Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. Половина, третина і чверть. Порівняння іменованих чисел, іменованого числа та суми або різниці іменованих чисел. Порівняння виразів. Складання задач за схемами виразів

Поиск

Мета: ознайомити учнів з діленням на рівні частини; дати уявлення про половину, третину і чверть числа; вправляти у виконанні дій з іменованими числами; формувати вміння складати задачі за схемами виразів; розвивати математичне мовлення, обчислювальні навички, увагу, спостережливість, пам'ять, мислення; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 97, завдання 635; 636)

Завдання 635

— На скільки менше горіхів у дівчинки, ніж у кожного хлопчика?

Завдання 636

— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

 

2. Усна лічба

1) Гра «Мовчанка».

Приклади на множення і ділення записані на дошці. Учитель показує приклад, діти на картках — відповіді.

2) Гра «Ланцюжок»

 

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Запишіть відповіді таблиці ділення на 4.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке половина, третина і чверть.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 97-98)

Завдання 637. Колективне опрацювання матеріалу

Практична робота

Учні роздивляються, як на малюнку смужку поділено на 2 рівні частини (половини) і виконують завдання.

1) Склади прямокутний аркуш паперу навпіл. Покажи половину аркуша.

2) Поділи в такий спосіб круг на дві рівні частини.

Завдання 638

Учні пояснюють, яка довжина половини мотузки.

Завдання 639. Колективне опрацювання матеріалу

Учні роздивляються на малюнку дві смужки, завдовжки 12 см кожна.

— Першу смужку поділено на 3 рівні частини, а другу — на 4. Чому дорівнюють третя і четверта частини смужки?

— Третя частина ще має назву третина, а четверта — чверть.

Показують на малюнку третю і четверту частини круга.

Завдання 640

Учні коментують, як знайшли половину числа 12, третину числа 15 і чверть числа 8.

Завдання 641

Учні «ланцюжком» виконують дії з іменованими числами. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 642. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

Завдання 643

1) Колективне складання задачі за схемою виразу.

2) Самостійне розв’язування задачі.

 

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування задач

1) У класі 16 дівчаток і 12 хлопчиків. Для вивчення іноземної мови клас розподілили на 4 групи. Скільки учнів у кожній групі?

2) У чотирьох однакових каструлях міститься 16 л води. Скільки літрів води міститься в п’яти таких каструлях?

 

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв'язування логічних задач

1) Завдання 644*.

Накресліть прямокутник зі сторонами 3 см і 4 см. Розбийте його на квадрати зі стороною 1 см. Скільки однакових квадратів вийшло? (12)

2) Катя з дуба груші рвала і до кошика складала: дві татусю і дві матусі, три братикові і три Катюші. Скільки всього було груш?

Відповідь. На дубі груші не ростуть.

3) Гном Сплюшка ліг спати в суботу ввечері о 22 годині, а прокинувся у понеділок уранці о 11 годині. Скільки часу проспав цей соня? (2 + 22 + 11 = 35)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 99, завдання 645; 646.


Урок 84.

Тема. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ, У ЯКИХ ДВІЧІ ПОВТОРЮЄТЬСЯ ТА САМА БУКВА. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ І СХЕМОЮ

 

Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 5; навчати складання задач за малюнком і схемою; вдосконалювати навички розв'язання задач дією множення; закріплювати знання таблиці множення і ділення на 2; 3; 4; формувати вміння знаходити значення виразів, у яких двічі повторюється та сама буква; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 99, завдання 645; 646)

Завдання 645

— Скільки парт у кожному ряді?

Завдання 646

— Прочитайте вирази, у відповіді яких є цифра 4; цифра 6; цифра 1.

 

2. Гра «ланцюжок»

 

3. Гра «добери знак»

 

4. Гра «віконечка»

— Вставте такі числа, щоб рівності стали істинними.

— Як знайти доданок? зменшуване? від’ємник?

 

5. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

Продовжіть ряд чисел до 50.

5; 10; 15;...

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми вивчимо таблицю множення числа 5.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 704; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.129.71.13 (0.007 с.)