Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Кіровоградщина – рідна моя сторона

Поиск

(урок-екскурсія для учнів 3-4 класів)

Мета: поглибити знання дітей про Кіровоградщину; продовжити ознайомлення учнів з історією виникнення рідного села Катеринівки; формувати національну свідомість; розвивати пізнавальний інтерес; сприяти вихованню почуття любові до рідного краю, поваги до людей праці.

Обладнання: карта України та Кіровоградської області, презентації «Кіровоградщина – перлина степу» та «Моє село Катеринівка», ілюстрації, фотографії, картки із завданням для індивідуальної та групової роботи.

Хід уроку

І. Організація класу

Привітання.

Поздоровлення з Днем знань.

Фонограма «Школярія».

Пролунав і стих дзвінок, починається урок.

Він і перший, і цікавий, і гостей зібрав чимало –

Тож і ми часу не гаймо – вже роботу починаймо!

П. Створення ситуації успіху

Учитель. Прочитайте вірш:

К уди не глянь, де не спитай,

І кожен скаже:

Р ідний край –

О б’ємна моя сторона,

В елика, бо вона моя.

О шатна квітами земля,

Г ляди, вона така одна!

Р іднішої ніде нема!

А ще я називаю її рай,

Д е красить все: степи і гай,

Щи росердечні люди знамениті,

Н адра багаті, чорноземи ситі,

А ще, бо тут родилась я і вся моя рідна сім’я!

Л. Горлова

- Про що говориться у вірші? (Про Кіровоградщину).

- Як інакше можна назвати цей вірш? (Акровірш).

- Чим цікаві для нас акровірші? (Коли скласти перші букви кожного рядка, утворюється слово).

- Яке слово утворилося? (Кіровоградщина).

Учитель. Тож, напевно, ви здогадалися, про що йтиметься мова на нашому першому уроці? (Про нашу Батьківщину).

Ш. Повідомлення теми і мети уроку

Учитель. Тема нашого уроку: «Кіровоградщина – рідна моя сторона». Ми з вами будемо подорожувати нашим краєм, а також зупинимось і в рідному селі Катеринівка. Ви багато дізнаєтесь нового.

IV. Актуалізація знань учнів. «Мозковий штурм».

Учитель. Кожна людина любить той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею. Завжди хоче сказати про неї найкраще. А ми попробуємо її описати.

(Учні по черзі називають слова, вчитель записує на дошці).

V. Основна частина

Презентація «Кіровоградщина – перлина степу».

Презентація здійснюється за планом: історико-географічна довідка (за картоюУкраїни); промисловість; сільське господарство; транспорт і зв’язок; споживчий ринок; освіта; охорона здоров’я; культура і спорт; пам’ятки архітектури.

2. Бесіда за наслідками перегляду презентації .

3. Робота в парах. (Розмістити малюнки, відповідно до теми).

Промисловість     Сільське господарство Транспорт
Зв’язок
 
 

 

Споживчий ринок Охорона здоров’я
Освіта Культура і спорт Пам’ятки архітектури    

 

Фонограма «Україно моя!».

Поетичний аукціон.

Учитель. Діти, а які ви знаєте вірші про Батьківщину? Можливо, хтось склав свій вірш про наше село? (Діти розповідають напам’ять вірші про Батьківщину).

Різні в світі є країни, Різні люди є на світі, Різні гори, полонини, Різні трави, різні квіти. Але є одна країна – Найрідніша нам усім – Катеринівка прекрасна, Нашого народу дім. У всьому світі кожен зна — Є Батьківщина лиш одна. І в нас вона одна-єдина — Кіровоградщина любима. Тут народились ти і я, Тут прожива наша сім’я.

5. Перегляд презентації «Моє село Катеринівка».

6. Творче завдання «Продовж речення». (Робота учнів за індивідуальними картками).

Моє рідне село називається … (Катеринівка). Його засновником був поручик… (Димитров). Першим забудовником сучасного села став … (Іван Петрович Крутенко). У селищі є…, …, …, …. (двоповерхові будинки, велика школа, дитячий садок, магазин, аптека…). Протікає річка … (Грузька). За селом діють кар’єри з видобутку вогнетривкої глини, яка називається … (каолін). Займається добуванням глини підприємство… («Кіровоградське рудоуправління»). Моє село дуже гарне навесні та влітку, коли цвітуть різними барвами …, …, …. (назви квітів). Я … (люблю) свій рідний край.

Фізкультхвилинка.

Батьківщина – рідний край: поле, річка, синій гай.

Любо стежкою іти. Тут живемо я і ти.

8. Дослідницька робота. (Учні працюють з картою Кіровоградщини і визначають населені пункти).

- Знайдіть на карті своє село. Які є поруч інші села?

- Укажіть міста Кіровоградської області.

- Укажіть обласний центр Кіровоградщини.

- Де він розміщений на карті Кіровоградської області?

9. Практична робота. (Робота учнів у групах з контурною картою).

- Позначте на карті обласний центр – місто Кіровоград, наше село та кордони області.

VІ. Підсумок уроку

Учитель. Ми пишаємося своєю рідною землею. Безмежні простори, родючі ґрунти, різноманітні корисні копалини, сучасні міста, мальовничі села, повноводні ріки та озера, багаті ліси, а найбільша цінність – добрий, працьовитий український народ.

Я впевнена, що ми побудуємо краще майбутнє, де світ буде добрим, справедливим, радісним, даруватиме дітям і дорослим щасливе життя.

- На своїх квіточках напишіть побажання для нашої Батьківщини та рідного села Катеринівки.

- Яким би ви хотіли бачити своє село в майбутньому?

Фонограма «Країна мрій». (Діти записують на квіточках побажання, прикріплюють їх на свої карти та озвучують).

 

 

Л.С. Біляк,

учитель початкових класів

Рівнянської ЗШ І-ІІІ ступенів № 5

Новоукраїнської районної ради

 

КІРОВОГРАДЩИНА - МІЙ РІДНИЙ КРАЙ!

(урок-гра для учнів 3-4 класів)

 

Мета: формувати мотивацію учнів щодо вивчення історії рідного краю; виховувати почуття патріотизму, громадянськості, морально-духовні якості; ознайомити з життєвим шляхом та діяльністю видатних людей Кіровоградщини; розвивати комунікативні здібності.

Обладнання: географічний атлас «Кіровоградська область», карта України, зображення герба та прапора області, ножиці, клей, кольоровий папір, фотоматеріали, таблиці, саджанець «дерева бажань».

 

Хід уроку



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-12-09; просмотров: 490; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.116.15.124 (0.007 с.)