Пам’ятки самоаналізу уроку вчителем 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Пам’ятки самоаналізу уроку вчителем



Діагностична карта виявлення ускладнень

Аналізу компонентів уроку

№ з/п Методичні компоненти уроку Відчуваю утруднен ня Володію частково Володію на достатньому рівні
  Аналіз навчальних прог­рам і виділення методо­логічних особливостей їх реалізації на рівнях: • академічному; • практичному          
  Аналіз мети уроку і наявність методичного забезпечення її реалізації на рівнях: • академічному; • практичному      
  Визначення типу, структури, форми уроку і встановлення їх відповідності меті уроку      
  Аналіз наявності методичних прийомів, що забезпечують засвоєння учнями понять, ідей, гіпотез тощо      
  Аналіз наявності в роботі вчителя методики, що забезпечує оволодіння учнями змістом навчального матеріалу на рівнях: • репродуктивному; • аналітичному   • аналітичному      
      Аналіз наявності на уроці методики формування навчальних умінь та учнівських компетенцій     -
  Методи, засоби, прийоми формування учнівських умінь (самоаналізу, самоконтролю, самооцінювання, самостійного поповнення знань тощо)      
  Використання під час уроку методичних прийомів,що забезпечують аналіз контрольних робіт     робіт учнями      
  Технологія аналізу уроку відповідно до його мети      

Пам’ятка вчителю для здійснення

Самодіагностики навчальної діяльності

«Хто намагається розібратися

в позитивному та негативному на своїх уроках,

той вже досяг половини успіху».

В.Сухомлинський

 

5 - високий рівень; 4 - достатній рівень; 3 - середній рівень;

2-допустимий рівень; 1- низький рівень; 0-відсутність прояву

Основні складові навчальної діяльності            
1. Мотивація навчання, формування сталого інте­ресу до навчання            
2. Формування загальнонавчальних умінь та навичок            
3. Формування свідомої робочої дисципліни            
4. Оптимальний вибір методів, прийомів навчання            
5. Раціональне використання часу уроку            
6. Дотримання основних дидактичних принципів навчання            
7. Оптимальний вибір типу, структури уроку            
8. Вивчення рівня навчальних досягнень учнів            
9. Ведення тематичного обліку знань            
10. Використання проблемно-пошукових методів навчання з метою розвитку пізнавальних інтере­сів учнів            
11. Реалізація індивідуального та диференційовано­го підходу в навчанні            
12. Реалізація виховних можливостей уроку            
13. Реалізація принципів розвивального навчання            
14. Організація самостійної роботи учнів            
15. Використання інноваційних технологій            
16. Формування навичок само- і взаємоконтролю            
17. Використання дидактичного, роздавального ма­теріалу            
18. Використання ТЗН, наочності з метою розвитку пізнавальних інтересів учнів            
19. Уміння забезпечити працездатність і робочу дис­ципліну учнів            
20. Організація робочого місця вчителя, учнів            
21. Використання краєзнавчого матеріалу            
22. Використання ігрових елементів            
23. Здійснення міжпредметних зв'язків            
24. Організація позакласної роботи            
25. Психологічні основи індивідуального підходу до учнів            
26. Дотримання педагогічного такту            
27. Методика роботи з учнями початкового рівня навчальних досягнень            
28. Вибір оптимального варіанту проведення уроку            
29. Методика проведення різних типів уроку (урок-лекція, урок-семінар, урок-диспут)            

Пам’ятка вчителям зі стажем до 5 років

Для проведення самоаналізу уроку

I. МЕТА

- Чи чітко уявляв я собі мету перед початком уроку?

- Чи пояснив її учням?

- Чи залишалась ця мета чіткою і зрозумілою протягом усього уроку?

- Чи вважаю я мету досягнутою?

ІІ. ПОЧАТОК УРОКУ

- Чи почав я урок вчасно?

- Чи вдалося заволодіти увагою учнів?

- Чи відповідав початок уроку меті?

- Чи сподобався початок уроку учням?

III. ХІД УРОКУ

- Чи діти розуміли питання, поставлені на уроці?

- Чи вдалося мені вибудувати в логічній послі­довності усі прийоми і методи на уроці?

- Чи всі учні були зацікавлені?

- Чи всі учні були задіяні?

- Чи зрозуміли учні, яким чином набуті знання застосовувати на практиці?

- Які моменти уроку були найцікавішими?

- У якій частині урок видався нецікавим?

ІV. ЗАВЕРШЕННЯ

- Чи я підкреслив результати поставленої мети в кінці уроку?

- Чи встиг я виконати заплановане?

- Чи вчасно я закінчив урок?

 

Оцінка параметрів уроку

№з/п Якість параметрів Аналіз елементів:
чудово середньо нижче середнього незадовільно
  Готовність учнів        
  Увага учнів        
  Взаємодія учнів між собою        
  Участь учнів        
  Уміння міркувати, мислити        
  Атмосфера в класі        
  Адекватна кількість запитань        
  Ефективність запитань        
  Доступність пояснень        
  Ефективність оцінки        
  Навчальні посібники: належно використані        
  Підсумки: ефективність і час        
  Обладнання        
  Мова вчителя        
  Зоровий контакт        
  Ентузіазм та інтерес учителя        
  Емоції і щирість        
  Знання предмета        
  Зовнішній вигляд        
  План уроку (наявність, форма)        

 

Пам’ятка вчителям,

які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст»

Для проведення самоаналізу уроку

1. Чи відповідає мій урок програмі?

2. Чи правильно мною були визначені і розв'язані на уроці навчальні, виховні і розвиваючі завдання?

3. Чи оптимально було визначено зміст уроку, чи відповідає він завданням?

4. Що було основним, найсуттєвішим на уроці? Чи зумів я акцентувати увагу учнів на його вивченні?

5. Чи вдало визначена структура уроку?

6. Чи була організована на уроці робота із формування основних умінь, навичок, інтересів учнів?

7. Як здійснювались внутріпредметний і міжпредметний зв'язки?

8. Які методи і засоби навчання були використані на уроці? Чи були вдалими вибір і поєднання?

9. Які форми навчання (масові, групові, індивідуальні) домінували на уроці? Чи були вдалими їх вибір і поєднання?

10. Чи об'єктивно і відповідно до норм оцінені мною знання учнів?

11. Чи правильно здійснювався на уроці інструктаж, визначалися обсяг і складність домашнього завдання? Чи було воно диференційованим?

10. Що було зайвим у моїй діяльності і в діях учнів?

Пам’ятка вчителям,

які мають кваліфікацію «спеціаліст ІІ категорії»

Для проведення самоаналізу уроку

1. Тип і вид уроку, зв'язок його з попередніми.

2. Які головні завдання уроку, як вони враховані під час реалізації мети уроку?

3. Чи раціонально використано час уроку?

4. Чи раціональна структура уроку для реалізації головних завдань, досягнення мети?

5. Які методи навчання використане для вивчення новою матеріалу?

6. Як здійснюється контакт із класом, окремими учнями?

7. Ефективність організації самостійної роботи.

8. Чи були елементи самоосвіти, самовиховання?

9. Чи використано індивідуальний і груповий підхід до навчання?
10. Як організовано контроль і самоконтроль за активністю знань?

11.Чи забезпечено цілеспрямованість, оптимальну розумову діяльність учнів?

12.Запобігання розумовому перевантаженню учнів та його подолання.

13. Створення проблемно-пошукових ситуацій для глибини засвоєння матеріалу, емоційного настрою учнів.

14. Дотримання правил педагогічного такту, загальноприйнятої етики, норм взаємин учителя та учня.

15. Елементи, етапи, форми, методи, які були найвдалішими.

16. Що із запланованого не вдалося? Чому?

17. Чи цікавив урок учнів?

18. Як працювати над подоланням недоліків? Яка необхідна допомога?

 

Пам’ятка вчителям,

які мають кваліфікацію «спеціаліст І категорії»



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-07-16; просмотров: 185; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.144.17.45 (0.028 с.)