Дослідницький практикум. Як зберегти в домашніх умовах плоди та насіння. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Дослідницький практикум. Як зберегти в домашніх умовах плоди та насіння.



— Восени ми із задоволенням ласуємо овочами і фруктами, які нам дарує осінь. Усім хочеться, щоб смачні плоди були на столі якомога довше, тому їх заготовляють на зиму. Для цього треба знати, як правильно заготовляти плоди.

Дізнайся, які овочі, фрукти заготовляють у тебе вдома на зиму. Візьми участь у заготівлі плодів. Скористайся такими порадами.

Стиглі і непошкоджені плоди можна заморожувати в холодильнику. Овочі перед упакуванням бланшують, обдаючи окропом упродовж кількох хвилин (це робить дорослий), а потім ретельно висушують. Готують торбинки для заморожування — щільні й витривалі до низьких температур. Плоди розподіляють на порції, кладуть у торбинки, підписують дату замороження й кладуть

до морозильної камери.

Дізнайся, як удома зберігають горох, квасолю, боби.

VI. ПІДБ ИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чому осінь називають щедрою?

— Які осінні турботи у людей у містах і селах восени?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 64-65.

— Складіть розповідь про те, як у вашій родині заготовляють на зиму осінній урожай овочів та фруктів.


 

Урок 28

Тема: ПЕРЕВІР СЕБЕ: ЩО Я ЗНАЮ ПРО НЕЖИВУ ТА ЖИВУ ПРИРОДУ ВОСЕНИ?

Мета: виховувати повагу і любов до природи, культуру поведінки; повторити, що від неживої природи залежить стан живої природи, а також діяльність людей восени; розвивати пізнавальну активність дітей; вчити розуміти, у чому полягає краса і багатство осені, правильно поводитися в природі восени.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання

— Які осінні турботи у людей у містах і селах восени?

— Розкажіть про те, як у вашій родині заготовляють на зиму осінній урожай овочів та фруктів.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ви доведете, що від неживої природи залежить стан живої природи, а також діяльність людей восени. Переконаєтеся у тому, що розумієте, у чому полягає краса і багатство осені, і знаєте, як потрібно правильно поводитися у природі восени.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 66-67)

— Оберіть правильні відповіді на запитання наших героїв.

1) Рівнодення — це, коли:

а) день триває рівно 10 годин, а ніч 14 годин;

б) день і ніч тривають по 12 годин.

2) Які природні явища відбуваються у житті рослин восени?

а) Розпускання листя на деревах і кущах;

б) листопад;

в) пожовтіння листя;

г) достигання плодів і насіння.

3) Як розмножують рослини? Встанови відповідність.

1) Овочі на городах а) живцями.

2) Кімнатні рослини б) насінням.

4) Які з грибів, що ти бачиш на фотографіях, їстівні, а які — отруйні?

а) Білий гриб;

б) опеньок осінній;

в) лисички;

г) бліда поганка.

5. Який птах не належить до перелітних?

а) Соловейко;

б) лелека;

в) синиця;

г) чапля.

6. Що трапиться, якщо восени зникнуть усі жолуді, горіхи та інші плоди?

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Робота над загадками про комах

• Серед л і с у горбик-дім, Тисячі живуть у нім. Працелюбні ці комахи: Добрі, щирі, розумахи... (мурахи). • Тонкі ніжки, два крила, І за розміром мала. У кімнаті, надворі, Рідна нам, як комарі. (Муха) • Фрукти, цукор полюбляє, Де солодке відчуває. В смужку в неї одежина, Із комах уся родина. (Оса) • У живого гвинтокрила На спині прозорі крила. Кольорові шати, Любить мандрувати. (Бабка) • Заповзята трудівниця, Вона праці не боїться. Дуже сильна ця комаха Називається... (мураха). • Їх дружина кров з нас п'є, В неї хист до цього є. Як над вухом запищить — Так і хочеться набить! (Комар) • По травичці, по землі Коні бігають малі. Іподромом для них луг, Не поставиш їх у плуг! (Коник-стрибунець) • У червоного малятки На спині краплинки-цятки: Чорні вуса, голова, Любить лагідні слова. (Сонечко) • В мене довгий хоботок, З квіт збираю я пилок. Щ е яскраві крильця маю, Безтурботно я літаю. (Метелик) • В нього крила, в нього вуса, Трохи я його боюся. Як летить — так чути звук. Бронзовий великий... (жук).

VI. ПІДБ ИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Хвилинка милування природою

— Помилуйся осінніми пейзажами (с. 67) та пригадай нашу осінню мандрівку.

— Що тобі запам’яталося, сподобалося найбільше?

— Про що захотілося розповісти своїм друзям?

— Що тебе вразило?

— Які знання ти зможеш використати у щоденному житті?

— Тепер ти можеш вирушати у гості до зими.


 

Урок 29

Тема: ЯКІ ПРИКМЕТИ У ЗИМИ?

Мета: сформувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; розвивати спостережливість, вміння бачити прекрасне в усьому, що нас оточує; прищеплювати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Про яку пору року ми говорили на минулому уроці?

— Назвіть осінні місяці.

— Який самий листопадний місяць?

— Яким був найхолодніший місяць?

— Чому говорять: «В осінній час сім погод у нас»?

— А яка осінь вам більше подобається — рання чи пізня?

— Яка пора року настає після осені?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як зміни природи відбиваються на назвах зимових місяців.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 68-75)

— Розгляньте фотографію на с. 68. Прочитайте народну мудрість. Які зміни в природі відбуваються взимку?

— Прочитайте завдання для ведення спостережень узимку за неживою і живою природою на с. 70.

— Як спостерігати за погодою взимку? Розгляньте зимовий календар природи на с. 70. Які природні явища відбуваються в неживій природі? в житті рослин? в житті тварин?

— Пригадайте, коли, на вашу думку, закінчується осінь? Які ознаки зими з’являються першими?

— Зима — це шлях, який проходить природа від осені до весни.

— Розгляньте картини в художній галереї Матінки Природи (с. 72).

— Розкажіть, які пейзажі зобразили художники.

— Синьокрила Сойка запитує: «Про що розповідають назви зимових місяців? Що називали груднем у давні часи? Чому? Чому перший місяць зими називали ще мостовиком?».

Дорожній майстер грудень

мости будує всюди,

вкриває ріки кригою,

воює із одлигою. (Т. Коломієць)

— Чому кажуть: «Січень — снігом січе»? Яка існує інша думка про походження назви місяця січня?

Сніжинки, сніжинки, сніжинки

розсипала всюди зима.

І жодної в літо стежинки

від нашої хати нема. (В.Діденко)

— Чому другий місяць року зветься лютий?

А лютує він тому, що на світі

довго бути не доводиться йому.

Хоче лютий, щоб на світі

панувала вік зима.

Та поволі сонце гріти

починає крадькома. (Н. Забіла)

Робота в групі

— Прочитайте і поясніть зміст народних висловів про зимові місяці.

— Пригадайте вірші та загадки про зиму.

Робота в парі

— Складіть розповідь на тему: «Чому ми любимо зиму?» (За бажанням використайте ілюстрації, вміщені в підручнику на с. 75.)

Зразок

ЧОМУ Я ЛЮБЛЮ ЗИМУ?

Я бачила, як білокоса чарівниця-зима прилетіла на білому коні.

Торкнулася подихом верхівок дерев і кущів. І заіскрилися на них кришталеві шати, срібні мережані пишні сукні. Землю вкрила теплою ковдрою.

Надворі пахне морозом. У високому холодному небі повільно пливуть хмари, ніби великі білі кораблі. Ясного дня сніжинки іскряться і стиха кружляють у вальсі.

Всі люблять зиму. Вона радісна і весела, вітряна і морозна. Іноді срібна і красива, а буває серйозна чи сварлива.

Для допитливих

Раніше вважали, що сніг — це замерзлі краплинки води, що падає він з тих самих хмар, що і дощ. Нині вчені розгадали таємницю народження сніжинок.

Водяна пара піднімається дуже високо над землею, де панує сильний холод, і тут з неї утворюються крихітні крижинки-кристалики. Вони поступово ростуть і перетворюються на дивовижні шестикутні зірочки-сніжинки.

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИ СТЕМ АТИ ЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Гра «Обери зимову ознаку»

— Підкресліть ознаки зими.

Довгі ночі, короткі дні. Сонце добре світить і гріє. Сонце низьке над горизонтом. Всі дерева стоять голі. Птахи прилітають з вирію. Небо низьке, сіре, непривітне. Уночі бувають заморозки. Температура повітря вдень і вночі нижче 0°. Сніг укрив замерзлу землю. Ґрунт замерз. Водойми вкриті льодом.

Вікторина «Зима»

• Щедре випадання снігу називають... (снігопад).

• Підвищення температури вище за нуль градусів в холодну пору року. (Відлига)

• Пухнаста снігова бахрома на деревах і дротах. (Паморозь)

• Вода, що з’ явилася під час відлиги, і підталий сніг замерзають. На дорогах утворюється кірка з льоду. Це явище називається... (ожеледиця).

• Про що це прислів’ я: «Сам біжить, а стояти не дозволяє»? (Мороз)

• Снігопад при сильному вітрі називається... (заметіль).

Гра «Доповни приказки»

Взимку сонце світить, та ______________.

____________ рік кінчає, а зиму починає.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-19; просмотров: 544; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.145.178.240 (0.026 с.)