Тема. Табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток. Розв'язування задач 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. Табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток. Розв'язування задач



Мета: повторити табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

1.Перевірка домашнього завдання (с. 154, завдання 1033; 1034)

Завдання 1033

— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

Завдання 1034

— На скільки менше тюльпанів розквітло на другій клумбі? Скільки всього тюльпанів розквітло?

 

2. Усна лічба

1) Гра «Хто швидший?».

2) Обчислення значень виразів (усно) зручним способом.

17 - (7 + 3)

8 + (2 + 4)

19 - (9 + 1)

3) Розв'язування задач.

• Уздовж шкільної огорожі росте 17 тополь, а беріз — на 8 менше. Скільки росте беріз? Скільки всього дерев росте вздовж шкільної огорожі?

• У хлопчика були 4 моделі вантажних автомобілів, а легкових — на 7 моделей більше. Скільки моделей легкових автомобілів? Скільки всього моделей було в колекції хлопчика?

 

3. Складання виразів

1) Запишіть усі вирази для суми одноцифрових чисел, яка дорівнює 11, у порядку спадання першого доданка.

— Скільки різних виразів вийшло?

— Чому дорівнює перший доданок у першому виразі?

— Чому дорівнює другий доданок в останньому виразі?

2) Запишіть усі вирази для суми одноцифрових чисел, яка дорівнює 12, в порядку спадання другого доданка.

— Скільки різних виразів вийшло?

— Запишіть перший доданок у другому виразі.

 

4. Хвилинка каліграфії

— Запишіть усі числа, які виходять під час лічби трійками, починаючи з 3 і закінчуючи числом 30.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток.

 

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником (с. 154-155)

Повторення додавання і віднімання частинами на 1-му форзаці підручника

Завдання 1035. Коментоване розв'язання кругових прикладів Учні використовують різні способи обчислення.

Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Завдання 1036

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

Завдання 1037. Коментоване розв'язання завдання

По черзі учні пояснюють завдання, працюючи в своїх зошитах.

Завдання 1038.

Учні «ланцюжком» складають вирази за таблицею і обчислюють їх значення.

Завдання 1039

Учні обчислюють довжину відрізків і креслять їх у зошитах. Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Завдання 1040*

Коли батькові було 28 років, сину було 5 років. Скільки років батькові зараз, якщо сину 14 років?

1) 14 - 5 = 9 (р.) — минуло;

2) 28 + 9 = 37 (р.) — батькові зараз.

 

2. Фізкультхвилинка

3. Розв'язування логічних задач

1) Василько позначив на колі 6 точок і з’єднав кожні дві точки відрізками. Скільки відрізків вийшло?

З першої точки можна провести 5 відрізків, з другої залишиться провести 4 відрізки, з третьої — 3 відрізки, з четвертої — 2 відрізки, з п’ятої — 1 відрізок.

5 + 4 + 3 + 2 + 1 = 15 Відповідь: 15 відрізків.

2) Колесо велосипеда має 10 спиць. Скільки проміжків між спицями? (10)

3) Навкруг клумби квадратної форми потрібно розкласти 12 камінчиків так, щоб біля кожної сторони була однакова кількість камінців. Як це зробити? (По 1 камінчику в кути і ще по 2 — біля кожної сторони.)

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 154-155, завдання 1041; 1042.


Урок 134.

Тема. УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД

 

Мета: повторити усне додавання і віднімання у межах 100 з переходом через розряд; удосконалити вміння розв'язувати прості і складені задачі; розвивати увагу, навички самоконтролю; виховувати працьовитість

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 154-155, завдання 1041; 1042)

Завдання 1041

— Скільки горщиків на третій полиці?

Завдання 1042

— Прочитай виписані вирази і їх значення.

 

Усна лічба

1) Робота за таблицями.

 

Доданок       Зменшуване    
Доданок       Від’ємник    
Сума       Різниця    

 

2) Гра «Потяг».

Кожному ряду дають картки з однаковим завданням. У картці записані числа, але немає знаків. Учні по одному прикладу виконують завдання.

3) Розташуйте задані приклади в порядку збільшення другого доданку.

— Чому дорівнює сума в прикладі, що записаний першим?

— Чому дорівнює сума в прикладі, що записаний останнім?

— На скільки збільшилася сума при переході від першого прикладу до другого?

 

Розв'язування задач

1) В одній каністрі було 20 л бензину, а в іншій — на 3 л менше. Скільки літрів бензину було в двох каністрах?

2) Робітник виготовив 8 деталей. Після цього йому залишилося виготовити на 6 деталей більше, ніж він виготовив. Скільки всього деталей мав виготовити робітник?

 

Хвилинка каліграфії

— Запишіть усі числа, які виходять під час лічби четвірками, починаючи з 4 і закінчуючи числом 40.

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 345; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 13.58.244.216 (0.011 с.)