Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Робота з організації ведення календаря природиСодержание книги
Поиск на нашем сайте
Уроки з курсу „Я і Україна” Методичний коментар. Уроки з курсу „Я і Україна” можна розподілити на дві великі групи: традиційні та нетрадиційні. Якщо нетрадиційні уроки (урок-діалог, урок-дослідження тощо) мають варіативну структуру, то традиційні уроки: урок засвоєння нових ЗУН, урок систематизації та узагальнення ЗУН, комбінований урок, предметний урок, урок-екскурсія мають чітку макроструктуру та відповідні вимоги до оформлення. Протягом практики вам доведеться складати конспекти та проводити уроки різних типів. Наводимо приклади оформлення уроків найбільш розповсюджених типі. Приклад оформлення плану-конспекту комбінованого уроку Тема: Мішані ліси (4 клас) Мета: формувати уявлення про географічне розміщення зони мішаних лісів на території України, її кліматичні умови, рослинний і тваринний світ. Залежність між елементами живої та неживої природи в мішаних лісах, уміння розрізняти рослини й тварини зони мішаних лісів; формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; висловлювати й доводити судження, аргументуючи свою відповідь; виховувати розуміння й відчуття краси природи; розвивати позитивні емоції під час сприймання об'єктів природи, прагнення охороняти природу. Тип уроку: комбінований Обладнання: карта природних зон України, гербарії та малюнки рослин (дерев, кущів, трав’янистих рослин) мішаних лісів, малюнки тварин (діапозитиви), фільм „Життя лісу” Хід уроку І. Організація класу ІІ. Актуалізація опорних знань. Фронтальна бесіда (з опорою на глобус та телурій) - Яку форму має Земля? - Що таке вісь Землі? - Як вона розміщена у просторі? - Як зумовлюється зміна пір року? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Постановка проблеми - До чого призводить нерівномірне освітлення Сонцем земної поверхні? Полілог. Повідомлення теми Уся територія материка розділена на частини – природні зони. На території України виділяється чотири природних зони. Сьогодні ми почнемо вивчати зону мішаних лісів. ІV. Засвоєння нових знань, умінь, навичок Робота за картою України - Пригадайте й назвіть сторони горизонту. Покажіть основні сторони горизонту на карті. - Яким кольором позначена зона мішаних лісів? - Визначте за картою, у якій частині України розміщена зона мішаних лісів. - Зона мішаних лісів займає північну частину України. Її називають Українським Поліссям. Робота за підручником - Які характерні особливості різних пір року в зоні мішаних лісів? Щоб дати відповідь на це запитання, прочитайте за підручником перший абзац статті „Мішані ліси” Робота з малюнками та гербарієм - Назвіть яруси лісів. - Які дерева, кущі, трав’янисті рослини ростуть у зоні мішаних лісів? Учитель називає невідомі дітям рослини та повідомляє нові факти про них. Розглядаються спочатку листяні, потім хвойні дерева, потім кущі та трав’янисті рослини.. Загадки про тварин - Ви переконалися, що рослинний світ зони мішаних лісів багатий та різноманітний. Яким може бути тваринний світ? Чому? - Хто ж саме мешкає в таких лісах? (загадування загадок) Робота з малюнками - Знайдіть на малюнках тварин, що мешкають у зоні мішаних лісів. Фізхвилинка V. Систематизація, узагальнення засвоєних знань, умінь, навичок Бесіда - Яку територію Землі називають природною зоною? - Яку природну зону вивчали на уроці? - Які групи рослин ростуть у зоні мішаних лісів? - Чому можлива така різноманітність? - Які групи тварин населяють зону мішаних лісів? - Назвіть причини такої кількості та різноманітності. Заповнення таблиці
VІ. Застосування засвоєних знань, умінь, навичок 1. Гра „Хто зайвий” Учителем добираються ілюстрації або гербарні зразки рослин, які ростуть у зоні мішаних лісів, і доповнюються рослинами, нетиповими для неї. Завдання для учнів: вибрати й назвати рослини мішаного лісу. Така ж гра проводиться і для тварин. 1. Гра „Хто у лісі живе ”. „Що у лісі росте” На дошці вивішують малюнки рослин чи тварин. Один учень описує одну з рослин або загадує загадку про неї, а інші відгадують. Той, хто відгадав, знімає малюнок. Хто найбільше зніме малюнків, той переміг. Моделювання Скласти ланцюг живлення. Хто чим живиться у лісі: синиця гусениця-листогризаласка тополя жук-носоріг VІІ. Домашнє завдання Опрацювати статтю в підручнику „Мішані ліси” Підібрати ілюстрації рослин і тварин мішаних лісів. Індивідуальні завдання для спостережень. VІІІ. Підсумок уроку. Приклад оформлення плану-конспекту предметного уроку Тема: Термометр (3 клас) Мета: формувати поняття „термометр”, уявлення про властивості рідин розширюватися при нагріванні та стискатися при охолодженні; формувати вміння користуватися термометром; розвивати вміння спостерігати за перебігом і результатами дослідів, доводити власну думку; виховувати охайність. Тип уроку: предметний Обладнання: пробірки, закриті корком зі скляною трубкою; термометри для вимірювання температури повітря, води, тіла людини; демонстраційна і роздавальні моделі термометру. Хід уроку І. Організація початку уроку ІІ. Актуалізація опорних знань Фронтальна бесіда - Що називають тілами? - Назвіть живі тіла. - Назвіть неживі предмети. - Чим відрізняються живі тіла від неживих? Робота зі схемами - Розгляньте схематичні малюнки, на яких за допомогою умовних знаків зображено різні речовини. - На якому малюнку зображено тверду речовину? Рідку речовину? Газоподібну речовину? Доведіть свою думку. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності · Що треба знати, щоб відповідно одягатися в різні пори року? · Якщо людина занедужала, що роблять насамперед? · За допомогою чого вимірюють температуру? · А ще вимірюють температуру ґрунту, води. І також за допомогою термометра. · Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, яку будову має термометр, як ним користуватись, як він працює. · Отже, тема нашого уроку... ІV. Засвоєння нових знань, умінь, навичок. Знайомство з термометром - Термометр – це прилад для вимірювання температури. Розгляньте термометри, зображені в підручнику. Прочитайте їх назви і скажіть, для чого кожен із них використовують. Робота з демонстраційною моделлю а) Учитель показує й називає частини термометру, а учні повторюють. б) учитель пояснює, як визначати температуру за допомогою термометра. Демонстрація дослідів Дослід 1 Беремо пробірку з водою, що закрита корком із скляною трубкою. Занурюємо пробірку в гарячу воду. Констатуємо, що рівень води в трубці піднявся. · Як змінився рівень води у трубці? · Висновок: при нагріванні вода розширюється. · Дослід 2 Беремо пробірку з водою, що закрита корком із скляною трубкою. Занурюємо пробірку у воду, яку поступово охолоджуємо за допомогою льоду. Констатуємо, що рівень води в трубці знизився. · Як змінився рівень води у трубці? · Висновок: при нагріванні вода стискається. Полілог - Чому вода при нагріванні розширюється, а при охолодженні стискається? Моделювання маленькими чоловічками Фізхвилинка „Маленькі чоловічки” Розповідь учителя - Властивість розширюватися й стискатися мають усі рідини: олія, спирт, ртуть. У термометрах використовують ртуть або забарвлений спирт. Робота з підручником - Що необхідно пам’ятати, користуючись термометром? Щоб дати відповідь на це запитання, прочитайте відповідний абзац у підручнику. V. Систематизація, узагальнення знань Загадка Відгадайте загадку: Градусна шкала скляну сорочку одягла. Поясніть свою відповідь. Бесіда - Який прилад використовують для вимірювання температури? - Які рідини використовують у термометрах? - Які бувають термометри? - Що потрібно пам’ятати, коли користуєшся термометром? VІ. Застосування ЗУН Робота в зошиті з друкованою основою (с. 50) Рішення проблеми - Чому з носика повного чайника під час кипіння виливається вода? VІІ. Домашнє завдання
VІІІ. Підсумки уроку Приклад оформлення плану-конспекту уроку-екскурсії
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-08-14; просмотров: 205; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.23.102.79 (0.007 с.) |