Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву
Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Тема. Закріплення таблиці множення числа 5. Розв'язування задач на збільшення і зменшення числа у декілька разівСодержание книги
Похожие статьи вашей тематики
Поиск на нашем сайте
Мета: вправляти учнів у застосуванні таблиці множення числа 5, розв'язуванні задач на збільшення і зменшення числа у декілька разів; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати почуття взаємодопомоги. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 102, завдання 666; 667) Завдання 666 — Скільки дівчаток у шаховому гуртку? Завдання 667 — Прочитайте вирази та їх значення.
2. Усна лічба 1) Гра «Хто швидший?» На дошці прикріплений круг з цифрами. Завдання: збільшити (чи зменшити) ці числа у декілька разів. Діти записують відповіді в зошиті. Проводиться перевірка (учень, що впорався із завданням першим, читає відповіді, решта перевіряють свої записи). 2) Гра «Склади приклад». Даються числа, наприклад: 5; 8; 12; 18; 24. Завдання: скласти різні приклади на табличне множення і ділення з цими відповідями. 3) Обчислення значень виразів.
3. Хвилинка каліграфії — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 10; 8; 6; 4; 2;.... 25; 20; 15; 10;...; 0. 10; 13; 16;...; 22;....
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 5.
IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Робота за підручником (с. 102-103) Завдання 668. Усне виконання завдання Учні добирають потрібні числа. Завдання 669 Учні складають план розв’язання задачі: 1) Скільки йоржів упіймав рибалка? 2) Скільки всього рибин упіймав рибалка? Завдання 670* — Сума двох чисел 18. Якщо одне з них збільшити на 4, а друге зменшити на 4, то дістанемо рівні між собою числа. Знайди вихідні доданки. (4 + 4 = 8; 18 - 8 = 10; 10: 2 = 5; 18 - 5= 13; числа 5 і 13) Завдання 671. Колективне опрацювання матеріалу Учні читають висловлення, складені за малюнками, і відповідають на запитання: — Скільки жовтих черешень на кожному малюнку? Скільки всього черешень на кожному малюнку?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Порівняння задач Задача. Зошит коштує 6 грн, а альбом — у 4 рази дорожчий. Скільки коштує альбом? Короткий запис: 6 грн, в 4 рази дорожче,? грн. — Яка ціна зошита? — Ціна альбому? — Що це означає? (Замість 1 альбому можна купити 4 зошити.) — Як знайти вартість 4-х зошитів? 6 ∙ 4 = 24 (грн) Обернена задача. Якщо альбом у 4 рази дорожче, то зошит —? (У 4 рази дешевше.) Короткий запис:? грн, в 4 рази дешевше, 24 грн. — У скільки разів зошит дешевший за альбом? — 24 грн — що означає це число? (Ціна альбому.) — Що потрібно дізнатися? (Ціну зошита.) — За що заплатили менше? — У попередній задачі ми виконали множення і знайшли ціну альбому, оскільки за нього заплатили більше, ніж за зошит. А за зошит сплатили в 4 рази менше. — Якою дією знайдемо ціну зошита? 24: 4 = 6 (грн) — Порівняємо умови, розв’язання задач. У прямій задачі була дана ціна зошита. Що треба було знайти? (Ціну альбому.) — А в оберненій задачі? (Навпаки.) — Яке число входило в умову обох задач? (У 4 рази.) — У чому різниця між задачами? (У 4 рази дорожче — заплатили більше — дія множення; в 4 рази дешевше — заплатили менше — дія ділення,.) — Яка із задач на збільшення числа, яка — на зменшення? Висновок: дорожче в а разів → помножити на а, дешевше в а разів → поділити на а.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 103, завдання 672; 673. Урок 87. Тема. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ І РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 5; формувати вміння розв'язувати прості і складені задачі, які включають збільшення або зменшення числа у декілька разів; навчати складати обернені задачі до даної; розвивати мислення, мовлення, пам'ять; виховувати дисциплінованість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 103, завдання 672; 673) Завдання 672 — Яка маса кота? Яка маса собаки й кота разом? Завдання 673 — Прочитайте складені вирази та їх значення.
2. Усна лічба 1) Гра «Естафета».
2) Знайти половину чисел 20; 14; 16; 8; 12. 3) Знайти третину чисел 15; 24; 18; 21; 9. 4) Знайти чверть числа 16; 28; 24; 32; 8.
3. Усне розв'язування задач 1) У 4 банки розлили порівну 12 л соку. Скільки літрів соку в одній банці? 2) Бабуся випекла 14 пиріжків. Чому дорівнює одна друга частина всіх пиріжків? 3) У кошику було 6 пучків редиски, по 5 штук у кожному пучку. Скільки редисок у кошику? 4) У вазі стояло 15 гвоздик. Чому дорівнює третя частина всіх гвоздик?
4. Хвилинка каліграфії з логічним завданням — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 5; 12; 19; 26; 33;... 1; 2; 4; 8;...; 32. 1; 3;...; 27.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми вивчимо таблицю ділення на 5.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 103-104) Завдання 674 Колективне складання за малюнком задачі на множення й ділення, запис скороченої умови. Усне виконання завдання. 1) По 5 циб. 3 пуч.,? циб. — Про що говориться в задачі? Що означає число 5? — Складіть обернену задачу на ділення. По 5 циб.? пуч., 15 циб. Завдання 675 Учні коментують, як склали з рівності 5 ∙ 7 = 35 та обчислили вираз на ділення на 5. Завдання 676. Колективне опрацювання матеріалу Учні читають таблицю множення числа 5 і пояснюють, як склали таблицю ділення на 5. Завдання 677 Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно. Завдання 678. Фронтальне вивчення змісту задачі Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. По? кг 5 коз., 10 кг Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. До задачі складають обернену задачу: По 2 кг 5 коз.,? кг Завдання 679 Один учень біля дошки розв’язує і пояснює. Завдання 680 Учні складають план розв’язання задачі: 1) Скільки дівчаток пішло в цирк? 2) Скільки всього дітей пішло в цирк?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Порівняння задач 1) На одній полиці лежить 35 книг, а на другій — у 5 разів менше. Скільки всього книг лежить на двох полицях? 2) На одній полиці лежить 35 книг, а на другій — на 5 менше. Скільки всього книг лежить на двох полицях?
2. Офтальмологічна пауза 3. Розв'язування логічної задачі Завдання 681* Одна сторона прямокутника 8 см, а друга — в 2 рази коротша. Чи можна цей прямокутник розділити на 2 квадрати? (Так. Два квадрати зі стороною 4 см.)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 104, завдання 682; 683. Урок 88.
|
||
|
Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 677; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.216.119 (0.01 с.) |