Тема. Таблиці додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток. Творча робота над задачею. Вимірювання довжини ламаної лінії 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. Таблиці додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток. Творча робота над задачею. Вимірювання довжини ламаної лінії



 

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток; виконати роботу над помилками, допущеними у самостійній роботі, підготувати учнів до контрольної роботи; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 30, завдання 167; 168)

Завдання 167

— Прочитайте приклади з однаковими відповідями; з одноцифровими відповідями; з двоцифровими відповідями.

Завдання 168

— На скільки градусів підвищилася температура вдень?

— Скільки градусів тепла показував термометр опівдні?

2. Аналіз самостійної роботи

Гра «Істинне — хибне»

Якщо твердження істинне, учні піднімають угору великий палець руки, якщо хибне — вниз і називають правильну відповідь.

• Сума чисел 50 і 9 дорівнює 49.

• Різниця чисел 27 і 7 дорівнює 20.

• 63 зменшити на 60 дістанемо 6.

• Від 45 відняти 5 дістанемо 20.

• 60 збільшити на 7 дістанемо 47.

• При відніманні числа 30 від 39 дістанемо 0.

• Кут — це геометрична фігура.

• В одній годині 60 хвилин.

Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

11; 9; 7; 5;?;?.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 30-32)

Завдання 169. Колективне опрацювання матеріалу

— За записами поясніть додавання і віднімання чисел з переходом через розряд.

— Перевірте результати обчислень за таблицями.

— Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 3, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті.

Завдання 170

Учні «ланцюжком» читають вирази та обчислюють їх значення.

Завдання 171

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 172

Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання спочатку на перше питання, а потім — на друге. Вчитель перевіряє.

Завдання 173

Учні вимірюють довжини ланок, один учень біля дошки пояснює, як знайти довжину кожної ламаної.

Завдання 174*

Учні доповнюють задачі так, щоб числа у відповідях були однакові.

Завдання 175

Учні складають і розв’язують задачі за малюнком. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах. Після цього складають обернену задачу, у якій невідоме число — 12.

Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Порівняй!»

Складання та розв'язування задач за схемами

Офтальмологічна пауза

Розв'язування логічних задач

• У семи братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у родині? (8)

• Якщо курка стоїть на одній нозі, то її маса — 2 кг. Якою буде маса курки, якщо вона стоятиме на двох ногах?

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Розкажіть таблиці додавання і віднімання числа 8.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 32, завдання 176; 177.


Урок 21.

Тема. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1

 

Мета: перевірити знання учнів за темою «Таблиці додавання і віднімання чисел»» розвивати мислення, пам'ять; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬНА РОБОТА

1. Математичний диктант (для обох варіантів)

• Збільш 24 на 15.

• Зменш 57 на 12.

• Знайди суму чисел 8 і 6.

• Зменшуване — 83, від’ємник — 40, знайди різницю.

• Дізнайся, на скільки 17 більше, ніж 8.

• Запиши, скільки хвилин в одній годині.

• На скільки сантиметрів 1 м більше, ніж 1 см?

• На скільки копійок одна копійка менша, ніж одна гривня?

• Запиши вираз і знайди його значення:

а) до 45 додай різницю чисел 30 і 10;

б) від числа 70 відніми суму чисел 23 і 7.

Розв'яжи задачу

1 варіант Мама купила 12 мандаринів, а апельсинів — на 4 менше. Скільки апельсинів купила мама?

2 варіант Бабуся спекла 14 пиріжків з сиром, а з капустою — на 5 пиріжків менше. Скільки пиріжків з капустою спекла бабуся?

Розв'яжи приклади

1 варіант 2 варіант
75 + 20 60 + 36 63 + 16 40 + 27
42 + 17 59 - 14 87 - 16 78 - 45
87 - 80 + 5 96 - 82 16 - 9 + 5 43 + 20
14 - 8 + 7 8 + 5 + 43 49 - 40 + 5 95 - 40

Розв'яжи геометричну задачу

1 варіант Накресли два відрізки. Довжина першого — 6 см, а довжина другого — на 2 см менша.

2 варіант Накресли два відрізки. Довжина першого — 4 см, а довжина другого — на 3 см більша.

Додаткове завдання

Від числа 88 відняли задумане число і дістали 55. Знайди задумане число.

Шкала оцінювання

1 з.— 2,5 бали: по 0,25 бала за вираз.

2 з.— 2,5 бали: 1 бал за хід розв’язання;

0,5 бала за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію);

0,5 бала за пояснення.

3 з.— 2,5 бали: по 0,25 бала за дію.

4 з.— 2,5 бали: 0,5 бала за правильність обчислень;

2 бали за побудову відрізків (по 1 балу за відрізок).

Додаткове завдання — 2 бали.

Офтальмологічна пауза

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 387; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.191.5.239 (0.01 с.)