Коллоді; в)...Астрід Ліндгрен. 3. Автор цієї казки народився у... а)...Франції; б)...Швеції; в)...Росії. 4. Дійовою особою казки є... а)...Кіт у чоботях; б)...Пііноккіо; в)...Малюк. 5. Казка Ліндгрен вчить... а)... бути відданим у дружбі; б)...бути сміливими і розумними; в)...нікому не довіряти. 6. Головній думці казки відповідає прислів'я... а)...Сім раз відмір, один раз відріж; б)...Дружба та братство – нема більше багатства; в)...Один в полі не воїн. V. Підсумок уроку Я раджу вам звернутися до шкільної бібліотеки і прочитати цю незвичайну казку повністю. Ви дізнаєтесь, які цікаві пригоди трапилися з Малюком та його товаришем Карлсоном. VI.Домашнє завдання Підготуйтеся до виразного читання казки та її стислого переказу.
|
||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-08-14; просмотров: 398; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.189.194.225 (0.012 с.) |