Тема. Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, Що містять дужки. Задачі на дві дії 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, Що містять дужки. Задачі на дві дії



 

Мета: ознайомити учнів з порядком виконання дій у виразах, які містять дужки; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес до предмета, дбайливе ставлення одне до одного.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 39, завдання 216; 217)

Завдання 216

— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

Завдання 217

— Прочитайте розв’язання задачі двома способами.

Гра «Невідоме число»

Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

2; 3; 6; 7; 10; 11;?;?;?;?.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з порядком виконання дій у виразах, які містять дужки.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 39-40)

Завдання 219. Колективне опрацювання матеріалу

— Іноді дії у виразах можна виконувати не по порядку. Дія, що виконується першою, береться в дужки: (). Ці значки — не прості, а чарівні. Їх застосовують, щоб змінити порядок виконання дій у виразах.

Якщо у числовому виразі є дужки, то першою завжди виконують ту дію, що в дужках.

17 - (4 + 5) = 17 - 9 = 8

Вираз читають так: «Від 17 відняти суму чисел 4 і 5».

Завдання 220. Колективне опрацювання матеріалу

У сувої було 15 м тканини. Перший покупець придбав 5 м тканини, а другий — 3 м. Скільки метрів тканини залишилося в сувої?

— Щоб дізнатися, скільки метрів тканини залишилося в сувої, продавець діяв так: обчислив, скільки всього метрів тканини продано, а потім здобуте число відняв від 15.

15 - (5 + 3) = 7 (м)

Дужки означають, що спочатку треба знайти суму, а потім виконати дію віднімання.

Висновок. У виразах із дужками першою виконують дію над числами, записаними в дужках.

Завдання 221

Учні «ланцюжком» читають і записують вирази. Один учень розв’язує біля дошки, решта — у зошитах.

• Від числа 12 відняти суму чисел 7 і 2.

• До числа 8 додати різницю чисел 13 і 6.

Завдання 222

Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Перевіряють відповідь, розв’язавши задачу іншим способом.

Завдання 223. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз Один учень записує умову і розв’язує задачу.

— Як зміниться розв’язання задачі, якщо в іншої білки на 2 горіхи менше?

Завдання 224*. Самостійна робота

Учні записують двоцифрові числа, що закінчуються цифрою 5, які можна записати за допомогою цифр 5; 6; 7; 8. (55; 65; 75; 85)

Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Обчислення значень виразів

— Прочитайте вираз та обчисліть за зразком:

29 - (4 + 5) = 29 - 9 = 20

5 + (18 - 9)

21 - (40 - 20)

94 - (54 + 40)

15 + (19 - 16)

Гра «Обери та розв'яжи»

— Розв’яжіть приклади, в яких від’ємник дорівнює 7; доданок дорівнює 7.

Офтальмологічна пауза

Розв'язування логічних задач

• У трьох братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у сім’ї? (4)

• Гуска має масу 3 кг. Якою буде її маса, якщо вона стане на одну ногу? (3 кг)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Яке правило про порядок дій запам’ятали?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 40, завдання 225; 226.


Урок 28.

Тема. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З ДУЖКАМИ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ

 

Мета: повторити правило порядку дій у виразах з дужками; удосконалювати навички розв'язування задач на дві дії; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 40, завдання 225;226.)

Завдання 225

— Прочитайте складені вирази.

Завдання 226

— Скільки легкових автомобілів стало на стоянці?

Геометричний матеріал

— Скільки трикутників на малюнках?

Чарівні квадрати»

Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

10; 100; 10; 100;...;...;...;...

5. Складання й обчислення значень виразів

• Число 47 зменш на суму чисел 9 і 8.

• До 13 додай суму чисел 7 і 6.

• Число 66 зменш на різницю чисел 19 і 13.

• Число 15 збільш на 4.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо правило знаходження значень виразів з дужками, будемо розв’язувати задачі на дві дії.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 519; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.221.165.246 (0.007 с.)