Робота за підручником (с. 68-69) 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Робота за підручником (с. 68-69)



Завдання 419. Усне виконання завдання

— Прочитайте рівність 2 · 3 = 6. Що показує другий множник?

— Як перевірити добуток?

— Як називаються числа при множенні?

Завдання 420

Учні «ланцюжком» читають вирази і обчислюють їх значення.

Завдання 421. Колективне опрацювання матеріалу

— Знаходити добуток додаванням незручно. Потрібно скласти і вивчити таблицю множення числа 2.

— Прочитайте таблицю. Що цікавого ви помітили?

— Як можна одержати значення наступного виразу з попереднього?

Завдання 422

Колективне розв’язування задачі.

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Завдання 423

Задача розв’язується самостійно, після аналізу. Учні порівнюють довжину найдовшої і найкоротшої стрічок.

Завдання 424

Учні порівнюють, не обчислюючи. Наприклад, 2 · 5 > 2 + 2, тому що 2 · 5 — це сума п’яти двійок, а справа дана сума двох двійок.

Завдання 425. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Розв'язування задач на множення

• Скільки крил у чотирьох курок? Скільки крил у семи курок?

• На одну дитячу сукню потрібно 2 м ситцю. Скільки метрів ситцю знадобиться на 8 таких суконь? На шість суконь? На дев’ять суконь?

• Маса курки 2 кг. Яка маса шести таких курок?

• Сторона квадрата дорівнює 2 см. Знайдіть периметр квадрата зручним способом.

• Периметр квадрата зі стороною а можна знайти так: Р = а · 4.

• Сторони рівностороннього трикутника дорівнюють по 2 см. Знайди його периметр зручним способом.

• У зоомагазині в 6 клітках було по 2 кролики. Скільки всього кроликів було в зоомагазині?

Офтальмологічна пауза

Розв'язування логічних завдань

• Дві бригади сіяли горох. Перша бригада засіяла 4 грядки гороху, а друга — стільки і ще півстільки. Яка бригада стала переможцем? (Друга)

• Один віслюк ніс 10 кг цукру, а другий — 10 кг вати. У кого вантаж був важчий? (Однаково)

• Два батька і два сини розділили між собою 3 апельсина так, що кожному дісталося по апельсину. Як це могло статися? (Дід, батько, син)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Розкажіть таблицю множення числа 2.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 69-70, завдання 426; 427.


Урок 54.

Тема. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ, ЯКІ МІСТЯТЬ ТАБЛИЧНІ ВИПАДКИ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2

 

Мета: закріплювати обчислювальні навички, знання таблиці множення числа 2; формувати вміння порівнювати вирази, які містять табличні випадки множення числа 2; закріплювати навички розв'язування задач; розвивати логічне мислення; підвищувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 69-70, завдання 426; 427)

Завдання 426

— Скільки всього бананів роздали мавпочкам?

Завдання 427

— Прочитайте відновлені рівності.

Усна лічба

1) Гра «Ланцюжок».

2) Обчисліть другий приклад кожного стовпчика, використовуючи розв'язання першого прикладу.

3) Кругові приклади.

4) Гра «Склади приклад».

Даються числа: 6; 8; 12; 18; 16. Завдання: скласти різні приклади на табличне множення числа 2 з цими відповідями.

Хвилинка каліграфії

— Яке число «зайве»?

5; 10; 11; 15; 20; 25; 30; 35.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення числа 2.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 70-71)

Завдання 428

Учні з місця складають за малюнком задачу на множення з таким питанням: «Скільки всього ватрушок спекла мама?».

Завдання 429. Колективне опрацювання матеріалу

Учні читають таблицю множення числа 2. Пояснюють, як дізналися, що 2 · 6 = 12.

Завдання 430

Учні розв’язують задачі усно.

Завдання 431

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 432. Письмове виконання завдання з коментуванням

Завдання 433

Задача розв’язується самостійно, після аналізу. Один учень працює за закритою частиною дошки (розв’язує за допомогою дій), другий — за допомогою виразу.

1) 24 + 17 = 41 (н.) — запакують разом за 1 год.

2) 41 + 41 = 82 (н.) — запакують разом за 2 год.

(24 + 17) + (24 + 17) = 82 (н.)

Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 313; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.221.41.214 (0.005 с.)