Робота за підручником (с. 28-29) 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Робота за підручником (с. 28-29)



Завдання 155. Колективне опрацювання матеріалу

— Прочитайте назви геометричних фігур. Наприклад: «Відрізок АС».

Завдання 156

Учні розв’язують і порівнюють задачі та їх розв’язання. Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

— Чим схожі задачі? Чим відрізняються?

— Чому перша задача розв’язується додаванням, а друга — відніманням?

Завдання 157

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Завдання 158

Перший стовпчик з коментуванням, решта прикладів — самостійно.

Завдання 159*. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Самостійна робота

Робота над задачею

У магазин привезли 98 кг яблук. За день продали 68 кг. Скільки кілограмів яблук залишилося продати?

Офтальмологічна пауза

Розв'язування логічних задач

• На майданчику школи гралися 13 дітей. Коли прийшла 1 дівчинка, то хлопчиків і дівчаток стало порівну. Скільки хлопчиків і дівчаток було на майданчику спочатку? (7 хлопчиків, 6 дівчаток.)

• У вазі стоять 5 гвоздик і 6 троянд. Чого у воді більше — троянд чи гвоздик? (Троянд)

• Як за допомогою каструлі місткістю 7 л і банки місткістю 3 л налити в каструлю 5 л води?

   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 29, завдання 160; 161.


Урок 19.

Тема. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА

 

Мета: формувати в учнів уміння розв'язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного; складати і розв'язувати обернені задачі; розвивати навички швидкої лічби; виховувати інтерес до навчання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 29, завдання 160; 161)

Завдання 160

— Скільки боксерів у другій команді?

Завдання 161

— Прочитайте назву п’ятикутника.

Задачі у віршах

• Вітер листя обривав

І швиденько рахував.

8 листочків дубових

Та 7 різьблених кленових

Тихо він на землю клав

І у діток запитав:

— Скільки ж я листків зірвав? (15)

 

• Петрик книги протирав,

На полиці їх складав.

Ось поклав він 9 книг,

Потім ще 4.

Довго думав і гадав,

Скільки всіх книжок поклав? (13)

 

• Ось летять до годівниці

Чотири подружки синиці.

Сім пізніше прибуло.

Скільки всіх птахів було? (11)

 

• Сойка сливи обривала,

Штук 13 десь зірвала.

Дві дала малим білчатам,

Три — пухнастим зайченятам.

Діти, сойці поможіть,

Решту слив ви полічіть. (8)

Учні записують задачі у зошит у вигляді виразів (з коментуванням).

8 + 7 = 15

13 - 2 - 3 = 8

9 + 4 = 13

4 + 7 = 11

Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

3; 6;...;...; 15;...

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного, проведемо самостійну роботу.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 29-30)

Завдання 162

Учні з місця коментують, як добирали числа, щоб рівності були правильними.

Завдання 163

Учні розв’язують задачі. Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

Після цього задачі порівнюють і складають ще одну задачу, обернену до поданих.

Завдання 164. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Після цього складають і записують свої вирази зі значеннями 13 і 6.

Завдання 165

Учні складають і розв’язують задачу за короткою умовою і малюнком.

Завдання 166*. Самостійне виконання завдання

Учні записують усі двоцифрові числа, значення яких не змінюється від перестановки цифр у їхньому запису. (11; 22; 33; 44; 55; 66; 77; 88; 99)

Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Самостійна робота

1 варіант

1. Задача.

Гнат поклав у коробку 9 олівців і їх стало 16. Скільки олівців було у коробці?

2. Розв’яжи приклади.

3. Устав потрібні числа.

 

2 варіант

1. Задача.

Після того, як із куща троянд зрізали 9 бутонів, на ньому залишилося ще 7 бутонів. Скільки бутонів троянд було на кущі спочатку?

2. Розв’яжи приклади.

3. Устав потрібні числа.

Офтальмологічна пауза

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 30, завдання 167; 168.


Урок 20.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 311; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.23.101.41 (0.014 с.)