Тема. Застосування правил про порядок виконання арифметичних дій. Розв'язування задач 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. Застосування правил про порядок виконання арифметичних дій. Розв'язування задач



 

Мета: вправляти учнів у застосуванні правил про порядок виконання арифметичних дій, розв'язуванні задач у дві дії (на збільшення, зменшення числа у декілька разів); повторити вивчений матеріал; розвивати пам'ять, увагу; виховувати почуття товариства.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 106-107, завдання 698; 699)

Завдання 698

— Скільки дубів посадили?

Завдання 699

— Прочитайте вирази, у відповіді яких є цифра 2; цифра 3; цифра 4; цифра, що стоїть між 7 і 9.

 

2. Аналіз результатів самостійної роботи, розв'язування відповідних завдань

3. Усна лічба

1) Гра «Склади приклад».

Даються числа 5; 8; 12; 18; 36. Завдання: скласти різні приклади на табличне множення і ділення з цими відповідями.

2) Гра «Крокуй і лічи».

Троє учнів змагаються між собою. Вони стають в одну лінію. Учитель стає поряд з першим учнем, вони одночасно роблять перший крок, під час якого учитель говорить, припустимо: «п’ять». Учень має швидко «налаштуватися» на це число і, роблячи наступні кроки, говорити: «десять, п’ятнадцять, двадцять і т. ін.» — на кожен крок по числу. Учитель йде з ним у ногу, не даючи уповільнити крок. Як тільки учень назвав неправильне число, вони відразу зупиняються, до кінця гри сходити з цього місця не можна.

Те саме виконують решта гравців по черзі. Перемагає той, хто зупиниться далі.

3) Лічба четвірками до 40; п'ятірками до 50.

 

4. Усне розв'язування задач

1) Михайлик знайшов 7 білих грибів, а маслюків — у 3 рази більше. Скільки маслюків знайшов Михайлик?

2) Оленка знайшла 7 білих грибів, а маслюків — на 3 більше. Скільки маслюків знайшла Оленка?

3) У перший день доярка надоїла 18 л молока, в другий день — у 2 рази менше, ніж у перший, а в третій день — на 2 л менше, ніж у другий. Скільки літрів молока надоїла доярка в третій день?

 

5. Хвилинка каліграфії

— Запишіть числа, названі в грі «Крокуй і лічи».

 

6. Математичний диктант

• Добуток чисел 2 і 5 збільшити на 50.

• Добуток чисел 5 і 9 зменшити на 18.

• Частку чисел 30 і 5 збільшити на 12.

• Знайти третину числа 21.

• Знайти половину числа 18.

• Число 6 збільшити в 5 разів.

• Число 32 зменшити в 4 рази.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо порядок виконання дій у виразах.

 

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 107-108)

Завдання 700. Усне виконання завдання Учні «ланцюжком» розв’язують приклади.

Завдання 701

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки гусей у господарки?

2) Скільки всього водоплавної птиці в господарки?

Після складання плану розв’язання учні записують розв’язання самостійно.

Завдання 702

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

Завдання 703. Коментоване розв'язування прикладів Один учень працює біля дошки.

Завдання 704. Усне виконання завдання Учні знаходять третину чисел: 12; 15; 24.

Завдання 705

Учні з числами 21 і 3 складають три задачі: на знаходження остачі, на зменшення числа на кілька одиниць і на різницеве порівняння чисел.

а) Колективне складання задач.

б) Самостійне розв’язування задачі.

 

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування задачі з поясненням

В авторемонтній майстерні працювали 21 слюсар, а механіків — у 7 разів менше. Скільки всього робітників працювало в майстерні?

— Чи можна відразу відповісти на питання задачі? Чому?

— Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?

— Якою дією дамо відповідь на питання задачі? Чому?

 

2. Розв'язування задачі із взаємоперевіркою

Було — 20 прикл.

Розв’язав — по 4 прикл. 2 стовп.

Залишилося —?

 

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

1) Завдання 706.

На змаганнях із гандболу гравці однієї команди набрали 21 очко, що у 3 рази більше, ніж іншої. Який був рахунок у грі? (21: 7)

2) Завдання 707*.

У зайців, які гралися на галявині, 18 вух. 4 зайці заховалися. Скільки зайців залишилося на галявині? (18: 2 = 9; 9 - 4 = 5)

3) Три білочки збирали горіхи. Перша зібрала 6 горішків, друга — 5, а третя — лише один. Але білочки поділили всі горішки порівну. Скільки горіхів віддала третій білочці перша і скільки — друга? (Перша — 2, друга — 1)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 108, завдання 708; 709.

 


Урок 91. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 6

 

Мета: перевірити, як учні засвоїли навички табличного множення і ділення з числами 4 і 5 і вміння розв'язувати задачі, знаходити значення виразів, які включають дії одного ступеня і різних ступенів; розвивати мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬНА РОБОТА

1 варіант

1. Задача.

На дослідній ділянці юннати виростили 36 гладіолусів, а хризантем — у 4 рази менше. Скільки квітів виростили юннати на ділянці?

2. Обчислити значення виразів.

3. Знайти значення виразу 8 + а ∙ 9, якщо а = 4.

4. Знайти третину від числа 24.

5. Побудувати квадрат зі стороною 4 см і знайти його периметр.

Додаткове завдання

Поставити дужки так, щоб отримати правильну рівність.

80 - 20: 4 + 5 = 70

 

2 варіант

1. Задача.

На полиці стояли 4 книги з віршами, а з оповіданнями — в 6 разів більше. Скільки всього книг стояло на полиці?

2. Обчислити значення виразів.

3. Знайти значення виразу 4 ∙ а + 6, якщо а = 8.

4. Знайти чверть від числа 24.

5. Побудувати квадрат зі стороною 3 см і знайти його периметр.

Додаткове завдання

Поставити дужки так, щоб отримати правильну рівність.

90 - 25 + 15: 5 = 82

 

Шкала оцінювання

1 з. — 2,5 бала: 1 бал за хід розв’язання;

1 бал за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію); 0,5 бала за пояснення.

2 з.— 4 бали: по 0,25 бала за дію.

3 з.— 1 бал.

4 з.— 1 бал.

5 з.— 2 бали: 1 бал за правильність обчислень;

1 бал за побудову квадрата.

Додаткове завдання — 1,5 бала.

 

Фізкультхвилинка

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 461; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.144.42.196 (0.011 с.)