Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
V. Закріплення і узагальнення.Содержание книги
Поиск на нашем сайте
- Ілля, згідно з вказівкою Божою, помазав у пророки Єлисея, який згодом став його учнем. - Що попросив Єлисей у Іллі? - Як Ілля піднісся на небо? VІ. Підсумок уроку. - Не той вірний, хто вірує всьому, а той, хто вірує Богові. - «Віра – початок добра, віра – джерело благ» (вислів святого Іоанна Златоуста). VII. Домашнє завдання. Перечитати біблійну історію «Пророк Ілля» і пояснити, чому Ілля знищив пророків Ваалових?
Урок 10 Тема. Готовність творити добро. Пророк Єлисей. Мета: вчити пояснювати причини надзвичайних можливостей людини-пророка здійснювати добро – чудеса (на прикладі служіння пророка Єлисея); показати учням, що моральні закони дані нам Богом для нашого добра, і виконуючи їх, ми маємо гармонійні взаємини з іншими людьми. Очікувані результати: учень/ учениця: - пояснює причини надзвичайних можливостей людини-пророка здійснювати добро – чудеса (на прикладі служіння пророка Єлисея); - підтверджує головні вимоги до таких обранців, що стосуються чистоти їхніх помислів і намагань вгодити Богу й ближнім. Обладнання: Закон Божий, робочі зошити, малюнки до теми. Тип уроку: комбінований.
Хід уроку І. Організаційний момент. Привітання. Вправа «Вітання сонцю». Голову поверніть праворуч, закиньте назад, поверніть ліворуч, опустіть униз(повторіть 2-3 рази). Наступна послідовність: голову ліворуч, уперед, праворуч, назад(повторіть 2-3 рази). ІІ. Перевірка вивченого на попередньому уроці. - Що таке віра? - Що є основою для віри? - Як зміцнити свою віру? - Про що молився Ілля? - Чому Ілля вірив Богові? ІІІ. Актуалізація опорних знань. Вступне слово вчителя. Експрес-тести. (В зошитах). 1. Все те, що виходить від Бога, благо. Це… а) добробут; б) світло; в) добро. 2. Джерелом добра є … а) влада; б) Бог; в) закони. 3.Насправді, змієм був… а) диявол; б) змій-горинич; в) добрий ангел. 4. Людина, що робить добро почуває себе… а) багатою; б) щасливою; в) радісною. ІV. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку. Робота в зошитах. - Намалюйте, яким ви уявляєте добро, а яким - зло. (Використовуйте кольорові олівці). - Робота над малюнками учнів, аналіз їх. V. Вивчення нового матеріалу. Читання і аналіз біблійної історії «Пророк Єлисей». Проблемне питання. - Пояснити причини надзвичайних можливостей пророка Єлисея. Пророк Єлисей Святий пророк Єлисей був сином землероба на ім`я Сафат. Бог прославив пророка багатьма чудесами. Після взяття Іллі на небо Єлисей мав перейти через річку Йордан. Він ударив Іллєвою милоттю по воді; вода розступилась, і він перейшов по сухому дну. Коли Єлисей прийшов у місто Єрихон, жителі цього міста сказали йому: "У нас вода погана, тому й земля неродюча". Єлисей кинув у джерело сіль, і вода зробилась смачною і життєдайною. Поблизу міста Вефиля Єлисея побачили діти, які вибігали з міста і, глузуючи з нього, кричали: "Іди, іди геть, шолудивий!" Він сказав їм, що за таку нешанобливість до старших їх буде покарано Богом. У цей час з лісу вийшли дві ведмедиці і розтерзали сорок двох дітей з них. Якось до Єлисея прийшла убога вдова, плакала і казала: "Мій чоловік помер і залишив після себе багато боргів. Тепер лихвар хоче взяти за борг обох моїх дітей у раби". "Що у тебе є вдома?" – спитав Єлисей. Жінка відповіла: "Нічого нема, крім однієї посудини з олією". Єлисей сказав їй: "Піди, попроси собі у всіх сусідів якомога більше порожніх посудин, зачини за собою двері і порозливай олію в посудини". Жінка так і вчинила. Олія лилася до тих пір, аж поки не наповнились усі посудини. Вона продала олію, сплатила увесь борг і ще залишилось у неї багато грошей на прожиття зі своїми синами. У місті Сонам одна багата жінка мала сина. Сталося так, що в неї дитина раптово захворіла і в той же день померла. Вона прийшла до Єлисея й у відчаї впала до його ніг. Пророк увійшов у дім, де лежала дитина, і довго молився Богові. Дитина ожила. Воєначальник сирійського царя, Неєман, хворів на проказу. Ніхто не міг вилікувати його від цієї хвороби. У дружини Неємана служницею була єврейська дівчина-полонянка. Бачачи страждання свого господаря, вона сказала: "Ось якби мій господар побував у пророка в Самарії, то він зняв би з нього проказу". Неєман поїхав у землю Ізраїльську до пророка Єлисея. Єлисей вислав слугу сказати Неєманові, щоб той сім разів обмився в річці Йордані. Неєман зробив так, як звелів йому пророк, і вмить став здоровим. З багатими дарунками повернувся він до Єлисея, але пророк нічого не прийняв від нього. Коли Неєман вирушив додому, слуга Єлисея, Гієзій, наздогнав його і взяв у нього, від імені пророка, срібло і дещо з одягу. Приховавши отримане, Гієзій з`явився до Єлисея. "Звідки ти, Гієзію?" – запитав його Єлисей. "Раб твій нікуди не ходив", – відповів Гієзій. Тоді пророк викрив його неправду і сказав йому: "Разом із Неємановим сріблом нехай перейде до тебе і його хвороба". І вийшов Гієзій від Єлисея вкритий проказою. Пророк Єлисей і після своєї смерті вчинив чудо. Наступного року після його смерті біля печери, де він був похований, несли померлого. Та, побачивши військо ворогів, ті, що ховали, кинули тіло в гріб пророка. Як тільки воно, падаючи, торкнулось Єлисеєвих кісток, людина вмить ожила і піднялась на свої ноги. (Див.: 4 Цар. 2–10; 13, 1–21). Поміркуйте: - Як Господь прославив Єлисея?(Багатьма чудесами). - В яке перше місто прийшов Єлисей?(Єрихон). - Яким чином Єлисей врятував убогу вдову і її дітей? - Які чудеса були ще зроблені пророком? Робота за малюнком «Єлисей воскрешає сина сонамитянки» - Знайди продовження і з’єднай колонки.
Роби добро, як хочеш, щоб вони ставились до тебе; На зло завжди своїх батьків; Будь прикладом відповідай добром; І все, що чините, немов Господові, робіть від душі а не людям; Завжди слухайся поважай і остерігайся зла; Стався до людей так, для інших людей
V. Закріплення і узагальнення. - Як ви думаєте, які вимоги до таких обранців Господа? - Чи повинні бути чистими їхні помисли і намагання вгодити Богові і ближнім? VI. Підсумок уроку. «Не будь переможений злом, але перемагай зло добром!» (Послання святого апостола Павла до римлян 12:21). VII. Домашнє завдання. Попросіть батьків сказати вам, які добрі справи ви маєте виконувати. Запишіть, як ви їх виконали.
Урок 11 Тема. Виконання своїх обов’язків. Пророк Іона. Мета: довести учням, що даремні намагання людини втекти від промислу Божого (на прикладі пророка Іони); вчити розмірковувати над судами Божими й людськими; вміння бачити ці прояви і в своєму житті; вчити здержувати своє слово і виконувати свої обов’язки. Очікувані результати: учень/ учениця: - усвідомлює даремність намагань людини втекти від Промислу Божого (приклад пророка Іони); - розмірковує над судами Божими й людськими, намагаючись бачити ці прояви і в своєму житті. Обладнання: Закон Божий, робочі зошити, олівці, малюнки до теми. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. Організаційний момент. Привітання. ІІ. Актуалізація опорних знань. - Як можна зробити світ добрішим? Завдання-гра «Знайди пару» Потрібно знайти другу половину вислову й скласти пораду.
Роби добро як хочеш, щоб вони ставилися до тебе. На зло завжди своїх батьків. Будь прикладом плати добром. І все, що чините, робіть від душі, немов Господові, а не людям! Завжди слухайся і поважай остерігайся зла! Стався до людей так, для інших людей.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Робота з класом. Творча лабораторія. (робота в групах). - Проаналізувати життєві ситуації і розказати, як повинні вчинити діти. 1. Дениско не зробив домашнє завдання. Але він добре знає, що у портфелі в Сергійка лежить зошит з виконаним домашнім завданням. І ось на перерві … 2. Сашко дуже поспішає додому і по дорозі наздоганяє бабусю, яка не може самостійно перейти дорогу. І Сашко… 3. В маршрутному таксі сидять дві дівчинки, тоді як поруч стоїть літня жінка тримаючи за руку маленького хлопчика. Подружки … 4. Раптово захворіла бабуся. Їй потрібні ліки з аптеки, а по телевізору якраз улюблений фільм Миколки. Хлопчик, її онук … - Задумайтеся, чи легко робити життєвий вибір на користь добра? Оголошення теми і мети уроку. Робота в зошитах. - Намалювати «чарівну квітку» записавши на її пелюстках свої обов’язки. - Кого називають пророком?
|
||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-09-19; просмотров: 150; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.117.170.80 (0.012 с.) |