Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Продовження міні-лекції вчителяСодержание книги
Поиск на нашем сайте
— 1925 року була прийнята сумнозвісна постанова ЦК ВКП(б) Усі уроки світової літератури. 11 клас на літературні вечори. Це тривало майже 15 років. Поетеса зайнялася дослідженням творчості О. Пушкіна. Під час Другої світової війни Ахматова перебувала в евакуації в Ташкенті, виступала зі своїми віршами перед пораненими в госпіталях.
1946 року разом із відомим сатириком М. Зощенком А. Ахматова була виключена зі Спілки письменників за песимізм і «шкідливий вплив на виховання молоді», як зазначалось у партійній постанові. Партійний функціонер Жда-нов назвав її «взбесившейся барьінькой, мечущейся между будуаром и молельней», «полумонахиней-полу-блудницей». 1962 року була завершена «Поема без героя» — духовний заповіт і вершинне досягнення поетеси. 1964 року літературна праця А. Ахматової була відзначена престижною італійською премією, а через рік Анну Андріївну обрали почесним доктором Оксфордського університету. Не стало її 1966 року. Тріумфом посмертної долі Ахматової став її 100-річний ювілей, який за рішенням ЮНЕСКО відзначали в усьому світі 1989 року. Повідомлення учня про зв'язок поетеси з Україною —У своєму духовно-творчому розвитку А. Ахматова подолала шлях від поетеси «камерного» жанру, зосередженої на сфері особистих любовних переживань, до лірика із широким епічним охопленням буття, органічно пов'язаного з долею свого народу й землі та схильного до філософських роздумів. 7. Виразне читання вчителем поезії А. Ахматової Обмін враженнями про прочитане, евристична бесіда ♦ Чому присвячений вірш? ♦ Яка сюжетна основа твору? ♦ Які почуття викликає поезія? 8. Виразне читання поезії А. Ахматової Обмін враженнями про прочитане, бесіда ♦ Як ви думаєте, наскільки ця поезія автобіографічна? ♦ Що здалося вам несподіваним, вражаючим? / семестр. Із літератури першої половини XX ст. V. Закріплення знань, умінь і навичок Поміркуйте! ♦ Упишіть у таблицю елементи акмеїзму, характерні для поезії А. Ахматової.
Для довідок: ясність, чіткість, «прозорість» образів. VI. Домашнє завдання Розповідати про життя й творчість А. Ахматової. Виразно читати й аналізувати її твори. Індивідуальне завдання: розпочати роботу над творчим проектом (див. урок № ЗО). VII. Підсумки уроку Інтерактивна вправа «Мікрофон» Продовжте речення: • У віршах А. Ахматової мене вразило... (мені запам'яталося...) УРОК № 28 Тема. Життєвий і творчий шлях російського поета Бориса Пастернака. Еволюція поезії Б. Пастернака Мета: допомогти учням визначити джерела таланту поета, простежити духовну силу митця в протистоянні владі; розкрити особливості пастернаківської поетики; розвивати навички виразного читання ліричних творів, їх аналізу, уміння проникати в суть художніх образів митця; виховувати любов до поезії, прагнення до самопізнання та самовдосконалення, естетичні смаки. Обладнання: портрет письменника, видання творів, ілюстративні матеріали до біографії (малюнки батька та ін.), аудіо-запис романсу «Зимова ніч» («Свечагорела...») Тип уроку: вивчення нового матеріалу. ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності учнів Слово вчителя — Якщо Анну Ахматову називали «російською Сапфо», то Бори II. Оголошення теми й мети уроку III. Актуалізація опорних знань
Розповідь учнів про А. Ахматову, особливості її творчості Виразне читання учнями віршів поетеси, їх короткий аналіз, висловлення вражень про них IV. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу 1. Прослуховування аудіозапису романсу «Зимова ніч» («Свеча горела...») на слова Б. Пастернака у виконанні Сказіної, А. Пугачової або М. Носкова Лекція вчителя — Лауреат Нобелівської премії (другий у Росії в галузі літе Народився майбутній письменник 1890 року в Москві. Його батько був відомим художником, мати — піаністкою. У родині панувала духовна атмосфера, культ мистецтва. «Я — син художника, мистецтво і великих людей бачив із перших днів і до високого <...> звик ставитися як до природи, як до живої норми. Соціально... воно для мене від народження було злито з побутом»,— згадував Пастернак. І зазначав: «Що робить художника реалістом, що його творить? Рання вразливість у дитинстві <...> і своєчасна добросовісність у зрілості». 3. Виразне читання вчителем ♦ Які відчуття викликає ця поезія? Про що вона? (Про віру в життя, радісне здивування перед красою природи) Продовження лекції учителя Б. Пастернак у домі батьків зустрічався з письменником Л. М. Толстим,поетом Р. М. Рільке, композитором О. Скрябіним; займався музикою під керівництвом відомих музикантів. 1909 року він вступив на історико- філологічний факультет Московського університету, а через три роки почав студіювати філософію в Марбурзькому університеті в Німеччині. Через рік полишив заняття філософією й поринув у літературну працю. Приєднався до футуристичного угруповання «Центрифуга». Вийшли друком його перші поетичні збірки «Близнюк у хмарах», «Над бар'єрами», через п'ять років — «Сестра моя — життя». Остання принесла йому славу. Б. Пастернак прилучається до діяльності творчого об'єднання ЛЄФ (футуристів). На межі 20-30-х рр. XX ст. побачили світ збірка поезій «Друге народження», три книжки прози: «Охоронна грамота», «Повість», «Повітрянішляхи». У період творчої кризи Пастернак зайнявся перекладами В. Шекспіра, Й. Ґете, Ф. Шиллера, Кляйста, Р. М. Рільке, П. Верлена, грузинських поетів та ін. «Саме в 36-му році, коли почалися ці страшні процеси, усе зламалося в мені, і єдність зі світом перейшла в опір йому, якого я не приховував. Я став перекладачем. Особиста творчість закінчилася. Вона знов прокинулася перед війною, можливо, як її передчуття, 1940 року», — писав поет. 1943 року з'являється поетична збірка «На ранніх поїздах». «Радість перемоги у війні давала надію на оновлення життя», — записав Пастернак і почав роботу над романом «Доктор Живаго», який «став утіленням радості творчості, що допомагає долати страх смерті». Публікація цього роману в Радянському Союзі була заборонена. 1957 року він був надрукований в Італії і перекладений багатьма мовами світу. Наступного року Б. Пастернаку було присуджено Нобелівську премію «За видатні досягнення в сучасній
ліричній поезії і продовження благородних традицій великої російської прози». Жорстоке цькування змусило письменника відмовитися від премії. 1960 року він помер, передбачивши долю своїх творів: «Цілком ймовірно, що через багато років після того, як я помру, з'ясується, якими широкими, найпіиршими основами була спрямована моя діяльність останніх років, чим вона дихала і живилася, чому служила».
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-04-19; просмотров: 309; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.149.29.98 (0.008 с.) |