Тема. Повторення й закріплення вивченого 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. Повторення й закріплення вивченого



 

Мета: провести роботу над помилками, допущеними у самостійній роботі; закріпити вивчений матеріал; удосконалювати вміння розв'язувати задачі на дві дії, обчислювальні навички; розвивати пам'ять, мислення; прищеплювати інтерес до точних наук.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 149, завдання 1009; 1010)

Завдання 1009

— Прочитайте вирази у порядку спадання відповідей.

Завдання 1010

— Скільки сторінок у книжці?

 

2. Аналіз самостійної роботи

3. Гра «Віконечка»

4. Порівняння виразів

 

5. Хвилинка каліграфії

— Випишіть числа, які діляться на 10.

21; 50; 37; 70; 40; 22; 60; 100; 30; 85; 80; 99; 90.

 

6. Математичний диктант

• Суму чисел 43 і 15 зменшити на 3.

• Різницю чисел 13 і 5 збільшити у 6 разів.

• Знайти половину числа 6.

• Яке число більше 7 у 3 рази?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми підготуємося до контрольної роботи.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 150-151)

Завдання 1011

Учні усно «ланцюжком» розв’язують приклади.

Завдання 1012

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі складається план розв’язання задачі:

1) Скільки посадили жовтих айстр?

2) Скільки посадили білих айстр?

3) Скільки всього посадили айстр?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 1013

Учні розв’язують задачу двома способами.

1 спосіб

1) 4 ∙ 9 = 36 (кв.) — у 9 будинках;

2) 4 ∙ 3 = 12 (кв.) — у 3 будинках;

3) 36 + 12 = 48 (кв.) — всього побудували.

2 спосіб

1) 9 + 3 = 12 (буд.) — всього побудували;

2) 4 ∙ 12 = 48 (кв.) — всього побудували.

Відповідь: 48 квартир побудували.

Завдання 1014

Учні коментують, як знаходять шосту частину чисел 18; 42; 30; 48; 54 і десяту частину чисел: 40; 60; 80; 100.

Завдання 1015. Коментоване розв'язування завдання

Учні розглядають дані вимірювання зросту малюків і записують зріст кожного у дециметрах і сантиметрах.

Завдання 1016. Колективне розв'язування завдання

Учні складають вирази за блок-схемами. Один учень працює біля дошки.

 

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею

Коли Маринка розклала 27 тістечок на тарілки, по 9 тістечок на кожну, то в неї залишилося ще 2 порожні тарілки. Скільки тарілок було у Маринки?

 

2. Обчислення значень виразів

3. Геометричний матеріал

Накресліть два відрізки: перший завдовжки 9 см, а довжина другого становить третю частину довжини першого.

 

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв'язування логічних задач

1) Завдання 3 (с. 152).

Батькові 39 років, а синові 14. Скільки років дочці, якщо через 16 років синові та дочці разом буде стільки ж років, скільки батькові? (14 + 16 = 30; 39 - 30 = 9)

2) Завдання 4 (с. 152).

— Розгляньте діаграму. Визначте висоту кожного дерева. Порівняйте висоту найвищого і найнижчого дерев. (Береза — 25 м, клен — 30 м, дуб — 50 м, верба — 20 м, тополя — 40 м; найнижча — верба, найвищий — дуб; 50 - 20 = 30 м)

 

V I. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 150-151, завдання 1017; 1018.


Урок 130.

Тема. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 8

 

Мета: перевірити рівень засвоєння учнями табличного множення і ділення, вміння розв'язувати задачі вивчених видів, знання порядку виконання арифметичних дій; удосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати самостійно; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

1 варіант

1. Розв’яжи задачу.

У магазин привезли 15 ящиків печива, цукерок — на 25 ящиків більше, а халви — в 5 разів менше, ніж цукерок. Скільки ящиків халви привезли в магазин?

2. Розв’яжи приклади.

3. Добери пропущені числа.

Додаткове завдання

Сума периметрів рівностороннього трикутника і квадрата 21 см. Накресли квадрат, якщо сторони обох фігур мають однакову довжину.

 

2 варіант

1. Розв’яжи задачу.

У перший день учні підклеїли 35 книг, у другий — на 7 книг більше, а в третій день — у 6 разів менше, ніж у другий. Скільки книг учні підклеїли в третій день?

2. Розв’яжи приклади.

3. Добери пропущені числа.

Додаткове завдання

Сторона рівностороннього трикутника дорівнює 4 см. Знайди сторону квадрата, периметр якого дорівнює периметру трикутника.

 

Шкала оцінювання

1 з. — 2,5 бала: 1 бал за хід розв’язання;

0, 5 бала за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію).

2 з. — 4,5 бала: по 0,25 бала за дію;

1 бал за порядок дій.

3 з. — 3 бали: по 0,5 бала за вираз.

Додаткове завдання — 2 бали.

 

IV. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЛОГІЧНИХ ЗАВДАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 152)

Завдання 5

Маса зайця на 3 кг більша за масу кроля. Маса двох зайців така сама, як і 5 кролів. Яка маса зайця, а яка — кроля?

1) 3 ∙ 2 = 6 (кг) — більша маса двох зайців;

2) 5 - 2 = 3 (кр.) — важать 6 кг;

3) 6: 3 = 2 (кг) — маса 1 кроля;

4) 2 + 3 = 5 (кг) — маса 1 зайця.

Перевірка: 5 ∙ 2 = 2 ∙ 5.

Завдання 6*

Учні складають задачі за схемами.

 

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ


Урок 131.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 317; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.141.7.194 (0.011 с.)