Урок 47. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв'язування задач 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Урок 47. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв'язування задач



 

Мета: закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, вміння розв'язувати задачі на дві дії; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 61, завдання 377; 378)

Завдання 378

— Розкажіть складену задачу, прочитайте її розв’язання.

2. Розв'язування кругових прикладів

3. Творча робота над задачами

• На водяних ліліях сиділи 26 метеликів і кілька бабок. Коли 7 бабок полетіло, то їх залишилося 5.

Придумай різні запитання. Добери вираз, який допоможе знайти відповідь на кожне твоє запитання.

7 + 5

26 + (7 + 5)

26 - (7 + 5)

• Добери числові дані та розв’яжи задачу.

У кошику було [ ] кг яблук і [ ] кг груш. Використали [ ] кг фруктів. Скільки фруктів залишилося?

4. Порівняння виразу і числа

5. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

2; 4; 6; 8; 10;...

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми закріпимо навички додавання і віднімання двоцифрових чисел.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 61-62)

Завдання 379

Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Математичний диктант

• Суму чисел 25 і 7 зменшити на 12.

• 65 зменшити на суму чисел 18 і 4.

• Різницю чисел 60 і 12 зменшити на 15.

• 48 збільшити на різницю чисел 42 і 30.

Завдання 380

Учні коментують, як виконали обчислення.

— Яка смужка найкоротша?

Завдання 381

Учні з допомогою вчителя пояснюють кожний спосіб обчислення.

Завдання 382

Учні з місця складають і розв’язують задачу за таблицею. Записують у зошит умову, питання та розв’язання задачі.

Завдання 383*

Один учень біля дошки пояснює.

— Від найбільшого двоцифрового числа відніміть найбільше число четвертого десятка. (99 - 39 = 60)

Завдання 384. Коментоване розв'язування завдання

— Розгляньте малюнок. Що відомо в задачі?

— Складіть і розв’яжіть задачу, в якій потрібно окремо знайти масу ящика винограду і масу ящика слив.

1) 39 - 23 = 16 (кг) — маса ящика слив.

2) 23 - 16 = 7 (кг) — маса ящика винограду.

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Віконечка»

— Уставте такі числа, щоб рівності стали істинними.

2. Робота над задачею

У Остапа було 25 комп’ютерних ігор. Це на 18 ігор менше, ніж у Богдана. У Іллі було на 4 гри менше, ніж у Богдана. Скільки комп’ютерних ігор було в Іллі?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

• Двоє дівчаток саджали дерева, а одна — квіти. Що саджала Тетянка, якщо Світлана з Ларисою й Лариса з Тетянкою саджали різні рослини? (Дерева)

• У трьох братів 9 зошитів, причому в молодшого на 1 зошит менше, а в старшого на 1 зошит більше, ніж у середнього. Скільки зошитів у кожного? (У молодшого — 2, у середнього — 3, у старшого — 4)

• Вінні-Пуху подарували на день народження діжку з медом масою 7 кг. Коли Вінні-Пух з’їв половину меду, то маса діжки з медом дорівнювала — 4 кг. Скільки кілограмів меду було в діжці спочатку? (7 - 4 = 3; 3 + 3 = 6)

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Яке завдання здалося складним?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 62, завдання 385; 386.


Урок 48.

Тема. ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. САМОСТІЙНА РОБОТА

Мета: удосконалити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел; закріпити вміння розв'язувати задачі на дві дії; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики, самостійність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 62, завдання 385;386)

Завдання 385

— Прочитайте складені вирази.

Завдання 386

— Які задачі склали? Прочитайте розв’язання.

Гра «Ланцюжок»

Математичний диктант

• Зменшуване 50, від’ємник 38. Знайдіть різницю.

• На скільки 78 > 60?

• Яке число додали до 21 та отримали 22?

• Збільшіть 10 на 9.

• Знайдіть різницю чисел 81 і 66.

• На скільки 32 < 33?

• 1-й доданок 19, 2-й доданок 14. Знайдіть суму.

• Скільки треба відняти від 47, щоб вийшло 35?

• Від 61 відніміть 46.

• Зменшіть 92 на 82.

• До якого числа додали 32 та отримали 36?

• На скільки треба зменшити 70, щоб вийшло 69?

Перевірка

— На які 2 групи можна розподілити відповіді математичного диктанту?

• На парні / непарні;

• на двоцифрові / одноцифрові;

• на круглі / некруглі.

Хвилинка каліграфії

21 22 23 24 28

— Назвіть «зайве» число й обґрунтуйте свій вибір.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 520; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.221.187.121 (0.007 с.)