Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Розучування нової пісні « Не щебечи, соловейку»

Поиск

А) Бесіда про творчість композитора.

- Відкрийте підручник на сторінці 55 прочитайте про Михайла Івановича Глинку

Виразне виконання пісні вчителем.

- Назвіть найвідоміші пісні й романси композитора?

- Як була створена пісня «Не щебечи, соловейку».

- Яка опера є його вершиною творчості? «Іван Сусанін»

- Що вона прославляє?

- Чому його називають основоположником російської класичної музики?

Б) Вступна бесіда до пісні.

Ця пісня – дуже лірична і мелодійна. У ній висловлюються особливі почуття і враження автора від співу соловейка.

 

 

В) Виконання вчителем.

- Розучуємо 1 куплет, по 1 фразі (звертаємо увагу що 2 фраза повторюється двічі)

- Виразно проговорюймо фразу в ритмі.

- Співаймо з музичним супроводом, зверніть увагу на слово «Раненько».

- Співаємо першу фразу.

 

VІ. Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

- Яка тема нашого уроку?

- Що таке романс?

- З яким композитором ми сьогодні ознайомились?

- Які музичні твори прослухали?

Оцінювання

Прощання

- До побачення.

 


 

Тема. Пісні козацької слави

Мета: ознайомити учнів з історичними піснями;

розвивати музично-ритмічне чуття, вокально-хорові навички, стимулювати учнів до колективної творчої діяльності;

виховувати бажання вивчати оригінальну творчість українського народу.

Музичний матеріал: українська народна пісня «Їхав козак за Дунай»; «Кобзарська слава» В. Лепешко, О. Вовненко, електронна фізкультхвилинка.

Обладнання: аудіозаписи, музичний центр, нотний матеріал, ілюстрації.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

Організаційний момент

Учні входять до класу під музичний супровід.

2. Музичне вітання

- Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу.

- Добрий день, вам, діти! Я вітаю вас!

Добрий день!

3. Представлення

- Мене звати Марина Олександрівна, і сьогодні урок музики у вас проведу я.

3. Перевірка готовності

- Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Бесіда на повторення

- Назвіть один з найдавніших жанрів народної творчості. (Колискова)

- Що ж таке колискова? (Пісня для заколисування дитини)

- Якими словами можна охарактеризувати колискову? (Лагідна, ніжна, мелодійна, спокійна)

- Яка мета колискової пічні? (Приспати дитину)

- Композитори складають колискові чи це виключно народний вид музичної творчості? (Відомі композитори також складають колискові)

- Яких відомих композиторів колискові пісні вам відомі? (Моцарта, Шуберта, Чайковського)

- На минулому уроці ви вивчали колускову для дряпушка.

- Хто пам’ятає, що незвичайного було у виконанні цієї колискової? Як ви її співали? (Каноном)

- А що таке канон? (Канон – це багатоголосий твір, у якому всі голоси виконують одну мелодію почергово)

ІІІ. Розспівування

- Спочатку заспіваємо колискову всі разом.

- Прийняли співочу поставу, налаштувалися на ноту ля.

- Люлі, люлечки, дряпушко,

Спіть, всі лапки і два вушка!

(Проспівати у різних тональностях)

- Заспіваємо каноном.

- Починає перший голос, а другий підхоплює.

 

 

 

 

- Прийміть співочу поставу: підніміть голову, розпрямте плечі, сядьте рівненько, ніжки поставте разом.

2. Хоровий спів

- На минулому уроці ви почали вивчати «Колискову школі».

- Зараз ми з вами пригадаємо перші 2 куплети з вокалізом.

- А що таке вокаліз? (Вокаліз – твір для голосу без тексту, що виконується на будь-який голосний звук, з називанням нот або складів.)

- Налаштувались на голосну а.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

- Ми з вами вже знаємо багато музичних жанрів таких як: пісня-марш, пісня-танець, жартівливі пісні, жниварські, ліричні, веснянки, щедрівки та колискові пісні. Усі вони по-своєму гарні та милозвучні. Кожна пісня створена українським народом є особливо значущою та прекрасною.

Сьогодні на уроці ми будемо говорити про пісні, що мають особливе значення для нашої держави – пісні козацької слави.

- Наш сьогоднішній урок буде особливо цікавим – впродовж усього уроку ми будемо дізнаватися цікаві факти з життя українських козаків.

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-06; просмотров: 661; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.144.106.207 (0.007 с.)