Тип заняття - Індивідуальне (3). 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тип заняття - Індивідуальне (3).



Мета: з'ясувати вживання відприкметникових іменників, утворених за допомогою суфіксів -ун-, - ак- (-як-), -иц(я), -ул(я), -і -изм(а),-ощ(і).

Хід заняття:

Експериментатор: "Сьогодні я хочу ближче познайомити т< одним із друзів борсучка Пізнайка. А з ким - здогадайся сам.

Цілий день жує хом'як,

не насититься ніяк.

Бідолаха їсть до йоту:

ось яку знайшов роботу.

(В.Орлов)

Так. хом'як у цьому віршику схожий на Пізнайчи ного друга Ласунчика.

1 серія. Спробуємо разом намалювати словесний портрет хом'ячка Ласунчика Хоча кращий друг борсучка Ласунчика любить пожувати щось смач­неньке. він - скромний і дотепний, тому можна сказати, то характерними рисами Ласунчика є скромність і... (ПВ - дотепність), а ще він веселий і добрий, на таких говорять: весельчак і... (ПВ - добряк).

Мабуть тому хом'ячок не любить недобрих зві­рят, йому подобаються веселі. Отже, ми впевнено говоримо, що він не любить грубощі, Ласунчикові подобаються... (ПВ - веселощі). Багато звірят у лісі, особливо маленьких, вони дуже капризні, а наш хо­м'ячок Ласунчик не капризує, він хороший, а значить не капризуля, а справжній... (ПВ - хорошуля).

Будиночок хом'ячка такий чистий і чепурний, що не можна не назвати нашого друга чистун і... (ПВ - чепурун). У будиночку дуже чиста, затишна та світла кімната. Якби вона була темна, ми б назвали її темниця, а якщо ця кімната така світла, назвемо не темниця, а... (ПВ - світлиця). Якби на кухні хом'ячка Ласунчика було багато пилу, вона була б сірою. Ми б тоді казали, що на Ласунчиковій кухні цілковита сіризна. Проте ця кухня така біла, що там не сіризна, а чистісінька... (ПВ — білизна).

2 серія. Я продовжуватиму описувати хом'ячка Ласунчика, а ти «пробуй пояснити значення тих слів, які будуть мною використані. Характерною рисою хом'ячка є лагідність... (ІІВ - це означає, що хом'ячок лагідний, добрий, беззлобний, добросердечний), ще на нього можна сказати, що він смільчак... (ПВ - сміливий, безбоязний, хоробрий), а ще - здоровуля... (ПВ - здоровий, ніколи не хворіє). Найближчі друзі точно знають, який він ласун... (ПВ - полюбляє солодке), кращого подарунка для хом'ячка немає, ніж цукерки в цукерниці... (ПВ - вазочка для цукерок). Якщо хтось дарує Ласунчикові цукерки чи інші солодощі, для нього це справжні радощі (ПВ - Ласунчик стає радісним).

Пам'ятаєш, ми казали, що на кухні в хом'ячка справжня білизна, адже там дуже чисто і є білі шафи, а ось у вітальні багато жовтих речей - світлі меблі, жовті килимки на підлозі, жовті світильники, картини в дерев'яних рамках

3 серія. Продовжимо писати разом портрет хом'ячка Ласунчика. Ми вже називали такі риси, як дотепність і лагідність, окрім цього Ласунчик кмітливий, тому ще однією рисою його характеру є й... (ПВ - кмітливість). І веселощі, і радощі - усе це буває в Пізнайчиного друга, але ж не забувай, що він мудрий, тому в нього є... (ПВ - мудрощі). Пам'ятаєш, ми говорили, який хом'ячок хорошуля та здоровуля, тому що ніколи не хворіє і не капризує, але друзі впевнені, що він дуже красивий, а тому досить часто називають Ласунчика... (П В красуля) І полюбляють за те, що він чепурун і хазяїн хороший, а значить... (ПВ хорошун).

Відтепер повернемося до будиночка хом'ячка Ласунчика, де на кухонному столі разом із цукерницею завжди стоїть вазочка для цукру, або... (ПВ - цукорниця).

А ось і спальня хом'ячка - голубі шпалери, голубі портьєри, голубе покривало на ліжечку. Якщо в кухні - білизна, в гостинній кімнаті жовтизна, то у спальні -... (ПВ голубизна). Сьогодні ми ближче познайомилися з одним із друзів борсучка Пізнайка - хом'ячком Ласунчиком. Слід сказати, що в хом'ячка багато друзів - і Стара Ворона, і білочка Проня, і вовчик Вовченко, і брати Біляк і Стрибун, і крокодил Крокі, і ще багато-багато звірят, які живуть не тільки в цьому, а і в сусідньому лісі. Саме тому в затишному будиночку Ласунчика завжди так багато гостей, які завжди радіють його чеснотам."

Блок Б

Мета: з'ясувати вживання та розуміння прикметників із різним семантичним значенням.

Перша серія діагностичних завдань

Тип заняття - Індивідуальне (1).

Мета: з'ясувати вживання форм, утворених під час словозміни відприкметникових прикметників жіночого, середнього Й чоловічого роду; однини та множини; родового, давального, місцевого відмінків.

Хід заняття:

Експериментатор: "Одного разу борсучка Пізнайка, білочкі Проню, хом'ячка Ласунчика та Стару Ворону запросили до себе на День народження сестрички Сороконіжки. Ми з тобою ще не знайомі з цими приятелями наших друзів, тому я хочу розповісти про них більш докладно.

Проте спочатку з'ясуємо, які ж подарунки приготували друзі іменинницям?

Білочка Проня спекла свій знаменитий пиріг. Ласунчик зварив абрикосового варення, адже він знав, що сестричкам Сороконіжкам, воно дуже подобається.

Вигадник Пізнайко склав ось такого гумористичного віршика:

До світанку на доріжки

Вибігли сороконіжки.

Щоб до школи не спізнитись.

Щоб заздалегідь з'явитись.

Всіх раніше повставали,

Ліжечка позастеляли.

Кожна взула без підків

Сорок гарних чобітків.

Та й біжать до школи рано,

На холу жують сніданок

Ось у клас вони з'явились,

На годину запізнились.

Їх питають:

- Де ви були?

Чи про школу ви забули? Чи проспали?

- Не проспали.

- Ви гуляли?

- Не гуляли.

На порозі ми з дороги Витирали свої ноги.

А Стара Ворона написала портрет іменинниць.

1 серія. Ось ця картина. Подивись на неї уважно, спробуй виконати запропоновані завдання і відповісти на запитання. Тут ти бачиш Сороконіжок у чобітках.

Якщо чобіток узутий на ліву ногу, ми говоримо, що це лівий чобіток, а якщо на праву?... (Л В - правий чобіток). Якщо ж багато лівих ніжок, то взуті на них чобітки будуть ліві, а якщо багато правих ніж то взуті на них чобітки будуть... (ПВ - праві).

Одна Ь сестричок намальована до нас лівим боком, а інша — правим Уважмо подивись на ту, яка намальована правим боком, і спробуй відповісти на -запитання.

Який бік цієї Сороконіжки ми бачимо краще?... (П В - правий бік) Яке око нам підморгує?... (ПВ праве око). Яка щічка рожевіє? (ПВ - права щічка). Відтепер подивись на Сороконіжку, розташовану до нас лівим боком. Якого боку цієї Сороконіжки ми не бачимо? (ПВ - правого боку). Якому вушку Сороконіжки не можемо заспівати пісеньку, адже ми його не бачимо?... (ПВ правому вушку). На як чобітку Сороконіжки ми не можемо домалювати ґудзик?... (ПВ - правому чобітку).

2 серія. Ти вже побачив, що наші нові знайомі - сестрички Сороконіжки дуже схожі одна на одну, в них навіть імена однакові,в Сороконіжок таке буває, а ще вони обидві дуже добрі. Подивись, б ласка, на картину, яку написала Стара Ворона, і покажи мені, де добра Сороконіжка, а де - добрі Сороконіжки.

А зараз спробуй виконати запропоновані завдання і відповісти запитання. Добери потрібне слово до запропонованих мною: добра хто?... (ПВ - Сороконіжка, білочка Проня, Стара Ворона), добрий шо?... (ПВ — хом'ячок Ласунчик, борсучок Пізнайко), добре що? (ПВ - серце, ставлення).

Відтепер знайди правильну відповідь серед запропонованих варіантів

Не можна прожити жодного дня, не сказавши... (доброго слова добре слово). Радій кожному... (доброму слову, добрим словом) Спасибі тобі на... (доброму слові, доброго слова).

3 серія. Крім того, що сестрички Сороконіжки буди дуже добрими їх вважали і веселими. Якби веселою була лише одна із сестричок, могли б сказані (ПВ - весела Сороконіжка), а обох назвемо... (ПВ - веселі Сороконіжки).

Отже, наші сестрички Сороконіжки веселі, бо виросли вони веселій родині Тому яка їхня мама?... (ПВ - весела мама), тато? (ПВ - веселий тато), а їхнє житія?... (ПВ - веселе життя). тепер ще раз подивися на картину, яку написала Стара Ворона, і спробуй відповісти на запитання.

На картині зображено веселих сестричок Сороконіжок. А кого з цієї веселої родини ми не бачимо на картині?... (ПВ веселої мами, веселого тата).

Поки ми з тобою розмовляли, наші друзі вже опинилися на порозі будинку веселої родини Сороконіжок. Їх чекає веселе свято. Кожного гостя привітно зустрічали де?.. (ПВ - на веселому святі), наші друзі раділи чому?... (ПВ — веселому святу). Ось ми і познайомилися із сестричками Сороконіжками та їхньою веселою родиною. Не будемо заважати святу, яке відбувається в гостинному будинку, а веселі історії про пригоди наших нових знайомих ще попереду."

 

Друга серія діагностичних завдань



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-01; просмотров: 172; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.15.197.123 (0.009 с.)