Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Капела — це хоровий колектив, А капела бандуристів — суто українське явище

Поиск

Вокально-хорова робота

Розспівування

Розучування пісні ( Звернути увагу на розспів складів, розподіл дихання до кінця фраз, приспівспівати на два голоси (паралельними терціями), не форсувати звучання голосів.)

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

· У чому полягають відмінності між думою й історичною піснею?

· Вигадай музичний супровід до пісні «Ой на горі та женці

жнуть». Виконай його на дитячих народних інструментах.

· Обери музичний інструмент для того, щоб передати стукіт

копит коней.(див. мал. Музичні інструменти)

Козацька слава невмируща!

· А в якому характері написані козацькі пісні? Скористайся підказкоюкороля Ритма. Поясни, чому ти так вважаєш. Див мал.характкоз. пісень

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Сьогодні на прикладі української народної пісні „Ой на горі та й женці жнуть” ми познайомилися з історичними піснями – жанром української пісенної творчості, а також дізналися, що головними героями цих пісень є історичні особи.

Усне оцінювання.

Урок 6. Сяйво козацької слави (продовження) Дата________________

Мета:

навчальна: визначити особливості історичної пісні як жанру народної творчості;

розвивальна: розвивати навички власного співу, вокально – хорові навички;

виховна: виховувати інтерес і повагу до героїчного минулого українського народу, почуття патріотизму.

Музичний матеріал: Євген Адамцевич, Запорізький марш.Семен Гулак-Артемовський, танці з опери «Запорожець за Дунаєм» «Ой на горі та й женці жнуть» у. н. п.

Елемент інтеграції: Петро Дорошенко…» Л. Денисенка і «Тарас Бульба на чолі війська» М. Дерегуса:

Основні поняття: "історичні пісні", "козацькі пісні".

Тип уроку: урок поглиблення теми

Обладнання: музичний інструмент, ноти,фонохрестоматія, програвач, ілюстрації, портрети композиторів, підручники.

ХІД УРОКУ

Учні входять до класу під музичний супровід

(Євген Адамцевич, Запорізький марш)

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Музичне вітання.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Давайте згадаємо, над якою темою ми працюємо(відповідь дітей «Музика мого народу»).

• Про що, на вашу думку, розповідають історичні пісні?

• Яку історичну козацьку пісню можете згадати? (Учні виконують української народну пісню „Ой на горі та й женці жнуть”.)

ОСНОВНА ЧАСТИНА

Елемент інтеграції

Звернемось до живопису, порівняємо картини двох художників: «Петро Дорошенко…» Л. Денисенка і «Тарас Бульба на чолі війська» М. Дерегуса:

• Чим схожі обидві картини?

• Як вони «звучать»?

Мабуть, в них звучить козацька пісня,а може — і музика славетного «Запорізького маршу», який зберігався і передавався з часів Запорізької Січі кількома поколіннями кобзарів. Останнім хранителем і неперевершеним виконавцем цього твору був відомий український бандурист Євген Адамцевич.

Слухання Євген Адамцевич, Запорізький марш.

Зверніть увагу на засоби виразності, які створюють образ героїчного козацтва

• Який характер твору?

• Що виникло у твоїй уяві під час прослуховування маршу?

• Як змінюється динаміка?

• Інтонації якоїпісні використав композитор у цьому творі?

• українська народна пісня

«ВИЙШЛИ В ПОЛЕ КОСАРІ»

• українська народна пісня

«ОЙ НА ГОРІ ТА Й ЖЕНЦІ ЖНУТЬ»

• українська народна пісня

«ПІСНЯ ПРО БАЙДУ»

МУЗИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП

«Запорізький марш» вважається народним музичним твором, який від-

творив бандурист Євген Адамцевич:«У 1926 році я почув мелодію: першу частину від кобзаря Положая Івана Кириловича, другу частину — мажорну, сам склав, і, з’єднавши до купи, дав назву Запорізького маршу».Уперше публічно Євген Адамцевич виконав марш у 1969 р. на концерті в Київському оперному театрі імені Тараса Шевченка. Очевидці розповідали, що Є. Адамцевич виконував марш дуже виразно, енергійно, вкладаючи всю свою майстерність й емоційну образність. У неймовірному потягові сердець за мелодією люди підводилися з місць. Вибухнула ще нечувана під цим склепінням громовиця оплесків. Мені важко переповісти, що було після першого виконання «Запорізького маршу». Скажу лише, що старий Адамцевич виконав його на вимогу публіки тричі. Стало зрозуміло: відбулося щось надзвичайне. Над зачарованим залом зайнялася і згасла чудова мить, яку повторити, затримати ніхто не зможе».

Фізкультурна хвилинка

Вчитель. Більшу частину свого життя козаки проводили в

численних походах, оскільки постійно виникала необхідність обороняти українські землі від ворогів, визволяти побратимів із полону в сусідніх державах (зокрема, у Кримському ханстві, Туреччині). Такі походи могли тривати місяцями, тому й не дивно, що під час степових і морських подорожей козаки складали чимало

пісень, аби підняти свій бойовий дух.

Козаки полюбляли не лише співати, а й танцювати.

• Пригадай, як називається їхній улюблений танок?

В опері «Запорожець за Дунаєм» видатного українського композитора Семена Гулака-Артемовського звучать п’ять танців: дівочий хоровод, «Український танок»,«Чорноморський козак», «Запорозький козак», «Козачок». За сюжетом опери, хлопці й дівчата повертаються з

поля — закінчилися жнива й розпочалося свято врожаю,яке неможливо уявити без танців і пісень. Усі танці, щовідбуваються на сцені, — різного характеру. У музицітанців композитор намагався відобразити козацький дух,гумор, мужність і оптимізм.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-10; просмотров: 538; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 52.15.233.83 (0.007 с.)