Фронтальна робота над задачами 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Фронтальна робота над задачами



• У десятилітрове відро налили 7 л води. Скільки літрів води треба долити до повного відра?

• У літрову банку налили 2 склянки соку. Скільки ще склянок соку поміститься в цій банці? (Учні усно дають відповідь на запитання, з’ясовуючи, що в основі розв’язання цієї задачі — склад числа 5.)

• В одному відрі 5 л води, а в другому — 3 л. Як зробити, щоб води стало у відрах порівну? (Можна перелити 1 л води з першого відра у друге; можна з першого відра вилити 2 л води; можна в друге відро влити 2 л води; можна з першого вилити 3 л, а з другого 1 л; і т. д.)

Обчислення значень виразів

1 доба + 3 год.

3 доби + 4 доби

1 доба — 4 год.

1 тижд. + 2 доби

10 год. + 14 год.

1 тижд. — 5 діб

Офтальмологічна пауза

Розв'язування логічного завдання

— Що потрібно зробити, щоб будинки були за огорожею? (Потрібно намалювати огорожу на тлі будинків.)

 



VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чим вимірюють рідини?

— Скільки склянок соку вміщається у літровій банці?

— Скільки робочих днів у тижні? вихідних?

— Назвіть осінні місяці.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 14, завдання 79; 80.


Урок 9.

Тема. ПЕРЕВІРНА РОБОТА

Мета: перевірити знання учнів за темою «Повторення вивченого у 1 класі», вміння розв'язувати прості задачі, знаходити значення виразів з буквеними даними, порівнювати вирази; розвивати мислення, пам'ять, увагу; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 14, завдання 79; 80)

Завдання 79

— Прочитайте вирази, у яких відповіді — круглі числа; у записі яких є число 7.

Завдання 80

— На скільки менше металевих брелоків?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми перевірятимемо ваші знання за темою «Повторення вивченого у 1 класі».

 

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Робота за підручником (с. 15)

Завдання 1

Один учень біля дошки виконує завдання із поясненням.

— Накресліть числовий промінь (за одиницю візьміть 1 см) і позначте на ньому:

1) найменше одноцифрове число;

2) найбільше одноцифрове число;

3) число, більше від 4 на 3;

4) найменше двоцифрове число.

Завдання 2. Усне виконання завдання

— Назвіть пропущене число (числа) в кожному ряді.

Завдання 3. Самостійна робота

Один учень працює за закритою дошкою.

— Запишіть усі двоцифрові числа, у яких число одиниць на 6 більше від числа десятків. Скільки двоцифрових чисел, у яких число одиниць на 8 більше від числа десятків?

— Чи може число одиниць бути на 9 більше від числа десятків?

— Чи існує число, у якому число десятків більше від числа одиниць на 9?

Завдання 4. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають рівності і пояснюють виконання завдання.

Завдання 5. Усне виконання завдання

— Котру годину показує кожний годинник?

Завдання 6. Усне виконання завдання

— Знайдіть у кожному ряді «зайве» число.

Фізкультхвилинка

Ведмежата в хащі жили,

Ніжно, радісно дружили.

Ось так, ось так

Ведмежата ті дружили.

Ведмежата фрукти збирали,

Дружно яблуньку гойдали.

Ось так, ось так

Дружно яблуньку гойдали.

Перевалкою ходили

Та із річки воду пили.

Ось так, ось так

Ведмежата воду пили.

А потому танцювали,

До сонця лапи піднімали.

Ось так, ось так

До сонця лапи піднімали.

Перевірна робота

1 варіант

1. Розв’язати задачу.

Дві бригади проклали 60 м дороги. Перша бригада проклала 40 м. Скільки метрів дороги проклала друга бригада?

2. Обчислити.

3. Порівняти.

 

2 варіант

1. Розв’язати задачу.

Ася нанизала 25 намистинок. З них 20 блакитних і кілька жовтих. Скільки жовтих намистинок було в намисті Асі?

2. Обчислити.

3. Порівняти.

 

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чи з усіма завданнями вдалося впоратися?




 

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ

Урок 10.

Тема. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 2 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК.ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО

 

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 2 з переходом через десяток; розвивати вміння доповнювати одноцифрове число до 10; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Доповни до 10»

— Кожне з чисел доповніть до 10.

                   
                 

Робота над задачею

У десятилітрове відро налили 9 л води. Скільки літрів води треба долити, щоб відро стало повним?

3. Гра «Знайди "зайве"»

— У кожному рядку знайдіть «зайве» число.

71 73 27 77 79

10 80 55 90 30

Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

1; 3; 5;...;...; 11;...;...;...;....

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 311; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.191.186.72 (0.013 с.)