Тема. Розв'язування вправ і задач на засвоєння таблиці множення числа 4. Складання задач 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. Розв'язування вправ і задач на засвоєння таблиці множення числа 4. Складання задач



 

Мета: формувати в учнів навички табличного множення числа 4; вправляти у розв'язуванні задач, складанні простих і складених задач за малюнком; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 93-94, завдання 608; 609)

Завдання 608

— Прочитайте вирази, у яких остання дія додавання; віднімання.

Завдання 609

— На скільки кілограмів кормів менше потрібно на тиждень корові в теплому корівнику, ніж у холодному?

 

2. Усна лічба

1) Гра «Таблиця множення».

Учні по черзі називають числа, які зустрічаються в таблиці множення числа 4. Учень, який припустився помилки, виходить з гри.

2) Гра «Крокуй і лічи».

Троє учнів змагаються між собою. Вони стають на одній лінії. Учитель стає поряд із першим учнем, вони одночасно роблять перший крок, під час якого вчитель говорить: «чотири». Учень має швидко «налаштуватися» на це число і, роблячи наступні кроки, говорити: «вісім, дванадцять і т. п.» — на кожен крок по числу. Учитель йде з ним у ногу, не даючи уповільнити крок. Як тільки учень назвав неправильне число, вони відразу зупиняються, до кінця гри сходити з цього місця не можна.

Те саме виконують інші гравці по черзі. Перемагає той, хто зупиниться далі.

3) Віршовані задачі.

• 8 ваз у Катерини.

В кожній вазі — апельсини.

По 4 в кожній вазі.

Скільки апельсинів разом? (32)

 

• Клав Тарас на тарілки По 4 пиріжки.

5 тарілок у Тараса.

Пиріжки рахуймо разом! (20)

 

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Спишіть ряди чисел. Яке число «зайве» і чому? Підкресліть його.

5; 10; 11; 15; 20.

40; 30; 19; 20; 70.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 4.

 

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 94-95)

Завдання 610. Усне виконання завдання

Учні ланцюжком читають таблицю множення числа 4.

Завдання 611

1) Самостійна робота. Під час перевірки учні читають виписані приклади і називають у кожному з них множники.

2) Усне виконання завдання в парах.

Завдання 612

Учні коментують, як виконали обчислення за даними малюнка, відповідаючи на запитання.

1) Яка маса 5 таких гусок?

2) Яка загальна маса 3 таких півнів, качки і кроля?

3) На скільки кілограмів маса вівці більша від маси двох таких поросят?

Після цього ставлять свої запитання за малюнком.

Завдання 613

Учні за даними малюнка до попереднього завдання складають задачі на дві дії.

 

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування задачі з коментуванням

Було 17 м тканини. Майстер зшив з них 7 дитячих костюмів, витрачаючи на кожен по 2 м. Скільки метрів тканини залишилося?

 

2. Розв'язування задач

1) У дворі — 6 курей і 2 кози. Скільки ніг в усіх цих тварин?

2) Маса одного кроля 4 кг. Яка маса п’яти таких кролів?

3) Скільки ніг у 4 поросят і одного індика?

3. Обчислення значень виразів

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв'язування логічних задач

1) Тетянка живе в 16-поверховому будинку, на 7 поверсі, якщо рахувати згори. На якому поверсі живе Тетянка?

Розв’язання. Під Тетянкою є ще 9 поверхів.

Відповідь: на десятому.

2) Запиши за допомогою чотирьох одиниць і знаків дій числа 0; 4; 13; 22. (11 - 11 = 0; 1 + 1 + 1 + 1 = 4; 11 + 1 + 1 = 13; 11 + 11 = 22)

3) Є дві посудини місткістю 2 л і 7 л. Як з їхньою допомогою набрати з річки 3 л води?

 

5) Незнайко відрізав від трикутника 3 кути. Яку фігуру він отримав? (Шестикутник)

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 95, завдання 614; 615.


Урок 80.

Тема. ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ, ЯКІ МІСТЯТЬ ТАБЛИЧНІ ВИПАДКИ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4

 

Мета: формувати навички табличного множення числа 4; вправляти учнів у розв'язуванні задач; розвивати логічне мислення; виховувати культуру поведінки.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 95, завдання 614; 615)

Завдання 614

— Прочитайте вирази, в яких відповіді — одноцифрові числа; двоцифрові числа.

Завдання 615

— Яка відстань буде між хлопчиками, якщо кожний зробить назустріч іншому 25 кроків?

 

Усна лічба

1) Гра «Естафета».

2) Гра «Угадай приклад».

Приклад (2 ∙ 9; 4 ∙ 4 і т. д.) записаний на дошці, затулений карткою з відповіддю. Діти називають різні приклади з цією відповіддю, намагаючись угадати приклад, записаний на дошці.

3) Гра «Так. Ні».

На дошці дані приклади: 4 ∙ 6; 4 ∙ 3; 4 ∙ 5; 2 ∙ 3; 9 ∙ 4; 5 ∙ 3. Показують картки з числами. Якщо число є відповіддю, учні хором говорять «так», потім вимовляють приклад 4 ∙ 6 = 24. Якщо число не є відповіддю, говорять «ні».

 

Усне розв'язування задач

1) Висота кожного поверху 4 м. У будинку 9 поверхів. Знайдіть висоту будинку до даху.

2) Юрасик купив 8 фломастерів, по 3 грн кожний, і ластик за 2 грн. Яка вартість його покупки?

3) Один пиріжок коштує 3 грн. Скільки таких пиріжків можна купити за 12 грн?

4) Маринка вирізала 12 маленьких сніжинок. Вона розклала їх порівну в 3 картонні коробки. Скільки сніжинок у кожній коробці?

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 384; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.138.69.45 (0.013 с.)