Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Урок 44. Віднімання двоцифрових чисел виду 84 - 29. Розв'язування задачСодержание книги
Поиск на нашем сайте
Мета: ознайомити учнів із загальним випадком усного віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати культуру поведінки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 57, завдання 353; 354) Завдання 353 — Прочитайте вирази у порядку убування відповідей. Завдання 354 — Скільки всього відпочиваючих у санаторії? 2. Розв'язування кругових прикладів 3. Складання та розв'язування задачі за схемою 4. Гра «Віконечка» 5. Хвилинка каліграфії — Розгадайте правило, за яким складений ряд чисел. Запишіть ще 4 числа. 19; 23; 27; 31...
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся прийоми віднімання двоцифрових чисел. 1. Робота за підручником (с. 58-59) Завдання 355. Коментоване розв'язування прикладів Учитель звертає увагу на те, скільки всього одиниць відняли у кожному прикладі. Завдання 356. Колективне опрацювання матеріалу — Розгляньте записи і поясніть обчислення різними способами. І спосіб ІІ спосіб Завдання 357 Учні з допомогою вчителя пояснюють кожний спосіб обчислення. Завдання 358 Учні коментують, як виконали обчислення. — На скільки менше кілограмів меду зібрано з липи? — Скільки всього кілограмів меду зібрали бджоли? Завдання 359 Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують. Завдання 360. Усне виконання завдання — Розгляньте малюнок і дайте відповіді на питання: 1) На скільки літрів води менше в бідоні, ніж у баку? 2) На скільки літрів води менше в баку, ніж разом у відрі, каністрі та бідоні? 3) Скільки всього літрів води в цих посудинах? Завдання 361* Один учень біля дошки пояснює, за яким правилом продовжити ряди чисел. 2. Фізкультхвилинка
ІV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Самостійна робота 35 - 28 56 - 38 26 - 19 85 - 16 43 - 25 2. Виконання дій з іменованими числами 37 см - 29 см 1 дм 42 см - 37 см 1 м - 3 дм 4 дм - 34 см 55 хв. - 26 хв. 1 год. + 15 хв. 3. Робота над задачею Столяр відремонтував за перші 2 дні по 15 стільців, а за третій день — 9 стільців. На скільки менше стільців відремонтував столяр за третій день, ніж за перші 2 дні? — Як ви розумієте слова «2 дні по 15 стільців»? — Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому? — Яку дію треба вибрати для відповіді на питання задачі? 4. Офтальмологічна пауза 5. Розв'язування логічних задач • Максим і Славко вчаться в другому класі. Їх прізвища — Василенко і Дрозденко. Яке прізвище у кожного з хлопчиків, якщо Максим вище Дрозденка? (Максим Василенко, Славко Дрозденко) • На першу вантажівку навантажили половину шаф, а на іншу — чотири тих, що залишилися. Скільки всіх було шаф? (8 шаф) • Сума трьох чисел 76. Сума перших двох 42, а останніх двох — 61. Знайдіть ці числа. (15; 27; 34) • Дівчатка тримали трьох кошенят: рудого, чорного і білого. Прізвища дівчаток були: Руденко, Білова і Чернова. Жодна з дівчаток не тримала кошенятка того кольору, від якого пішло її прізвище. Білова уважно розглядала чорного кошенятка, якого тримала подруга. Кошенята якого кольору були на руках у кожної дівчинки? Відповідь:
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — З якими прийомами обчислень ознайомилися на уроці? — Оцініть свою роботу?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 59-60, завдання 362; 363.
Урок 45. ЗАКРІПЛЕННЯ ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ СКЛАДЕНИХ ЗАДАЧ
Мета: закріпити навички віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати культуру поведінки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 59-60, завдання 362; 363) Завдання 362 — Яка маса теляти? Завдання 363 — Прочитайте відповіді у порядку зростання. 2. Робота за таблицею
3. Гра «Плюс чи мінус?» 4. Гра «Чарівні дужки» — Розставте, де потрібно, дужки так, щоб рівності стали істинними. 54 - 24 + 20 = 10 60 - 10 + 5 = 55 97 - 5 + 2 = 90 68 + 20 - 8 = 80 (54 - (24 + 20) = 10 60 - 10 + 5 = 55 97 — (5 + 2) = 90 68 + (20 - 8) = 80) 5. Складання і розв'язування задач за таблицею
6. Хвилинка каліграфії — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 5; 9; 13; 17; 21;...
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми закріпимо навички віднімання двоцифрових чисел.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 59-60) Завдання 364 Учні з допомогою вчителя пояснюють кожний спосіб обчислення. Завдання 365 Учні з місця складають задачу за малюнком. Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє. Завдання 366 Учні знаходять значення виразу зі змінною. Завдання 367 Після колективного ознайомлення зі змістом задач учні знаходять серед поданих виразів той, за допомогою якого розв’язується кожна задача. 2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Розв'язування з поясненням 2. Робота над задачею У Чіпа 42 горішки. Це на 15 горішків більше, ніж у Дейла. Скільки горішків у Чіпа і Дейла разом? 3. Гра «Віконечка» 4. Офтальмологічна пауза 5. Розв'язування логічних задач • Братові 18 років, а сестрі — 10. Скільки років буде братові, коли сестрі стане стільки, скільки йому зараз? (18 - 10 = 8; 18 + 8 = 26) • Богдан, Максим і Руслан — брати. Богдан не старший за Максима, а Руслан не молодший за нього. Хто з них найстарший? (Богдан молодший за Максима, Руслан старший за Максима. Отже, Руслан — найстарший.) • У сім’ї 2 матері, 2 дочки і бабуся з онукою. Скільки всього членів у родині? (Троє: бабуся, мама і дочка.) • Сходинки в будинку ведуть від першого поверху до останнього. Хлопчик пройшов половину шляху і відпочиває на 5-му поверсі. Скільки поверхів у будинку? (Всього 9 поверхів: перед 5 — чотири і після 5 — чотири. 4 + 4 + + 1 = 9)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Чого навчалися на уроці? — Як оцінюєте свою роботу?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 59-60, завдання 368; 369.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 588; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.15.12.133 (0.009 с.) |