Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Структура сценарію виховного заходу↑ ⇐ ПредыдущаяСтр 5 из 5 Содержание книги Похожие статьи вашей тематики
Поиск на нашем сайте
На етапі планування виховного заходу розробляється сценарій виховного заходу. Сценарій (від італ. Scenario) - сюжетна схема, за якою створюються масові видовища і т.ін. Сценарій складають класний керівник, майстер в/й й актив групи. Чим вище згуртованість і інтерес учнів до заходу, тим активніше вони будуть брати участь у плануванні й організації заходу. Структури сценарію заходу можуть бути різні. Сценарій виховного заходу для навчальної групи ПТНЗ має наступну структуру: Тема: Виховна мета: Форма проведення: Група, курс: Робоча професія: Засоби реалізації професійної спрямованості: Місце, дата і час проведення: Відповідальний за проведення: Хід заходу Підготовчий етап. 1. Робота з підготовки приміщення для проведення заходу. Відповідальні і виконавці. 2. Підготовка необхідного оснащення й устаткування. 3. Розподіл ролей серед учасників. Основна частина. 1. План проведення заходу. 2. Відповідний до плану опис ходу заходу Заключна частина. 1.Підведення підсумків. Приклади оформлення сценаріїв виховних заходів, проведених у навчальних групах ПТНЗ, наведено в додатку 2, 3. Критерії оцінки якості проведення позакласного виховного заходу в ПТНЗ 1). відповідність проведеного заходу розробленому сценарію заходу; 2).відповідність змісту заходу поставленої цілі; 3).відповідність поставленої мети, задачам і вимогам, рівню організації заходу; 4) виділення фрагментів і частин виховного заходу, що вдалися організаторам найбільшою мірою; 5).співвідношення реального часу, витраченого на захід із запланованим часом (ідеал 1:1); 6).причини порушення термінів; 7).системність в змісті і проведенні заходу; 8).емоційний відгук учнів на проведений захід; 9).поведінка учнів на заході; 10) причини негативної реакції частини учнів на ті або інші педагогічні дії; 11).недоліки проведеного заходу і способи їх усунення в майбутньому. Індивідуальне творче завдання № 4. Роз’яснення про порядок його виконання й оформлення Розробити сценарій виховного заходу для навчальної групи ПТНЗ, дотримуючись принципу професійної спрямованості. Оформлення індивідуального творчого завдання №4. Робота оформляється відповідно до структурної схеми на листах формату А 4. Дата видачі індивідуального творчого завдання № 4:_______________ Термін здачі індивідуального творчого завдання № 4:_______________
Додаток 1. Мета передбачу вальний хід і плани заходів, які проводяться з учнями ПТНЗ.
Додаток 2. Тема: Що таке честь людини і робоча честь? Мета: Сформувати поняття «честь людини» і «робоча честь». Форма проведення: Диспут. Група, курс: група ДХТ-М, 1курс Робоча професія: Апаратник хімічного виробництва з умінням виконувати роботу слюсаря за контрольно-вимірювальними приладами. Засоби реалізації професійної спрямованості: У ході диспуту обговорюються проблеми вибору професії і значення робочих професій у наші дні. Місце, дата і час проведення: Навчальна аудиторія № 425, 17.01.,1400. Відповідальний за проведення: Майстер виробничого навчання. Хід заходу Підготовчий етап. 1.Запрошення учнів на диспут майстра своєї професії, ветерана праці. Відповідальний Учень. 2. Члени редколегії працюють над підготовкою й оформленням аудиторії. Виготовляють плакати з висловленнями про честь, працю, про сумлінну роботу: Потрібно любити те, що ти робиш, і тоді праця, навіть найгрубіша, піднімається до творчості. (М.Горький) На будь-якому предметі нашого побуту лежить печатка праці і думки багатьох поколінь. (С.Моршак) Коли праця – задоволення, життя – гарне! (М.Горький) Відповідальні: члени редколегії групи.
3.Прибирання аудиторії. Прикраса аудиторії квітами, установка по периметрі аудиторії парт і стільців для гостей і учасників диспуту. Відповідальні за складаня і прикрасу аудиторії 5 учнів. 4.Розподіл ролей серед учнів. Ведучі: Учень – 1 Учень – 2 Основна частина. План проведення заходу. 1.Вступне слово ведучого. 2.Формулювання поняття «честь», «робоча честь». 3.Обговорення питань диспуту. 4.Виступ запрошеного ветерана праці.
Відповідний плану опис ходу заходу. Зібралася вся група учнів і гостей. Привітання один до одного. Ведучий учень 1: Здрастуйте. Сьогодні ми зібралися з вами для того, щоб поговорити на тему «Що таке честь людини і робоча честь?» Ведучий учень 2: Для початку давайте з’ясуємо, що таке честь? У словнику О.М. Гусейнова і І.С. Кона «Словник з етики», Вид. «Політична література», М., 1989р. говориться, що честь – поняття моральної свідомості і багато в чому подібна з категорією гідності. Подібно гідності, поняття честі розкриває відношення людини до самої себе і відношення до неї з боку суспільства. Однак на відміну від поняття гідності моральна цінність особистості в понятті честі пов’язується з конкретним суспільним становищем людини, родом її діяльності і визнаними за неї моральними заслугами. Якщо уявлення про гідність особистості виходить з принципу рівності усіх людей у моральному відношенні, то поняття честі, навпаки, диференційовано оцінює людей, що знаходить висвітлення в їх репутації. Відповідно честь жадає від людини підтримувати (виправдовувати) ту репутацію, якою володіє вона сама або колектив, в якому вона належить. Історичне поняття «честь» виникнуло в моральній свідомості суспільства у вигляді уявлення про родову і станову честь (моральна вимога, що наказує людині спосіб життя і дій, що не принижує гідності визначеного стана або роду). Честь – важливий стимул суспільної поведінки. Водночас відношення людини до своїх дій з погляду честі не є вищою формою прояву свідомості і моральності мотивів. На перший план висувається поняття гідності, що має більш широкий зміст. Поняття честь припускає у відношенні до людини ту міру поваги, що вона заслужила, гідність же особистості ґрунтується на рівному праві кожного на повагу. Ведучій учень 1 (ведучій пропонує для обговорення питання): У чому особливість поняття робочої честі? Якщо поняття честь розкриває поняття людини до самої себе, то поняття робоча честь відбиває відношення кому або чому? Відповіді учнів. Ведучій учень 2: Ви цілком правильно відповіли, що поняття «робоча честь» відбиває відношення робочої людини до роботи, її відношення до свого робочого місця і знарядь виробництва, до продуктів виробництва, а також до свого колективу і товаришів по роботі. Ведучий учень 1: Дамо слово нашому гостю. Ведучій коротко розповідає про життя і діяльність ветерана праці. Звертаючись до нього, ставить питання: «Що ж значить бути сучасним робочим?» Після виступу гостя обговорення питань диспуту. Питання 1. Що значить бути сучасним робочим? Питання 2. Чи актуально зараз поняття «робоча честь» У умовах конкуренції це актуально, тому що багато людей виконують ту саму роботу, але не усіх називають професіоналами своєї справи. Питання 3. Чи сумісні поняття «багата людина» і «робоча честь»? Питання 4. Чи можна в сучасних умовах виховати у молодої людини свідомість про робочу честь, про професіоналізм? Заключна частина. Ведучий учень 1: Ми сьогодні проговорили про дуже складну проблему, про виховання молодої робочої зміни, обговорили ряд дуже важливих, але цікавих питань, що безпосередньо пов’язані з поняттями «честь, робоча честь». Завершити нашу зустріч хотілося б словами Р. Бабаджана: «Не в ніжних рисах – краса людини, Не в млосних очах – краса людини, Не в пишних словах – краса людини, У гідних справах – краса людини». Ведучий учень 2: Дякую за увагу. На все добре. Вручення квітів ветеранам праці.
Підведення підсумків. Подяка учасникам диспуту за активність. Прибирання аудиторії.
Додаток 3. Тема: Прилади і засоби автоматизації. Мета: Сформувати інтерес до майбутньої професії. Сформувати уміння швидко і правильно відповідати на поставлені питання. Виховати активність, доброзичливість. Згуртувати групи, створити атмосферу емоційного підйому серед учнів. Форма проведення: Гра «Брейн-ринг». Група, курс: КВП-1 і КВП-2, курс 3. Робоча професія: Приборист контрольно-вимірювальних приладів і автоматики. Засоби реалізації професійної спрямованості: у ході гри командам задаються питання, пов’язані з майбутньою професією. Місце, дата і час проведення: аудиторія №15, 11 березня, 13.30. Відповідальні за проведення: майстер виробничого навчання і класний керівник групи КВП-1,2.
Хід заходу Підготовчий етап. 1.Робота з підготовки приміщення для проведення виховного заходу: складання аудиторії №15, розставлення столів для гравців команд і місць для вболівальників. Під час підготовки до гри всі гравці відповідають на питання анкети. Анкета гри «Брейн-ринг». Дорогий гравець! Перед тим, як ти займеш своє місце за ігровим столом своєї команди, тобі необхідно відповісти на питання анкети: 1.П.І.Б., курс, група? 2.Твій улюблений предмет в ПТНЗ? 3.Під яким знаком зодіаку ти народився? 4.Який твій улюблений колір? 5.Чи є в тебе захоплення? 6. Улюблена співачка (співак)? 7.Улюблена акторка (актор)? 8.Ти азартна людина? 9.Які ігри крім «Брейн-ринга», тобі подобаються? Відповідальні: класний керівник групи КВП-1, староста групи КВП-1. Виконавці: по три учня кожної групи.
2. Підготовка необхідного оснащення й устаткування. Оформлення плакатів для заходу: - плакат «Брейн-ринг» - плакати для вболівальників: «Твоя сила - у твоїй команді!» «Що наше життя?! – ГРА» «Головне не перемога, а участь» - папір і ручки на столи гравців. - до столів гравців прив’язують сигнальні повітряні кулі, на столах ножиці для подачі сигналу про готову відповідь. - стіл головного оснащений секундоміром і переліком питань. Відповідальні: класний керівник групи КВП-2, староста групи КВП-2. 3.Розподіл ролей серед учасників: Вибираються дві команди. Одна команда – учнів групи КВП-1, інша команда – учні групи КВП-2. Команди складаються з шести гравців, і призначається капітан команд. Призначається ведучий гри: майстер виробничого навчання. Інші учні – болільники.
Основна частина. План проведення гри «Брейн – ринг». 1.Вступне слово ведучого. 2.Повідомлення умов гри. 3.Формування команд гравців. 4.Проведення першого туру гри. 5.Проведення другого туру гри. 6.Підведення підсумків 1-го і 2-го туру. 7.Проведення третього, заключного туру гри. 8.Заключна частина. Хід заходу. Ведучий: Добрий день, дорогі друзі! Сьогодні в цій аудиторії відбудеться гра «Брейн – ринг». «Брейн – ринг» - це не тільки ігрово - розважальна програма, але і конкурс, у якому бали гравці будуть заробляти своїм розумом. Для того, щоб грати в будь-яку гру, необхідно знати її правила. Гра буде проходити в три тури. Переможе та команда, що виграє два тури. Кожний тур буде проходити до трьох очок. На кожне питання гравцям дається 60 секунд на міркування. Та з команд, котра перша знайде відповідь на поставлене питання, повинна розрізати ножицями нитку однієї повітряної кульки. Якщо відповідь виявиться вірною, то команді зараховується одне очко. Якщо ж відповідь виявиться неправильною, то другій команді дається додаткових 30 секунд на міркування. Якщо ж дві команди не знаходять правильної відповіді, то жодна не одержує призового очка. Ведучий: Я прошу наших болільників підтримувати гравців оплесками протягом усієї гри. А тепер представимо наших гравців. (Гравець представляється і займає своє місце за ігровим столом). Ведучий: От які цікаві гравці сьогодні на «Брейн – рингу»! Ну от, ми познайомилися, тепер переходимо до головного. Гра «Брейн – ринг» починається! Питання до 1-го туру: Питання1. Контрольно-вимірювальні прилади, призначені для виміру таких технологічних розмірів, як витрата, кількість, концентрація розчинів, рівень, склад, вологість і щільність. Які два технологічні розміри були пропущені при перерахуванні? Відповідь: Температура і тиск. (1,стор.5) Питання 2. Назвіть одиницю виміру сили електричного струму. Відповідь: Ампер. (1, стор.6) Питання 3. Це різниця між показаннями приладу і дійсного значення щодо вимірюваної величини. Що це за визначення? Відповідь: Погрішність. (1, стор.9) Питання 4. Рідинні термометри, термометри розширення твердих тіл, манометричні термометри, термоелектричні пірометри. Для виміру якого технологічного розміру використовують ці прилади? Відповідь: Температури. (1, стор. 10-32). У випадку невірних відповідей обох команд, питання переноситься на наступний тур. Наголошується команда гравців, що перемогла в першому турі. Ведучий: Щоб виграти в грі «Брейн – ринг» одній команді, що виграла в першому турі, потрібно виграти ще один тур, а іншій команді, щоб вийти переможцем потрібно виграти – два тури. Ведучий: Починаємо другий тур.
Питання до 2-го туру: Питання 1. Назвіть прилади для виміру витрати рідин? Відповід ь: Витратоміри. (1, стор.44) Питання 2. Що називають концентрацією розчину? Відповідь: Концентрацією розчину називається кількість речовини, яка міститься в одиниці об’єму води. (1, стор. 60) Питання 3. Одиниці виміру концентрації? Відповідь: Концентрація вимірюється в міліграмах на літр. (1, стор.60) Питання 4. Назвіть прилади для виміру рівня рідини? Відповідь: Рівнєвимір. (1, стор. 62)
Якщо два тури виграє та сама команда, то проведення третього туру не має сенсу, і вона оголошується переможцем гри «Брейн-ринг». Якщо ж другий тур виграла команда, що програла в першому турі, то: Ведучий: Починаємо третій тур. Питання до 3-го туру: Питання 1. Як називаються прилади для контролю складу газової суміші? Відповідь: Газоаналізатори. (1,стор. 67). Питання 2. Для забезпечення нормального ходу технологічного процесу в промисловості, підтримки або зміни за заданими законами таких величин як температура, тиск, витрата, вологість і ін. застосовують... Закінчите фразу, що ж застосовують? Відповідь: Автоматичні регулятори. (1, стор. 79) Питання 3. Що в системах пневмоавтоматики застосовують у якості регулюючих органів? Відповідь: Клапани і дросельні заслінки. (1, стор. 93) Питання 4. Що с керуючим пристроєм у гідравлічних регуляторах? Відповідь: Струминна трубка. (1, стор. 94) Заключна частина. Ведучий: Підведемо підсумки гри «Брейн-ринг». Переможцем сьогоднішньої гри стала команда групи... Ми дякуємо болільникам за те, що вони так активно підтримували гравців протягом усієї гри. Незважаючи на те, що гравці набрали різну кількість балів, сьогодні перемогла дружба! От і підійшла до кінця наша гра «Брейн-ринг». Сподіваємося, що вам, болільникам, і вам, нашим гравцям, вона сподобалася!!!
Використана література для формулювання питань: 1.М.Л.Каминський «Монтаж приладів контролю й апаратури автоматичного регулювання і керування». - М, 1989.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-06-23; просмотров: 2100; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.119.118.237 (0.013 с.) |