![]() Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву ![]() Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Повідомлення теми і мети урокуСодержание книги
Похожие статьи вашей тематики
Поиск на нашем сайте
Тема: Музика крокує Мета: надати учням уявлення про музику, як вид мистецтва, що розповідає про людей і навколишній світ мовою звуків; ознайомити дітей з поняттями "довгі" і "короткі" звуки; розвивати мислення, пізнавальні інтереси; розширювати кругозір; виховувати любов до музики та шанобливе ставлення до пісень рідного краю. Обладнання: ілюстрації до музичних творі, портрет Е. Гріга, В. Косенка, З.Левіної, заохочувальний матеріал. Хід уроку: 1. Привітання - Почався урок Представлення - Мене звати Катерина Петрівна, і сьогодні урок музики у вас проведу я. Перевірка готовності - Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка. ІІ. Музична грамота Повторення вивченого - На минулому уроці ви дізналися про те, що музика може передавати почуття людини. - Хто мені нагадає які почуття людини передає музика? - Як у людей може бути різний настрій так і музика виражає різні настрої. - Відкрийте підручники на сторінці 13. розгляньте малюнок. - Тож музику можна зобразити різними кольорами. - На минулому уроці ви вивчили, що звуки можуть звучати високо і низько. - А який голос у пташки високий чи низький? (Високий) - А який же у ведмедика? (низький) 2. ГРА "Низький-високий" - Давайте пограємо в гру. - Якщо звучатимуть високі звуки, то ви підніматимете руки вгору, якщо низькі - вниз, якщо середні - ложите на парту. Повідомлення теми і мети уроку - Сьогодні я вам розповім, що звуки бувають не тільки високі і низькі. Вони ще бувають довгі та короткі. - Сьогодні ми з вами відправимося в Королівство Співучих Мелодій. Бесіда - У Королівстві Співучих Мелодій живуть мешканці - Музичні Звуки. Як і в любій іншій країні, серед них є і дорослі, і малі. Вони відрізняються різною тривалістю звучання. - Дорослі мешканці Королівства ніколи не бігають. Навіть коли поспішають, Звуки лише швидше крокують: КРОК - КРОК - КРОК - КРОК. Вони тривають довго, тож ми їх так і будемо називати - ДОВГІ.
Позначимо ми їх так: КРОК
А називатимемо
- Малюки у цій країні дуже люблять рухатись. Вони ніколи не ходять,лише бігають. Навіть, коли поспішати нікуди не потрібно, Звуки-малюки біжать: ШВИД-КО, ШВИД-КО. Ці звуки тривають недовго, ми будемо називати їх КОРОТКІ. Позначати ми будемо їх ось так: ШВИД-КО
А називатимемо
Ритмічні вправи - Давайте подивимося, що відбуватиметься, коли ми поставимо їх поряд. - Я плескатиму в долоні, а вам треба назвати звуки які ви почули. 1)
- Який перший звук? (Довгий) - Як ми його називаємо? (ТА) - Який другий звук? (короткий) - Як ми його називаємо? (ТІ-ТІ) - Який третій звук? (довгий) - Як ми його називаємо? (ТА)
2) - Який перший звук? (Довгий) - Як ми його називаємо? (ТА) - Який другий звук? (короткий) - Як ми його називаємо? (ТІ-ТІ) - Який третій звук? (короткий) - Як ми його називаємо? (ТІ-ТІ) - Який четвертий звук? (Довгий) - Як ми його називаємо? (ТА) 3)
- Який перший звук? (короткий) - Як ми його називаємо? (ТІ-ТІ) - Який другий звук? (Довгий) - Як ми його називаємо? (ТА) - Який третій звук? (короткий) - Як ми його називаємо? (ТІ-ТІ) - Який четвертий звук? (Довгий) - Як ми його називаємо? (ТА)
ІІІ. Хоровий спів Розспівування
- Почнемо урок наш з невеличкої поспівки, щоб розігріти наші голосочки, перед тим, як почати співати. Вивчимо поспівку «я крокую вверх» а) виконання поспівки вчителем - послухайте як поспівку виконаю я. б) виконання поспівки класом - Прийміть співочу поставу: підніміть голову, розпрямте плечі, сядьте рівненько, ніжки поставте разом. ІV. Слухання та сприймання музики 1. Слухання музичного твору Е.Гріг "Похід гномів" - Послухайте твір Е. Гріга "Похід гномів" Аналіз прослуханого твору · Про що розповіла вам музика?
· Хто це може так крокувати? · Яких гномів можна уявити, слухаючи цю музику? · Як ви гадаєте, вони великі чи маленькі? · У яких казках живуть ці кумедні чоловічки? Слухання музичного твору - Музика передає почуття та настрій людини. - Прослухайте твори В. Косенка "Не хочуть купити ведмедика" та "Купили ведмедика" - Поміркуйте чим вони відрізняються. Аналіз прослуханих творів - Що передає перший твір? (почуття дитини, якій не хочуть купити іграшку) - Який характер музики? (сумний, журливий, засмучений) - Що передає другий твір? (почуття дитини, якій купили іграшку) - Який характер музики? (веселий, радісний, піднесений) - Хто може визначити на якому музичному інструменті виконано ці твори? (фортепіано) V. Підсумок уроку - Тож, сьогодні ми з вами побували у Королівстві Співучих Мелодій. - Тож які бувають звуки? - А короткі? (ТІ-ТІ) - Назвіть назви пісень, які ми сьогодні співали. - Як називалися музичні твори, які ми слухали? - Хто запам'ятав прізвище композитора який написав твір? - Яку пісню повторили? ("Ой, до нори мишко") Оцінювання 3. Домашнє завдання Проілюструйте пісню "Що нам осінь принесе" 4. Прощання - До побачення! Всього вам найкращого! Тема: Таємниці маршової музики. Мета: ознайомити учнів з Л. Бетховен: Симфонія №5 (ІІІ частина); слухання
Обладнання: підручник, ілюстрації, жетони, музичний матеріал.
Тип уроку: комбінований. Хід уроку.
I. Орг. Момент. 1. Музичне вітання. - Діти приготувалися до уроку, перевірте чи все необхідне у вас на партах. - І проспіваємо наше музичне привітання. - Прийняли співочу поставу.
- Добрий день вам діти я вітаю вас! - Здрастуйте учителю, здрастуй любий клас.
2. Представлення. - Мене звати Анастасія Олександрівна і сьогодні урок музики у вас проведу я. II Актуалізація опорних знань.
1. Розпівування. (Виконання поспівки)
- Діти, ми почнемо наш урок з невеличкої поспівки, щоб розігріти наші голосочки, перед тим, як почати співати. - Давайте проспіваємо українську народну поспівку «Печу, печу хлібчик» з якою ви уже знайомі. - Нагадую слова дітям Печу, печу хлібчик дітям на обідчик, Беру, беру бабку, кладу на лопатку. Шусть у піч, шусть у піч!
- Діти, давайте проспіваємо ще раз поспівку, щоб добре підготувати голос до співу. Хочу звернути вашу увагу, що слово «шусть» ми співаємо швидко, а потім, зробивши невеличку зупинку «у піч».
2. Бесіда про танцювальну музику - Які бувають танці? - Які ви знаєте танці? (народні: гопак, козачок; класичні: вальс (Спляча красуня), полька (Італійська); жартівливі: «Вальс-жарт»Шостакович, «Танець молодого бегемота») - А хто пригадає назву народного іспанського танцю? (Хота) - Які інструменти його супроводжують)
3. Гра «Послухай-відгадай» - А зараз ви будете слухати уривки мелодій та відгадувати, який це танець.
III Мотивація навчальноі діяльності. 1.Повідомлення теми і мети кроку. - Ми вже дізнались про пісню і танець, а сьогодні поговоримо про марш. - Як вважаєте, чи обов’язково крокувати під музику маршу? - Давайте прослухаємо марш і спробуємо покрокувати. - А де можна почути марші? (Військові – на параді, а спортивні – на стадіоні.) - Пригадайте, які марші ви знаєте. · Козацькі: Є.Адамцевич «Запорізький марш» · Спортивні: М.Блантер «Футбольній марш» · Для іграшок: П.Чайковський «Марш дерев’яних солдатиків» · Військові: Франц Шуберт «Військовий марш» - Давайте його послухаємо.
2.Слухання музики. Ф.Шуберт «Військовий марш» - Який характер твору? - Що можна уявити слухаючи його? - На якому інструменті виконують цей твір? - Чи обов’язково під цей марш крокувати?
3. Ознайомлення з біографією Ф.Шуберта. - Австрійський композитор Франц Шуберт народився і жив у Відні. Коли хлопчику випов-нилося 8 років, батько почав навчати його грі на скрипці. Музичний дар юного Франца всіх вражав. Так, в 11-річному віці він виконував соло на скрипці в церковному оркестрі, писав пісні, квартети, фортепіанні п'єси, співав у хорі Віденської співацької капели.
4. Бесіда про Л. Бетховена. - Другий марш, який ми з вами послухаємо написав Л. Бетховен. - З невеликими п'єсами Людвіга Бетховена вам вже доводилося ознайомлюватися в другому класі. - Пригадайте, які твори композитора звучали. - Сьогодні ви послухаєте третю частину твору цього композитора — П'ятої симфонії, яка складається з чотирьох частин.
5. Слухання музики Л. Бетховен: Симфонія №5 (ІІІ частина) - Який настрій цього твору? - Здавна і донині у світі відбувається постійне протистояння добра і зла. У своїй музиці Бетховен також закликає до боротьби зі злом, використовуючи для цього певні музичні засоби. - Подивіться на с. 26 внизу і зачитайте, які саме засоби використовує Бетховен. - А давайте порівняємо два прослуханих марші. - Що у них відмінного? (характер, ритм) - А що спільного? Шпачок прощається. Осінь. Дощик сіється. Клен весь пожовтів, А шпачок на гілочці Пісеньку завів.
Приспів: Гілка ледь гойдається, Дощик не кінчається, З нами шпак старесенький До весни прощається.
В путь-доріжку дальнюю Треба відлітать. Пісеньку прощальную Як не заспівать?
Приспів.
Де ясні веселі дні, Сонце золоте? Сумно над шпаківнею Пісню шпак веде.
Приспів.
V. Підсумок уроку. 1. Підсумкова бесіда.
- Сьогодні ми з вами дізнались багато нового. Тож давайте пригадаймо!
- Які ви знаєте танці?
Оцінювання. - Молодці, за свою гарну відповідь отримуєте такі жетони. 3. Прощання Встали гарно біля парт. Проспівали музичне прощання. - До побачення!
Тема. Пісні для солістів Мета: ознайомити учнів з поняттями «романс,класика», з музичними творами великого композитора М.І. Глінки; розвивати музично-ритмічне чуття, вокально-хорові навички, стимулювати учнів до колективної творчої діяльності; збагачувати знання учнів щодо художніх образів в образотворчому та музичному мистецтвах, розвивати здатність їх аналізувати та порівнювати; засобами художніх образів виховувати інтерес до музичного мистецтва. Музичний матеріал: пісня «Не щебечи,соловейку»; «Прощання з журавлями» музичні твори: «Соловей» О. Аляб’єв, «Соловей» Ф.Ліст. Обладнання: підручник, зошит жетони,презентація, казковий герой соловейко. Тип уроку: комбінований. Хід уроку Організаційний момент. Музичне вітання - Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу.
Вчитель: добрий день вам діти! Я вітаю вас! Учні: здрастуйте учителю! Здрастуй любий клас! Представлення - Мене звати Владислав Сергійович, і сьогодні урок музики у вас проведу я. Перевірка готовності - Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка. Бесіда. - Діти,а скажіть мені будь ласка,яка була попередня тема уроку(«ПІСНІ СВЯТИХ ХРАМІВ») - Про яку музику ми говорили на минулому уроці? (духовну) - Яка музика називається духовною? - Де звучить духовна музика? (храм, церква, собор, мечеть) - Що таке молитва? - Яку пісню ми вивчали на минулому уроці? «Молитва за Україну» М. Лисенко Розпівка. Давайте виконаємо цю пісню, але перед цим нам потрібно розспіватися. - Давайте згадаємо розспівку, яку ви вже вивчали «Пастушок». - Прийняли співочу поставу. Я маленький пастушок, Загорнувся в кожушок, На скрипочку граю, Вас усіх вітаю. 3. - Прийняли співочу поставу. - Всі разом виконаймо пісню з музичним супроводом: - Ми виконали пісню з музичним супроводом, а пригадаймо, як називається спів без супроводу? капела - Пропоную вам виконати пісню «Молитва» капела. Введення казкового героя. - Сьогодні до нас на урок завітав не звичайний гість. Щоб дізнатися, хто він, нам потрібно відгадати загадку. В мене є великий хист Я співаю,як артист. Спів мій радісний усюди Люблять слухати всі люди.(Соловей) - Сьогодні соловейко помандрує разом з нами в чарівний світ музики. Розповідь вчителя - Ми будемо говорити про особливу пісню, погляньте на дошку і розгадайте ребус, дізнаєтесь про який вокальний жанр ми будемо говорити.
- Ця пісня – дуже лірична і мелодійна. У ній висловлюються особливі почуття і враження, тому цей твір ніколи не співають хором. Найчастіше його виконує один виконавець, соліст, в інструментальному супроводі гітари, рояля, арфи тощо.
Робота з підручником. А) Читання вірша. - Розгорніть свої підручники на 52 сторінці. - Прочитайте вірш. Сьогодні пісня особлива Прийшла до нас в музичний клас. Вона лірична і мрійлива А називається- романс. - Проговоріть текст з оплесками на сильну долю. - Спробуймо скласти мелодію і заспівати по співку соло. А що таке соло? (1 учень) - - Романс – це вокальний твір з інструментальним супроводом, найважливіший жанр вокальної камерної музики. Різновид романсу є елегія, балада. - Знайдіть на 53 сторінці словничок. Запишіть до своїх зошитів поняття романс - Тож, який вокальний твір називається – романсом? Фізкультхвилинка Слухання музики А)О. Алябєва «Соловей» - Прослухайте романс відомого російського композитора. - Про що розповідає твір? - Опишіть характер музики. - Для якого голосу створений цей романс? - Який настрій переважає? Б) «Соловей» Ференца Ліста. - Прослухайте музику, яку створив за романсом «Соловей» угорський композитор Ференц Ліст. - Який музичний інструмент її виконує? - Який характер цього твору? Аналіз малюнку. - Розгляньте малюки. - Назвіть назви цих інструментів. - Яким з них можна доручити виконання романсу «Соловей»? Скрипка А) Бесіда про творчість композитора. - Відкрийте підручник на сторінці 55 прочитайте про Михайла Івановича Глинку Виразне виконання пісні вчителем. - Назвіть найвідоміші пісні й романси композитора? - Як була створена пісня «Не щебечи, соловейку». - Яка опера є його вершиною творчості? «Іван Сусанін» - Що вона прославляє? - Чому його називають основоположником російської класичної музики? Б) Вступна бесіда до пісні. Ця пісня – дуже лірична і мелодійна. У ній висловлюються особливі почуття і враження автора від співу соловейка.
- Розучуємо 1 куплет, по 1 фразі (звертаємо увагу що 2 фраза повторюється двічі) - Виразно проговорюймо фразу в ритмі. - Співаймо з музичним супроводом, зверніть увагу на слово «Раненько». - Співаємо першу фразу.
VІ. Підсумок уроку Підсумкова бесіда - Яка тема нашого уроку? - Що таке романс? - З яким композитором ми сьогодні ознайомились? - Які музичні твори прослухали? Оцінювання Прощання - До побачення.
Тема. Пісні козацької слави Мета: ознайомити учнів з історичними піснями; розвивати музично-ритмічне чуття, вокально-хорові навички, стимулювати учнів до колективної творчої діяльності; виховувати бажання вивчати оригінальну творчість українського народу. Музичний матеріал: українська народна пісня «Їхав козак за Дунай»; «Кобзарська слава» В. Лепешко, О. Вовненко, електронна фізкультхвилинка. Обладнання: аудіозаписи, музичний центр, нотний матеріал, ілюстрації. Тип уроку: комбінований. Хід уроку Організаційний момент Учні входять до класу під музичний супровід. 2. Музичне вітання - Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу. - Добрий день, вам, діти! Я вітаю вас! Добрий день! 3. Представлення - Мене звати Марина Олександрівна, і сьогодні урок музики у вас проведу я. 3. Перевірка готовності - Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка. ІІІ. Розспівування - Спочатку заспіваємо колискову всі разом. - Прийняли співочу поставу, налаштувалися на ноту ля. - Люлі, люлечки, дряпушко, Спіть, всі лапки і два вушка! (Проспівати у різних тональностях) - Заспіваємо каноном. - Починає перший голос, а другий підхоплює.
- Прийміть співочу поставу: підніміть голову, розпрямте плечі, сядьте рівненько, ніжки поставте разом. 2. Хоровий спів - На минулому уроці ви почали вивчати «Колискову школі». - Зараз ми з вами пригадаємо перші 2 куплети з вокалізом. - А що таке вокаліз? (Вокаліз – твір для голосу без тексту, що виконується на будь-який голосний звук, з називанням нот або складів.) - Налаштувались на голосну а.
VІ. Підсумок уроку 1. Підсумкова бесіда - Що таке дума? - Чому присвячені ці пісні? - Хто такі кобзарі? - Яку пісню вважають найпершим вокальним жанром? - Наведіть приклади колискових. - Що таке вокаліз? - Що таке дума? 2. Оцінювання 3. Прощання - На сьогодні урок закінчено. До побачення.
I.Організаційний момент Музичне вітання -Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу. Доб-рий день вам, ді-ти! Я ві-та-ю вас!
Здра-стуй-те, у-чи-те-лю! Здра-стуй, лю-бий клас!
Представлення - Мене звати Таіса Юріївна, і сьогодні урок музики проведу у вас я. 3.Перевірка готовності до уроку -Діти, чи все необхідне ви приготувати до уроку? 4.Повідмелення теми і мети уроку. -Сьогодні на уроці ми згадуємо те, що ви вивчали на попередньому уроці. Познайомимося з новими поняттями: «танець», «українські народні танці», «танцюристи». Гра «Мікрофон» -Ви вже вже знаєте, що в музиці є таке поняття як «Три Кита». -Як їх називають?(Пісня, танець і марш) -Хто пам’ятає який найголовніший кит?(Пісня) -Яку пісню можна заспівати голосом і на музикальному інструменті?(будь-яку) -Що таке пісенність?(особливість музики пронизана співочістю, мелодійністю, але не обов’язково призначена для співу) -Зараз послухайте уривок з пісні. -Пригадайте назву.(«Лірична пісня», Миколи Дремлюги) -Подивіться на малюнок. -Порівняйте настрої п’єси і картини. -Що спільного ви помітили? - І такий же ліричний настрій має пісня, яку ми з вами зараз закріпимо. Шпачок прощається О-сінь. До-щик сі-єть-ся Клен весь по-жов-тів, А шпа-чок на гі-лоч-ці Пі-сень-ку зі-вів. Гіл-ка ледь гой-да-єть-ся, До-щик не кін-ча-єть-ся, З на-ми шпак ста-ре-сень-кий До вес-ни про-ща-єть-ся. III.Вивчення нового матеріалу Розповідь про танець -Танець – це вид мистецтва, де художні образи створюються засобами пластичних рухів людського тіла. Народний танець – яскраве вираження творчості кожного народу, відображення традицій, рухи у співвідношенні з музикою. Послухайте приклад такого танцю Слухання музики Жанна Колодуб, «Гуцульський танець» -Який настрій танцю? -Добери відповідні слова: урочистий, радісний, веселий, сумний, жвавий, запальний, енергійний. Класичний танець- є основою мистецтва балету. Послухаємо вальс. -Який настрій танцю? Естрадний танець – має власну особливість та передбачає виступ певного естрадного співака. -Послухаємо сучасний танець – румбу. -Який настрій має? За кількість учасників танці поділяються на соціальні, парні та групові танці. Робота зі словничком -Прочитайте у словничку що таке нота. -Повторіть усно. Фізкультхвилинка Хлопчики й дівчатка Підсумкова бесіда. -Діти, сьогодні на уроці ми добре попрацювали, але нам потрібно закріпити свої знання. -Що таке танець? -Які танці ви знаєте? -Що було складно? -Що вам найбільше сподобалось? Оцінювання. Прощання -До побачення!
Тема. Пісні святих храмів. Мета: ознайомити учнів з поняттями «молитвами», «духовна музика», «а капела», з музичними творами творами композиторів Лисенка М. В., Ф. Шуберта; розвивати музично-ритмічне чуття, вокально-хорові навички, стимулювати учнів до колективної творчої діяльності; збагачувати знання учнів щодо художніх образів в образотворчому та музичному мистецтвах, розвивати здатність їх аналізувати та порівнювати; засобами художніх образів виховувати інтерес до музичного мистецтва. Музичний матеріал: пісня «Молитва»; музичні твори: «Молитва за Україну» М. Лисенко, «Аве Марія» Ф. Шуберт. Обладнання: підручник, зошит, роздатковий матеріал, презентація, мелодія церковних дзвонів, органа. Тип уроку: комбінований. Хід уроку Організаційний момент
4. Музичне вітання - Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу. Добрий день вам, діти! Добрий день, дівчатка! Добрий день, хлоп’ята! Добрий день вам, діти!
6. Представлення - Мене звати Єлизавета Юріївна, і сьогодні урок музики у вас проведу я.
3. Перевірка готовності - Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка. VІ. Підсумок уроку 2. Підсумкова бесіда - Яка тема нашого уроку? - Які святі храми ви сьогодні побачили? - Що таке духовна музика? -Що таке молитва? - З якими композиторами ми сьогодні ознайомились? - Які музичні твори прослухали? 2. Оцінювання 3. Прощання - До робачення.
Тема:Свято осені Мета: надати учням уявлення про музику, як вид мистецтва, що розповідає про людей і навколишній світ мовою звуків. Українська народна пісня «Що нам осінь принесе?», українська народна пісня «» Ходить гарбуз по городу; ознайомити дітей з поняттями "гучно" і "тихо". Українська народна поспівка «диби - диби»; розширювати кругозір; розвивати мислення, пізнавальні інтереси; виховувати любов до музики та шанобливе ставлення до пісень рідного краю. Обладнання: ілюстрації до музичних творів,портрет В. Косенко. Хід уроку:
Представлення - Мене звати Влада Едуардівна, і сьогодні урок музики у вас проведу я. Перевірка готовності -Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка. Вступна бесіда вчителя. - Діти, сьогодні наш урок буде присвячений осені. Тому урок так і назвемо «Свято осені». В країні Музики живуть незвичайні жителі – музикальні звуки. Деякі з них полюбляють крокувати, інші – швидко бігати. Звуки бувають довгі та короткі. - Як називаються довгі звуки? (довгі звуки називаються ТА) - А короткі? (короткі звуки називаються ТІ ТІ) - Молодці! Виконання ритмічних вправ. - Давайте проведемо ритмічні вправи. Вправа 1 І ІП І - Який перший звук? Як він називається? (ТА) - Наступний? (ТА) - Далі? (ТІ ТІ) - І останній? (ТА) - Ще раз проплескуємо. - А тепер проплескає хтось один. Вправа 2 П І П І - Який перший звук? Як він називається? (ТІ ТІ) - Наступний? (ТА) - Далі? (ТІ ТІ) - І останній? (ТА) - Ще раз проплескуємо. - А тепер проплескає хтось один. - Тож, які бувають музичні звуки? (довгі,короткі) 3.Розспівування (до-фа) - Почнемо урок наш з невеличкої поспівки, щоб розігріти наші голосочки, перед тим, як почати співати. Вивчимо поспівку «диби-диби» - В ній розповідається про те, як баба з дідом пішли у ліс по гриби. А так, як вони були старенькі, то вони йшли дуже повільно, тобто диби- диби. Бесіда - Діти, відкрийте підручник на ст. 21. - Погляньте на картину. Який танок виконує осінь - швидкий чи повільний? - Яку мелодію осіннього вітру ви уявляєте - сумну чи веселу? Слухання музичного твору - А зараз давайте прослухаємо музичний твір Петра Ілліча Чайковського «Осіння пісня» з циклу «Пори року», це такий альбом музичних творів, в якому зібрані музичні твори, музика розповідає про кожен місяць. Тож зараз ми прослухаємо музичний твір «Осіння пісня». А). Аналіз прослуханих творів - Який танок виконує осінь - швидкий чи повільний? - Мелодіябула сумна чи весела? Слухання музичного твору - Давайте прослухаємо твір В. Косенко, "Пасторальна". а). Аналіз прослуханих творів - Ми прослухали твір В. Косенко, "Пасторальна". - Як звучала музика - гучно чи тихо? - Які почуття передає музика? (радісні, спокійні, просвітлено) - У яких кольорах ви уявляєте мелодію? - Отже, музика може звучати тихо і гучно. 4. Прослуховування нової пісні - А зараз уважно слухаємо пісню, бо в кінці вам потрібно буде відповісти на таке питання: Про що йдеться у пісні? ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ (українська народна пісня) Ходить гарбуз по городу,
Питається свого роду:
— А чи живі, чи здорові,
Всі родичі гарбузові? (Двічі)
Обізвалась жовта диня,
Гарбузова господиня:
— Іще живі, ще здорові
Всі родичі гарбузові! (Двічі)
Обізвались огірочки,
Гарбузові сини й дочки:
Обізвалась морковиця, Гарбузовая сестриця:
Обізвались буряки,
Обізвалась бараболя, - Так про що йдеться у пісні?
Розучування пісні по фразах - А тепер розучуємо пісню. - В 1-му куплеті розповідається про те, як гарбуз ходить по городу. - А що ж він питав? (Двічі повторюємо) - Проспіваймо 1-й куплет - І першою обізвалася жовта диня, гарбузова господиня. - Тепер виконаємо разом. - Потім обізвались огірочки, гарбузові сини й дочки. - Тепер виконаємо разом. - Далі обізвалась морковиця, гарбузовая сестриця. - Тепер виконаємо разом. - Потім обізвалися буряки, гарбузові свояки. - Потім обізвалась бараболя а за нею і квасоля. - Виконаємо всю пісню. - Співаючи, намагайтесь не перекрикувати один одного, співайте злагоджено та узгоджено. Фізкультхвилинка V. Підсумок уроку - На нашому святі, якупісню ми вивчили? («Ходить гарбуз по городу») - Яку пісню повторили? («Що нам осінь принесе?») -Як може звучати музика? (тихо і голосно) - Які композиції прослуховували?(«Пасторальна», «Осіння пісня») Домашнє завдання Проілюструйте пісню "Ходить гарбуз по городу" Прощання - До побачення! Всього вам найкращого!
Тема. Музика передає почуття! Мета: навчальна: надати учням уявлення про музику, як вид мистецтва, що розповідає про людей і навколишній світ мовою звуків, про вокальну та інструментальну музику; розвивальна: розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби музичної виразності (характер, ритм), розвивати вокально-хорові навички; виховна: виховувати музичну культуру та моральні якості (співчуття, почуття людяності та любов до рідного краю).
Музичний матеріал: П. Чайковський «Хвороба ляльки», «Нова лялька»; поспівка «Куй, куй чобіток»; М. Дремлюга «Пісня про школу»; «Люба, рідна Україна»; гра «Композитор».
Обладнання: казковий герой, ілюстрації до музичних творі, портрет П. І. Чайковського, заохочувальний матеріал, чобіток, відео.
Тип уроку: комбінований урок Хід уроку І. Організаційний момент Музичне привітання - Добрий день, вам діти Я вітаю вас. Доб-рий день вам, ді-ти! Я ві-та-ю- вас! Здра-стуй-те у-чи-те-лю! Зда-стуй лю-бий клас!
Представлення - Мене звати Вікторія Вікторів, і сьогодні урок музики проведу у вас я. Введення казкового героя - Діти, до нас на урок завітав кіт Леопольд зі своєю веселою піснею та цікавими завданнями. - Йому дуже цікаво, які ж діти навчаються в 1 класі. Також він буде слідкувати за вашою поведінкою на протязі уроку музики. А в кінці уроку скаже мені, хто як себе поводив. Також він мені скаже кому давати нагороду, а кому ні. Тому давайте покажемо Леопольду, що в цьому класі найкращі діти, найслухняніші. Слухання музики - У які ігри найбільше люблять гратися дівчата? - Композитор Петро Ілліч Чайковський часто гостював у с. Кам'янка на Чернігівщині, де жила його сестра з племінниками. Спостерігаючи за іграми дітей, він для них написав «Дитячий альбом». З поміж багатьох п’єс усього альбому, є дві, у яких ідеться про гру дівчинки з лялькою. - Погляньте на малюнки. На одному малюнку зображена хвора лялька, сумна, а на іншому - весела лялька. Гра «Композитор» - Як би ви були композитами, то яку б музику написали, щоб передати настрій цих двох малюнків? Фізхвилинка - Діти, встали всі. Увага на екран та повторюйте рухи. Знайомство з новою піснею а) вступна бесіда - Діти, подивіться на ілюстрацію. - Послухайте вірш. 1 ВЕРЕСНЯ
Що ж покласти у цю сумку?.. - А як ви збиралися до школи? - Пригадайте як зустріла вас, ваша вчителька. Як відкрилися двері до вашої, рідної школи. - Вам батьки говорили, як потрібно себе поводити в школі? - Як себе потрібно поводити в школі? - Вам запам’ятався перший день в школі? - Тому ми сьогодні вивчимо пісню про школу, якої композитором є Микола Дремлюга. б) виразне виконання нової пісні вчителем муз. Дремлюги «Пісня про школу» - А зараз ви послухаєте пісню у моєму виконанні. в) бесіда після прослуховування нової пісні - Чи сподобалася вам пісня? Чому? - Який характер пісні? - Які почуття викликає у вас ця пісня? г) розучування пісні. Робота над вокально - хоровими навичками - Зараз ми з вами розучимо 1 куплет. Прийміть співочу поставу. Послухайте 1куплет. (виконання 1-го куплету вчителем) - Пос
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-08-06; просмотров: 834; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 13.59.123.182 (0.014 с.) |