Тип заняття - індивідуальне (1). 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тип заняття - індивідуальне (1).



Мета: вправляти у вживанні іменників, утворених від прикметників на позначення смаку за допомогою суфіксів -иц(я), -еньк-; форм родового, знахідного, орудного, місцевого відмінків, утворених час словотворення та формотворення.

Хід заняття:

Експериментатор: "Сьогодні я розповім тобі історію, яка трапилась з борсучком Пізнайком і його друзями тоді, коли в лісі оселився 3лий Чаклун. А було це так. Одного ласкавого сонячного дня, коли звірята раділи теплу, підставляючи сонячним промінцям свої мордо" та спинки, весело бігали одне за одним зеленою галявиною, у з'явився Чаклун, про недобрі справи якого слава неслася вже давно Мудра Сова із сусіднього лісу, яка знає якщо не все, то майже все, розповідала колись, то ті звірята, на яких подивиться Злий Чаклун стають або злими, або дуже капризними, або великими боягузами. А як врятуватися від цієї напасті, ніхто ще не придумав.

Проте повернімося ДО наших ДРУЗІВ, які, нічого не підозрюючи, продовжують гратися на галявині і зараз вирішнім побавитися з м'ячем, і за яким відправили Пізнайка, адже його будиночок - найближчий.

Коли борсучок, весело підстрибуючи та підкидаючи м'яча, звернувся до друзів, він їх не впізнав. Ні, зовні вони не змінилися - ось білочка Проня, ось - хом'ячок Ласунчик, ось- заєць Біляк. Проте було ясно, що з ними трапилося щось незрозуміле - завжди добрий заєць Біляк нападав, розмахуючи лапами на білочку та хом'ячка, його доброзичлива мордочка зараз була спотворена гримасою злості. Весела білочка Проня сиділа на траві і гірко плакала, а хом'ячок Ласунчик вбився під трухлявий пень так, що було видно тільки його перелякані оченята-ґудзики. Коли Пізнайко побачив цю картину, У його голові заворушилася підозра, а вже після того, як борсучкові вдаюся трохи присмирити зайця, він зрозумів, що його побоювання недаремні - найкращих друзів зачарував Злий Чаклун.

- Як же їм допомогти? - думав Пізнайко, йдучи лісовою стежкою, але знайти відповідь на своє запитання він не міг. Тоді борсучок вирішив попросити поради в Мудрої Сови, а тому попрямував до сусіднього лісу.

Раптом він побачив маленьку пташечку, яка тріпотіла крильцями, [шмагаюсь злетіти, проте в неї нічого не виходило, адже одне крильце [було пошкоджене. Пізнайко обережно взяв пташку і посадив її на кілочку дерева.

- Дякую тобі, добре звірятко, - промовила пташка. - Ти дуже допоміг мені. Зараз мої друзі побачать мене на гілці і доставлять додому. Я ж хочу подякувати тобі за твою доброту і подарувати ось ці кошики з ягодами.

На гілочці біля пташки Пізнайко побачив три маленькі кошики, наповнені дрібними ягідками. Звідки вони тут узялися, борсучок так і не зрозумів. А пташечка продовжувала свою розповідь:

- Я знаю, що у вашому лісі з'явився Злий Чаклун, який уже встиг зачарувати твоїх друзів, і якби не ти, він би знищив мене. Я врятована, а тому хочу врятувати і твоїх друзів. Ягоди в цих кошиках чарівні

вони допоможуть стати твоїм Друзям справжніми і вже ніколи не піддаватися чарам Злого Чаклуна. Гіркі ягоди знімають злість, солодкі сумний настрій, а кислі - допомагають знову стати сміливим.

- Дякую тобі, пташеня, - радісно й водночас здивовано промовив Пізнайко і побіг рятувати друзів, обережно несучи кошики.

1серія. Першим треба було врятовувати зайця Біляка, а тому Пізнайко вже підходив ло його будиночка.

Чорніше чорної хмари був зайчик, він нікого не хотів бачити. ні до кого не хотів вітатися, тому Пізнайкові дуже важко було умовити Біляка з'їсти хоча б кілька ягід. Адже вони були гіркими, тону і називалися як та гірка приправа до страв. Пам'ятаєш її назву?... (ПВ - гірчиця).

Проте Пізнайко почав розповідати, що він приніс Білякові угощення — таке собі щось дуже мале і дуже смачне, тобто щось маленьке) (ПВ - смачненьке).

Коли Біляк усе ж гаки покуштував кілька ягід, він знову став, тим добрим зайцем Біляком, якого любили друзі.

- Що зі мною було? - здивовано запитав він у Пізнайка, який розповів Білякові про Злого Чаклуна, а також маленьке пташеня завдяки якому із зайчика було знято чари.

Відтепер спробуй відповісти на мої запитання.

Яку ягоду дав покуштувати зайцеві Пізнайко?... (ПВ — гірчицю). Якої ягоди до цього ніколи не куштував Біляк?... (ПВ - гірчиці). Якою ягодою знімалися чари злості?... (ПВ - гірчицею). На яку ягоду не хотів дивитися Біляк?... (П В - на гірчицю). Пам'ятаєш, Пізнайко казав Білякові, що він буде куштувати щось смачненьке? Проте Біляк не хотів куштувати нічого... (ПВ смачненького). Пізнайко все ж таки прохав його подивитися на щось... (ПВ - смачненьке). Він казав, що хоче пригостити зайчика чимось... (ПВ — смачненьким). Зайчик же ніяк не хотів зупиняти свій погляд на... (ПВ - смачненькому).

2серія. Далі треба було рятувати білочку Проню, ягоди з маленькими цяточками для якої називалися солодиця... (ПВ - тому що солодкі).

Коли Пізнайко побачив бідне білченя, воно сиділо на дивані і проливало сльози, кишці на її вушках теж майже не плакали. Бідна Проня!

Пізнайко запропонував білочці закрити оченята і розкрити ротика, у який борсучок поклав кілька солодких ягід. - Проню, що ти відчуваєш? - запитав він у подружки.

- Я їм щось смачненьке. - відповіла, посміх­нувшись, Проня... (ПВ - щось дуже смачне).

Ось і Проня врятована. Їй також було незрозу­міло, що з нею трапилося, тому Пізнайко і їй розповів історію, яку вже чув заєць Біляк.

Поки звірята радіють своєму чудовому визво­ленню від чар Злого Чаклуна, спробуй виконати кілька завдань - знайти правильну відповідь серед запропонованих мною.

Білочка Проня раніше ніколи не бачила чого?... (солодиці, солодицею). Пізнайко знав, що Проню слід лікувати ним?... (солодицею, солодиці). Проня позбавилася сліз за допомогою чого?... (солодиш» солодицю). На чому були маленькі цяточки?... (На солодиці, солодицю). Коли Проня скуштували ягоди, вона відчула щось... (солоденьке, солоденького). Ніколи вона ще не їла такого... (солоденького, солоденьке). Тому вона дуже здивувалася, що ж може бути таким... (солоденьким, солоденьке). А які ж маленькі цяточки на цьому... (солоденькому, солоденьким).

З серія. Залишилося допомогти хом'ячку Ласунчику, до якого друзі вирушили всі разом.

Спочатку вони довго шукали Ласунчика в його затишному будиночку, а потім усі разом умовляли з'їсти кислу ягоду, тобто... (ПВ - кислицю), яку Пізнайко присипав цукром.

Разом із тим, як Ласунчик відчував у роті щось дуже смачне і приємно кисле, тобто смачненьке та... (ПВ - кисленьке), його жахи кудись шикали, оченята веселішали, і ось. нарешті, друзі побачили справжнього Ласунчика.

Після того, як і хом'ячок дізнався про те, що з ним сталося, друзі разом подякували Пізнайкові і вирішили продовжити ігри на галявині.

Знов кілька запитань до тебе.

Яку ягоду треба було з'їсти хом'ячку Ласунчику?... (ПВ - кислицю). Якої ягоди він ніколи не куштував?... (ПВ - кислиці). Чим спочатку не хотів поласувати Ласунчик?... (ПВ - кислицею). На що насипав цукру Пізнайко?... (ПВ - на кислицю). Ласунчикові дуже сподобалося що?... (ПВ - кисленьке). Раніше він ніколи не куштував чого?... (ПВ - кисленького). Хом'ячок був трохи здивований ним?... (ПВ - кисленьким). Проте він побачив цукор на чому?... (ПВ - на кисленькому).

Коли веселощі були в розпалі, маленьке пташеня

присіло на траву біля друзів. Придивившись до нього, Пізнайко упізнав рятівницю своїх друзів, яка, вислухавши слова вдячності, загадкова відповіла, що крім ягід зачарованим звірятам допомогло добре серце Пізнайка.

Тил заняття - індивідуальне (2).

Мета: вправляти у вживанні деад'ективних прикметників на позначення смаку, утворених за допомогою суфіксу -уват- та префікс пре-. на-; однини та множини прикметників на позначення смаку утворених під час словозміни; форм родового, давального, знахідного орудного відмінків, утворених під час формотворення.

Хід заняття:

Експериментатор: "Сьогодні я розповім тобі історію про те, як борсучок Пізнайко та його друзі допомогли визволитися від чар Злого Чаклуна мешканцям сусіднього лісу.

Коди веселі ігри трохи втомили наших друзів і вони сіли на травичку відпочити. Пізнайко промовив:

- Слухайте, у сусідньому лісі теж є звірята, яких зачарував Злі Чаклун.

- Мабуть, є, і ми повинні їм допомогти, адже в них немає тих чарівних ягід, які є в нас, - погодилися друзі і, обережно взявши кошики з ягодами, вирушили до сусіднього лісу.

- 1 серія. Першим, кого побачили Пізнайко. Біляк, Проня та Ласунчик

сусідньому лісі, була лисичка Люся. яка сиділа біля свого будиночка гірко плакала.

Усе зрозуміло, і тут не обійшлося без чар Злого Чаклуна, - подумав Пізнайко.

- Доброго дня, Люсю, це я - борсучок Пізнайко, - спробував привітатися до лисички борсучок, але вона його не чула, а продовжувала лити сльози.

Я та мої друзі хочемо пригостити тебе смачними ягідками, - тепер уже звернувся до Люсі Ласунчик. - Поласуй ось цими ягідками. І він простягнув лисичці кілька ягідок. Вона поклала їх у ротик.

Ну. що, солодкі? - запитали друзі.

- Ні, не дуже солодкі, а тільки трохи солодкуваті). Насправді ягоди були не

просто гарні, а прегарні, не солодкі, (ПВ пресолодкі). Просто Люся була так зачарована, що не відчувала, які ягоди солодкі, вони здавалися їй... (ПВ — несолодкими). Проте чим більше ягід з'їдала лисичка, тим більш солодкими вони їй здавалися, а це означало, що чари зникали.

Поки наші друзі радіють разом із Люсею її одужанню, спробуй відповісти на мої запитання та виконати кілька додань.

Ягідка, яку тримав Пізнайко. солодкувата, пресолодка, а ягідки в кошику -... (ПВ - солодкуваті, пресолодкі). Лисичці Люсі всі ягідки спочатку здалися несолодкими, і кожна ягідка, на її думку, теж була... (ПВ несолодка). Пограймося зі словами солодкуватий і пресолодкий. Яких ягід спочатку не хотіла куштувати Люся?... (ПВ - солодкуватих, пресолодких). Завдяки яким ягодам вона позбавилася чар?... (ПВ - солодкуватим, пресолодким). Які ягоди Люся побачила в кошику Пізнайка?... (ПВ - солодкуваті, пресолодкі). Якими ягодами намагалися нагодувати Люсю звірята?... (ПВ - солодкуватими пресолодкими).

Відтепер пограймося зі словом несолодкий. Яких ягід не було в кошику Пізнайка?... (ПВ - несолодких) Які ягоди не хотіла куштувати Люся?... (ПВ - несолодкі). Яким ягодами вона спочатку не зраділа?... (ПВ - несолодким). Якими ягодами ласувала потім?... (ПВ - несолодкими).

2 серія. Лисичка Люся подякувала друзям, а потім розповіла, що двоє її найкращих друзів - вовчик Вовик та ведмежа Топтижка теж зачаровані Злим Чаклуном і попросила, щоб звірята допомогли і їм

- Ну що ж, тоді прямуємо до їхніх будиночків, - промовив Пізнайко і всі гуртом вирушили до будиночка ведмежати Топтижки, Завжди добрий і повільний Топтижка зараз був зовсім не схожий сам на себе - він ричав, тупотів ногами і ні з ким не хотів розмовляти проте покуштувати ягід погодився одразу ж. Мабуть, тому, що це його найулюбленіша страва. Ягоди були несолоні... (ПВ - без солі) і це сподобалося Топтижці, адже він не любив нічого солоного, не можна було ці ягоди назвати прегіркими... (ПВ — дуже гіркими), вони були гіркуваті... (IIВ - не зовсім гіркі).

Ось і ведмежатко Топтижка стало таким, якого звикли бачити друзі.

Проте залишимо наших друзів і спробуймо виконати кілька завдань.

Спробуй знайти правильну відповідь серед запропонованих варіантів:

Ягоди для Топтижки були зовсім... (несолоні, несолона). Кожна з них була не... (прегірка, прегіркі), а тільки трохи (гіркувата, гіркуваті). Топтижка побачив ягоди (несолоні, не прегіркі, а гіркуваті; несолоними, не прегіркими. а гіркуватими). Він ніколи раніше не бачив ягід... (несолоних, не прегірких, а гіркуватих; несолоні, не прегіркі, а гіркуваті).

Топтижка ніколи раніше не ласував ягодами... (несолоними, не прегіркими, а гіркуватими; несолоних, не прегірких. а гіркуватих). Пізніше він подякував ягодам... (несолоним, не прегірким, а гіркуватим; несолоними, не прегіркими, а гіркуватими).

З серія. А де ж вовчик Вовик? запитав Пізнайко у Люсі та Топтижки.

- Мабуть, у себе вдома, - відповіли вони.

Проте прямувати до будиночка Вовика друзям не довелося, адже пін сидів під кушем у садочку біля будинку Топтижки і навіть боявся Йти додому.

- Вовчику! Ми тобі принесли угощення! - звернулися до звірятка асі разом. - Вони такі смачненькі, кисленькі.

- Не хочу я ваших ягід, нічого смачного в них немає, тобто вони які?... (ПВ - несмачні), - перелякано виповів Вовик.

- А ти скуштуй, і тоді впізнаєш, що вони дуже смачні, просто... (П В пресмачні), пробувала умовити друга лисичка Люся.

Нарешті вовчик погодився з'їсти одну ягідку.

- Дійсно пресмачні, не такі, щоб кислі, але трохи... (ПВ - кислуваті), - промовив Вовик і попрохав ще ягід. Нарешті

всі звірята позбавилися чар Злого Чаклуна. Як добре, коли в тебе є друзі, які можуть допомогти у важку хвилину! І знову кілька запитань до тебе.

Спочатку ягоди здалися вовчику Вовику якими?... (ПВ - несмачними), потім він поклав у ротик одну ягідку і зрозумів, що вона не кисла, а трохи... (ПВ - кислувата), а значить не просто смачна, а... (ПВ - пресмачна). Якими ягодами Пізнайко частував вовчика... (ПВ - кислуватими, пресмачними). Яких ягід не хотів їсти вовчик?... (ПВ і

- кислуватих, пресмачних). Завдяки яким ягодам він перестав бути боягузом?... (ПВ кислуватим, пресмачним). Які ягоди ніколи не куштував Вовик?... (ПВ - кислуваті, пресмачні). Коли вовчик побачив ягоди, то він подумав, що вони... (ПВ

- несмачні). Яких ягід він не хотів їсти?... (ПВ

несмачних). Яким ягодам здивувався вовчик?... (IIВ - несмачним). Якими ягодами не треба ласувати?... (ПВ - несмачними). Ось і вся історія. Наступного разу чекай її продовження."

Тип заняття - індивідуальне (3).

Мета: вправляти у вживанні дієслів, утворених віл прикметників на позначення смаку за допомогою суфікса -и-; форм однини та множним, форм жіночого, чоловічого та середнього ролу відприкметникових дієслів, утворених під час словозміни; форм теперішнього, минулого та майбутнього часів дієслів, утворених під час формотворення.

Хід заняття:

Експериментатор: "Сьогодні я хочу розповісти тобі історію про те як Злий Чаклун перетворився в доброго.

Після того, як Пізнайко та його друзі допомогли лисичці Люсі, вовчику Вовику та ведмедику Топтижці, всі разом вони вирішив відвідати Мудру Сову, яка знала якщо не все, то майже все на світі Для чого знадобилася звірятам Мудра Сова?

Річ утім, що вони добре розуміли, що Злий Чаклун може зачарував ще багато звірів, а тому треба зробити так, щоб із злого він перетворився в доброго і більше нікого ніколи не ображав. Самі звірята не знали, що слід для цього зробити, але були впевнені, що Мудра Сова їм обов'язково допоможе.

Коли друзі пояснили Сові, за якою порадою вони прийшли до неї, вона відповіла, що повинна почитати стару чарівну книгу, де обов'язково знайдеться відповідь на запитання звірят, тільки її не слід турбувати три дні.

Весь цей час борсучок та його друзі дуже хвилювалися, нарешті, зранку четвертого дня знову опинилися біля дверей будиночка Мудрої Сови. Вона розповіла, що Злого Чаклуна можна перетворити в доброго за допомогою ягід - гірчиці, кислиш та солодиці, треба просто почастувати його цими ягодами, але? одна особливість - злюка терпіти не може ніяких ягід, а тому і нагодувати його ними практично неможливо.

Довго думали звірята, як запропонувати ягоди Чаклуну, нарешті було розроблено план, за яким Пізнайкові слід подружишся зі злюкою, а потім запросити до себе на гостини, де Чаклун і покуштує ягід.

Спочатку борсучок побоювався Злого Чаклуна, він не міг навіть заговорити з ним. Проте після кількох розмов Пізнайко зрозумів, що Чаклун не стільки злий, скільки намагається таким бути, а ще що він дуже самотній.

1серія. Нарешті, одного разу Пізнайко запросив до себе на гостини Чаклуна. Він спік пиріг, заварив смачний чай, у красивих вазочках виставив на стіл ягоди.

Чаклун із задоволенням ласував пирогом, нахвалював духмяний чай, але не з'їв жодної ягоди. Та ось Пізнайко умовив його скуштувати хоча б одну ягідку, а саме: солодку. Спочатку Чаклун хотів присипати її цукром, а коли скуштував, то зрозумів, що ця ягідка така солодка, що не треба її... (ПВ - солодити). Потім він з'їв ще одну солодицю, потім - ще. Як же йому сподобалася ця смачна невеличка ягідка!

Проте залишимо на деякий час Пізнайка і Чаклуна та спробуємо відповісти на запитання і виконати кілька завдань.

Ти пам'ятаєш, що Чаклун ягоди не солодив, звичайно, звірята, які їли ці ягоди, також їх не... (ПВ - солодили), і білочка Проня не... (ПВ - солодила), і хом'ячок Ласунчик не... (ПВ - солодив), жодне звірятко не... (ПВ - солодило).

Зараз солодкі ягідки куштує Чаклун і він їх не... (ПВ - солодить).

Раніше ці ягідки Іти наші знайомі звірята, вони ці ягоди теж не... (ПВ - солодили).

Усі інші, хто буде їх їсти, також не... (ПВ - будуть солодити, солодитимуть).

2серія. Як добре, що Чаклун скуштував солодких ягід! Проте ж ще є кислі та гіркі.

Коли солодких ягід майже не залишилося, Пізнайко дуже обережно запропонував Чаклунові кислі. Проте той відмовився їсти їх так, а вирішив кислити ними чай... (ПВ - зробити чай кислим за допомогою ягід). Напій відразу став таким смачним, що Чаклун із задоволенням його випив.

Знов залишаємо борсучка та його гостя та спробуємо виконати кілька завдань. Слід серед запропонованих дібрати потрібне слово.

Кислими ягодами Чаклун чай... (кислив, кислили). Звірята - чай ягодами не... (кислили, кислив). Пізнайко чай ягодами не... (кислив, кислило), Проня чай ягодами не... (кислила, кислив), жодне звірятко чай ягодами не... (кислило, кислила).

Чаклун зараз ягодами чай... (кислить, кислив), раніше він ніколи чай ягодами не... (кислив, кислить), але йому так сподобався такий чай, що він вирішив, що і далі чай ягодами... (буде кислити, кислитиме, кислив).

З серія. Пізнайкові залишилося найважче завдання - почастувати Чаклуна гіркими ягодами.

Ось тут мені допоможе цукор, - подумав Пізнайко. присипав гіркі ягоди цукром і поставив вазочку з ними ближче до гостя.

Нічого не помітивши й продовжуючи розмову. Чаклун скуштував гірких ягід. Здивований Пізнайко помітив, що вони йому дуже сподобалися, хоча присипані цукром, вони все ж такі залишалися гіркими, тобто що робили? (ПВ - гірчили). Чаклун продовжує ласувати гіркими ягідками, а ти знов спробуй виконати кілька вправ. Закінчи речення: Одна гірка ягідка що робить?... (ПВ - гірчить). Багато ягід -... (ПВ - гірчать). Добери потрібну форму слова гір до запропонованих слів Після того як Чаклун скуштував гірких ягід будь-яка страва... (ПВ - гірчила), яблуко... (ПВ - гірчило), навіть чай... (ПВ - гірчив). Проте Чаклунові сподобалися ці гіркі яг незважаючи на те, що зараз у нього в роті... (ПВ - гірчить), і раніше теж... (ПВ - гірчило), навіть коли він піде додому, також трохи. (ПВ - буде гірчи ге, гірчитиме).

Що ж сталося зі злим Чаклуном? Ти не повіриш, але передбачення Мудрої Сови здійснилося, й тепер Чаклун зовсім не злий, він забув Про свої недобрі справи і робить тільки добрі. У лісі, нарешті, зник страх. і всі друзі Пізнайка готуються відсвяткувати цю подію."

Тип заняття - Індивідуальне (4).

Мета: оправляти у вживанні прислівників, утворених від при­кметників на позначення смаку за допомогою суфікса -о.

Хід заняття:

Експериментатор: "Ось ми і на святі, присвяченому тому, що Злий Чаклун перетворився в доброго. Свято проходить на лісній зеленій галявині в рідному лісі борсучка Пізнайка, білочки Проні, хом'ячка Ласунчика, Старої Ворони та зайця Біляка. Завітали на це веселе свято з мешканці сусіднього лісу - лисичка Люся, вовчик Вова, ведмежатко Топтижка та Мудра Сова. Почесний гість - звичайно Чаклун.

А яке угощення для гостей приготовано!

1 серія. Ось смачні солодкі тістечка, від яких у ротиках відразу стає смачно та... (ПВ - солодко).

2серія. А ось рум'яні духмяні яблука, від яких теж зовсім не гірко, тому що... (ПВ яблука зовсім не гіркі).

З серія. А ось приємно кислий компот для тих, хто полюбляє, щоб іноді було не солодко, а... (ТІ В - кисло).

Свято на лісовій галявині продовжується, порадіємо разом із звірятами, що відтепер у їхньому лісі є добрий Чаклун і попрощаємося з ними до наступної зустрічі.1*

Блок 3.

Реалізація словотворчого потенціалу параметричними прикметниками

Тип заняття - індивідуальне (1).

Мета: вправляти у вживанні іменників, утворених від прикметни­ків на позначення параметрів за допомогою суфіксів - ик, -ин(а); форм однини та множини, родового, давального, знахідного, орудного, місцевого відмінків, утворених під час формотворення та словозміни.

Хід заняття:

Експериментатор: "Прокинувся одного ранку борсучок Пізнайко в прекрасному настрої і подумав: "Чи не зміниш мені щось у моєму саду? Мабуть, треба розбити нові клумби. А ще було б непогано зробити кілька невеликих басейнів із фонтанами. Звичайно, це прикрасило б мій садочок, зробило б його більш затишним".

1серія. Проте, перш ніж щось робити, треба спланувати свої дії, а також уявити собі те, що ти хочеш мати. Саме тому Пізнайкові треба було скласти проект відродження (реставрації (2, 3)) садочка, чим він і зайнявся після сніданку. Приготувавши великий аркуш паперу борсучок узяв простий олівець і почав креслити. У центрі саду, за проектом, повинна бути розташована велика клумба. Слід сказам що вона вже там була, тільки зараз її форма нагадувала п'ятикутник за новим проектом клумба повинна стати восьмикутною, тобто стати схожою на... (ПВ - восьмикутник). У різні боки від клумби повинні розходитися широкіта довгі доріжки. На думку борсучка, вони повинні добігати до будиночка, хвіртки, дальніх куточків саду. Це - довжина доріжок. А ще доріжки повинні бути такими широкими, щоб ними могли гуляти кілька звірят одразу. Саме це визначатиме їхню... (ПВ

- ширину)

Залишимо Пізнайка міркувати над проектом, самі ж виконаємо кілька вправ зі словом доріжка.

Закінчи речення:

Спочатку на папері була накреслена лише одна... (ПВ - доріжка). Потім, подумавши, Пізнайко докреслив ще кілька. Як же прикрашали сад ігі довгі та широкі... (П В - доріжки) Раніше в салу не було жодної широкої та довгої... (ПВ - доріжки). Пізнайко мріяв, що в садку буде красиво завдяки кожній... (ПВ - доріжці). Він уявляв собі кожну... (ПВ

- доріжку). Він навіть пишався кожною... (ПВ - доріжкою). Він уже бачив своїх друзів на кожній... (ПВ - доріжці).

2серія. З обох боків від клумби, за проектом борсучка Пізиайка, повинні бути розташовані два басейни для рибок з фонтанчиками. Басейни, за проектом, були майже однакові, і кожен із них нагадував прямокутник... (ПВ - був прямокутної форми).

— Якою ж повинна бути їхня глибина?... (ПВ - чи глибокі вони повинні бути), - міркував Пізнайко. - Мабуть така, щоб було зручно рибкам.

Знову залишимо Пізнайка на деякий час і виконаємо кілька вправ зі словом басейн. у запропонованих реченнях спробуй ужити не слово

а потрібній формі.

Пізнайко впевнений, що кожен сад біля будинку повинен прикрашати... (басейн, басейни). Саме для красоти він і вирішив зробити у своєму саду ні - (басейни, басейн). у жодного з його друзів у саду не було... (басейна, басейном). Саме тому борсучок був і упевнений, що звірята радітимуть кожному... (басейну, басейна). Безперечно, їм буде дуже приємно дивитися на кожний... (басейн.

і басейну), а також милуватися кожним... (басейном, басейну).

З серія. Пізнайкові залишилося спроектувати паркан навколо саду. Подумавши, борсучок вирішив, що він повинен огороджувати ділянку прямокутної форми, тобто нагадувати величезний... (ПВ - прямокутник). Паркан, на думку Пізнайка, повинен бути кам'яним проте не луже товстим, тобто не повинна бути великою його.. (ПВ

- товщина). Ставити ж його треба так, щоб він не заважав деревам.

Борсучок закінчує просілу вати зміни в своєму саду, ми не будем йому заважати. Наступного разу ми вже будемо спостерігані, як іде реставрація.

А зараз виконаємо кілька вправ із застосуванням слова дерево. Закінчи речення: Паркан не повинен зачепити жодне... (ПВ - дерево) і воліючи має огородити всі... (ПВ дерева). Яких тільки у саду не було... (ПВ

- дерев). Багато уваги приділяє Пізнайко кожному... (ПВ — дереву). Коли він виходить у сад, він завжди вітається з кожним... (ПВ

деревом), адже борсучок радий бачите кожне... (ПВ - дерево). А скільки шишок завжди його вітає на кожному... (ПВ - дереві).



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-01; просмотров: 177; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.188.168.28 (0.057 с.)