Симоновский А. Развитие творческого мышления детей. – Ярославль, 1997. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Симоновский А. Развитие творческого мышления детей. – Ярославль, 1997.



Головна мета посібника – формування у дитини уміння управляти процесом творчості: фантазуванням, розумінням закономірностей, розв’язуванням складних проблемних ситуацій. Подані у посібнику вправи можна використовувати як на уроках математики, так і на інших уроках у початковій школі.


Природознавство

Порівняльний аналіз програм курсу „Я і Україна” та „Ознайомлення дітей з природою”

Методичний коментар. Одним із завдань практики є порівняльний аналіз програм для дошкільників та першокласників із метою визначення наступності в освіті. Для цього пропонуємо виписати теми із програми для І семестру 1 класу та знайти відповідні теми у програмі для дошкільнят. Наступність буде реалізована, якщо для вивчення теми в 1 класі створено передумови в дошкільній освіті. Якщо тема та її зміст дублюється в старшій групі та в 1 класі, можна говорити про порушення наступності. Якщо теми ніяк не пов’язані між собою, це також свідчить про порушення наступності. Для зручності пропонуємо занести теми в таблицю.

„Я і Україна”, 1 клас Ознайомлення дітей з предметним довкіллям, екологічна освіта, старша група
тема відповідна тема (якщо є)
тема відповідна тема (якщо є)

Висновок:

Складання алгоритму спостережень

Методичний коментар. У першому класі діти починають спостерігати за природою, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, знайомляться зі спрощеним календарем природи. Щоб сформувати мотивацію до цього виду діяльності, необхідно розпочинати з колективних спостережень. Наведемо приклад алгоритму спостережень за осінніми змінами в неживій природі.

Алгоритм спостережень за осінніми змінами в неживій природі

  1. Спостереження за висотою Сонця над горизонтом.
  2. Спостереження за станом неба.
  3. Визначення температури повітря (тепло, прохолодно, холодно).
  4. Визначення наявності вітру.

Протоколи уроків з курсу „Я і Україна”

Методичний коментар. Протоколи є засобом фіксації спостережень за ходом уроку. Провідною діяльністю студента при виконанні цього завдання є аналітична. Протокол передбачає конспектування всіх етапів уроку з подальшим визначенням провідних видів діяльності вчителя й учнів, а також висновків щодо ефективності їх організації. Як показує практика, найбільш зручною формою подання протоколів уроку є таблиця. Отже, пропонуємо таку форму подання протоколу уроку.

Урок № / дата

Тема:

Мета:

Тип уроку:

Обладнання:

Хід уроку

Етап уроку Діяльність учителя Діяльність учня Аналіз ефективності організації
       

 

Приклад протоколу уроку

Тема: Термометр

Мета: формувати поняття „термометр”, уявлення про властивості рідин розширюватися при нагріванні та стискатися при охолодженні; формувати вміння користуватися термометром; розвивати вміння спостерігати за перебігом і результатами дослідів, доводити власну думку; виховувати охайність.

Тип уроку: предметний.

Обладнання: пробірки, закриті корком зі скляною трубкою; термометри для вимірювання температури повітря, води, тіла людини; демонстраційна і роздавальні моделі термометру.

Хід уроку



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-14; просмотров: 223; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.21.231.245 (0.006 с.)