Слухання. Йоганн Себастьян Бах, Прелюдія до мажор. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Слухання. Йоганн Себастьян Бах, Прелюдія до мажор.



• Що незвичного в музиці?

• Який характер твору?

• На якому інструменті його виконують?

• Що виникло в уяві під час прослуховування музики?

Слухання. Йоганн Себастьян Бах, Прелюдія до мінор.

• Що вразило у прослуханому творі?

• Який настрій викликає музика

ФІЗКУЛЬТУРНА ХВИЛИНКА

Вокально-хорова робота

Розспівування

Виконання веснянки «Вийди, вийди, Іванку».

Виконайте цю пісню з супроводом, зверніть увагу на активне звукоутворення і вмілий розподіл дихання.

Важливо не сповільнювати рух мелодії, стежити за тим, щоб вона звучала легко і плавно..

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

- Підбери фрази, які допоможуть феї Поліфонії схарактеризувати прослухані сьогодні твори Й.-С. Баха.

• повтор мотиву

• контраст

• розвиток мелодії

• одночасне звучання декількох мелодій

• послідовне звучання мелодій

• звучання одного голосу

• звучання багатьох голосів

• тихе звучання

• гучне звучання

• наростання динаміки

- Обери слова, що характеризують музичну мову Прелюдії до мажор і Прелюдії до мінор Й.-С. Баха.

Мелодія низхідна, висхідна, стрибкоподібна
Лад мажор, мінор
Ритм рівномірний, нерівномірний
Теми повільний, помірний, швидкий
Динаміка тихо-гучно, гучно-тихо

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Разом із творами Й. Баха ми потрапили до Німеччини, слухали музику, відому за межами цієї держави, адже музична мова зрозуміла всім народам.

Урок 23. Різноманітна Австрія Дата________________

Мета:

навчальна: збагатити уявлення учнів про австрійську музику, про використання народних мелодій у творах композиторів різних національностей. Познайомити школярів ізжиттям і творчістю В. А. Моцарта.

розвивальна: розвивати в четвертокласників предметні та міжпредметні компетентності, творчі здібності, здатність розуміти і аналізувати музичні твори. Поширювати загальний та мистецькийкругозір, збагачувати слуховий досвід школярів.

виховна: Виховувати в учнів любов до музики, поважне ставлення докультурних традицій різних народів. Засобами музики здійснювати полікультурне виховання четвертокласників, формувати висококультурну й ерудовану особистість.

Музичний матеріал: В.-А. Моцарт, «Рондо в турецькому стилі»; «Симфонія соль мінор» (фрагмент першої частини).«Янчику-подолянчику» у. н. п. (розучування)

Тип уроку: урок поглиблення теми

Обладнання: музичний інструмент, ноти,фонохрестоматія, програвач, ілюстрації, портрети композиторів, підручники.

ХІД УРОКУ

Учні входять до класу під музичний супровід

(«Янчику-подолянчику» у. н. п)

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Музичне вітання.

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Наша подорож країною музики триває. І сьогодні на нас очікує дивовижна країна — Австрія. Це батьківщина визначного композитора Вольфганга Амадея Моцарта

Повідомлення теми, мети, завдання уроку.

(Тема семестру та тема уроку записані на дошці)

ОСНОВНА ЧАСТИНА

Відомості про творчість В. А. Моцарта

Він народився в місті Зальцбург. Там уперше й зустрівся з королевою Мелодією.

Батько Вольфганга був композитором і придворним скрипалем. Саме завдяки йому хлопчик із трьох років почав грати на клавесині, а з п’яти — писати музику.

Коли Моцарту виповнилося шість років, батько повіз його разом із сестрою на гастролі. Під час концерту в м. Відень — столиці Австрії — та інших містах Європи маленький Моцарт віртуозно грав на скрипці та клавесині.

Концертні подорожі родини Моцарта тривали впродовж десяти років. У дорослому віці Вольфганг жив у Відні, тут він заснував разом з однодумцями віденську класичну школу.

Сучасники називали Моцарта «богом музики». На жаль, прожив він дуже мало, однак фантастично багато встиг створити цей геній за тридцять шести років. Його творчу спадщину складають понад шістсот творів.

МУЗИЧНА СКАРБНИЧКА КАЗОК І ЛЕГЕНД

ПРО КАЗКОВУ ТАЄМНИЦЮ МАЛЕНЬКОГО МОЦАРТА



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-10; просмотров: 407; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.224.0.25 (0.005 с.)