Тема. Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв'язування задач 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв'язування задач



 

Мета: формувати в учнів уміння розв'язувати задачі; закріпити знання табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати самостійність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 131, завдання 873; 874)

Завдання 873

— Прочитайте вирази, у відповіді яких є цифра 4; цифра 7; однакове число десятків і одиниць; сума десятків і одиниць дорівнює 5.

Завдання 874

— Розкажіть задачу. Прочитайте її розв’язання.

 

2. Усна лічба

1) Математичні «ланцюжки».

2) Віршовані задачі.

• Четвірка сонних кошенят

На сонці спочивала.

16 сірих мишенят

Навколо танцювало.

Я хочу запитати вас:

Скажіть мені, у скільки раз

Більше жвавих мишенят,

Ніж лінивих кошенят? (4)

 

• Ворона Каркарона синочків годувала.

Кожному синочку по 5 жучків давала.

Всіх 25 жучків пішло.

То скільки ж пташенят було? (5)

 

• 8 кіз побігло в ліс.

Скільки разом ніг у кіз? (32)

 

3. Хвилинка каліграфії

— Лічіть шестірками, починаючи з 6 і закінчуючи числом 60. Запишіть названі числа.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 8.

 

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 131-132)

Завдання 875

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

Завдання 876. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 877. Коментоване розв'язування кругових прикладів

Завдання 878. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз Один учень записує умову і розв’язує задачу.

Після цього учні змінюють питання таким чином, щоб у розв’язанні останньою дією було віднімання.

Завдання 879

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання.

 

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачами

1) У дитячий садок привезли 48 кг груш у ящиках, по 8 кг у кожному, і 40 кг яблук у ящиках по 10 кг у кожному. Що дізнаєтеся, якщо виконаєте дії:

48: 8 =?

40: 10 =?

48: 8 + 40: 10 =?

2) У глечик вміщується 3 л води, а в каністру — в 7 разів більше. Скільки літрів води вміщується в глечик і в каністру разом?

 

2. Обчислення значень виразів

 

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

1) Робота за таблицею.

 

 

— Чи всі зображені фігури можна назвати геометричними? (Так)

— Яку найменшу геометричну фігуру ви знаєте? (Точка)

— Яка фігура не має кутів? (Круг, точка, відрізок)

— Скільки на малюнку многокутників? (4)

— Назвіть кожну фігуру. Поміркуйте, чому їй дали таку назву.

2) Маємо трійку чисел 2; 7; 5. Установіть закономірність й утворіть нову трійку, вставивши пропущене число: 6;...; 3. (6; 9; 3)

3) У двох їжаків було 7 яблук. Чи могло в одного з них бути на 6 яблук більше, ніж у другого? (Не могло, бо тоді у другого їжака 0 яблук, що суперечить умові задачі.)

 

V I. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 131-132, завдання 880; 881.


Урок 113.

Тема. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 8. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: закріпити знання табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі, навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 131-132, завдання 880; 881)

Завдання 880

— Скільки кілограмів борошна залишилося в їдальні?

Завдання 881

1) Чи є серед відповідей однакові? Прочитайте одноцифрові відповіді; двоцифрові відповіді.

2) Прочитайте вирази та їх значення.

 

Гра «Мовчанка»

 

 

Складання виразів за таблицею, обчислення їх значень

Ділене       70 - 7 25 + 17
Дільник          

 

Математичний диктант

• Добуток чисел 7 і 5 зменшити на 15.

• Різницю чисел 50 і 8 зменшити у 7 разів.

• Суму чисел 56 і 7 зменшити у 7 разів.

• Частку чисел 35 і 7 збільшити на 95.

 

Хвилинка каліграфії

— Запишіть множину чисел, що діляться на 7.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення.

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 389; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.15.221.67 (0.011 с.)