Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Фiзкультхвилинка (Буратіно і його вправи).Содержание книги
Поиск на нашем сайте
ІV. Повідомлення теми та мети уроку.
1. Чого навчить нас цей урок?
писати працювати передбачати, охайно в групах і парах ставити запитання - Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку. 2. Вправа «Мікрофон».(Учні висловлюють свої очікування).
3. Міркування (відповіді на запитання). Вступне слово вчителя. - Де ми будемо писати? - Як правильно сидіти при письмі? - Як правильно покласти зошит? - Як називається буква, яку ми будемо писати? - Порівняйте друковану та рукописну букви «А»; - Чим вони схожі та чим відрізняються?
3.1. Робота в зошитах. - Надрукуйте букви а та А - Напишіть рядкову букву «а» - Який вона позначає звук?
3.2. Робота в робочих зошитах. (діти пишуть велику букву «А» після пояснення графічної моделі);
3.3. Орфографічна хвилинка. - З якої букви пишемо імена людей? (з великої). - Читання власних імен дітей в зошиті учителем. - Повторне читання за учителем; - Колективна робота (вставте пропущені літери в слова); - Коментоване письмо слів; (Анжела, Аркадій, Афанасій); - Взаємоперевірка написаних слів; (робота в парах).
Фiзкультхвилинка (пальчикова гімнастика).
V І. Закріплення вивченого 1. Пригадати графічне написання літери «а» 2. Письмо буквосполучень «Аа» «аа» 3. Учні наводять буквосполучення в повітрі; 4. Учні пишуть буквосполучення в зошитах з коментуванням; VІ. Підсумок. - Чи збулися наші очікування? - Що вам сподобалось на уроці? - Що нового дізналися про букву «А»? - Яку букву закріплювали? - Який вона позначає звук? - Виявити самий охайний зошит; - Вербальне оцінювання робот учнів. Урок № 39 Тема. Звук[о],буква Оо..
Мета: закріпити артикуляцію звука о та його звукового значення;формувати аналітичні вміння пов`язані з мовними явищами;працювати над розширенням кругозору учнів;розвивати зв`язне мовлення. Обладнання:картки –фішки на позначення звуків;демонстрацій картки з буквами Аа,Уу,Оо;картки з предметними малюнками;картина осені, дзеркальця, малюнки овочів та фруктів.
Хід уроку І.Організаційний момент Уже дзвінок нам дав сигнал, І на урок він нас покликав. А отже, часу не втрачаймо, Роботу швидше починаймо. ІІ Актуалізація знанань 1.Мовна розминка. Зранку ви йшли до школи і ваші ручки та ніжки зробили зарядку. Щоб добре читати, треба зробити зарядку і для губ, язика,зубів. Вправа "Горішки " - для розслаблення нижньої щелепи. - Уявіть собі, що у вас багато горішків і вам дуже хочеться їх розгризти. Стисніть зуби, напружте нижню щелепу. Розколовся горішок, розслабте рот. Ви вже не напружуєтесь, вам легко. А тепер те саме під віршик: Я горішки розгризаю, Зуби міцно я стискаю. Як розгриз - то відпускаю І тепер відпочиваю. У нас горішків ще багато, Довго гризти їм малятам. Діти, мені прийшов лист, а від кого — ви зараз відгадаєте. 2.Загадка Голі поля, Мокне земля, Дощ поливає, — Коли це буває? Правильно, восени. Значить лист від осені. А ось і сама осінь прийшла до нас у гості (малюнок).Уважно прослухайте і повторіть за вчителем. 3.Чистомовка Ла-ла-ла — осінь вже прийшла, Са-са-са — навколо краса, Лі-лі-лі — летять журавлі, Ві-ві-ві — у теплі краї. Подивіться на малюнок. Скажіть, що намальовано? (Птахи летять у теплі краї, жовтіє листя, красиво навкруги.) Послухайте народне прислів'я і скажіть, чому так говорять? Осінь збирає, а весна з'їдає. Восени і горобець багатий. (Тому що восени ми збираємо врожай). 4. Пограємо у гру «Овочі, фрукти». Будемо збирати врожай. Перша команда — овочі, друга— фрукти. (Учитель показує картки овочів та фруктів, а команди беруть у свій кошик тільки те, що їм потрібно.) 5.Далі читаємо і відгадуємо загадки. 1. Сидить дівчина в коморі, А коса її на дворі. 2. Шкір має сім, а сльози випускає всім. 3. Що то за голова, що лиш зуби і борода. 4. Червоний Макар по полю скакав, а в борщ плигнув. Моделювання слів відгадок. Слово вчителя: Висновок: чим подобається вам осінь? Чому? II. Вивчення нового матеріалу. 1. Виділення звука [о] з вірша О. Кононенка. Слово вчителя: Осел по вулиці гаса — Осла ужалила оса. Ой! Боляче! Отож, малята, Осу і вам не слід чіпати. Який звук найчастіше ви чули у вірші? Які слова запам'ятали? Поділіть слова «осел», «оса» на склади. Назвіть послідовно звуки кожного слова. 2. Спостереження за вимовою звука [о] за допомогою дзеркальця. Порівняйте артикуляцію [а], [о]. 3. Гра «Чи є такий звук у словах?» (коса, мир, роса, кран, крокодил). 4. Гра «Вигадай слова». Хто назве слова, де звук [о] зустрічається лише один раз? (Осел, оса.) Ускладнюємо гру: хто назве більше слів, де звук [о] зустрічається два рази? (Колос, корова.) Три рази? (Колосок, молоко.) 5. Слово вчителя: Звук [о] на письмі позначається буквою о. Послухайте вірш: Сонце, наче буква о, Над землею пропливло, І до нього, як до мами, Діти тягнуться руками. Розгляньте друковані велику та малу букви. Чи схожі вони? Чим? Пофантазуйте: на що схожа літера «о»? Гра «Жива картинка» Треба перетворитися на букву о, зобразити її. Фізкультхвилинка Вітер дме усе сильніше – Віття нахилилося. Вітер тихше, тихше, тихше – Віття розпрямилося. IV. Робота з підручником. 1. Опрацювання оповідання „Крутий голкіпер”(за Н.Нікалео, буквар,с.49). учні знайомляться з текстом твору. Після цього діти промовляють, поділяючи на склади,слова, подані перед оповіданням, та виконують завдання, вміщене в підручнику після нього. Дітям пропонується дібрати слова, що зустрілися в тексті, спираючись на питання вчителя: Хто? – голкіпер, футболіст. Що? – поле, ворота. Який? – футбольний, дзінкий. 2.Робота зі звуковими моделями слів (буквар,с.48).Читання звуко – буквенних схем із буквами О о, У у, А а. Учитель допомагає дітям побудувати речення за схемою (с.48) 1. Вивчення скоромовки. Скоро-скоро мовить Ганка Скоромовки-спотиканки, Слово в слово, скоро ловко Скоро мовить скоромовки. Розгадування кросворда. 1. Як тільки під ковдру залізу, Йому потрапляю в полон. Дивлюся, немов телевізор, Цікавий, з пригодами 2. Двоє ніг у швидкого коня, Має він одне око і роги. Я катаюсь на ньому щодня, Хоч і добре натомлюю ноги. (Сон, велосипед) Гра «Відгадай слово». Називаються вчителем по звуках слова, але так, щоб між звуками були паузи по 3-4 сек. Слово вчителя: Які з названих звуків ми вже вивчили? Якими буквами вони позначаються? Слово вчителя: Чим кінчається літо, а осінь починається? (Літерою О. Всі вимовляють цей звук.) Ось і знову ми повернулися до початку уроку. Закінчіть речення. Ми любимо осінь, тому що.... (Моделювання слова «осінь».) VII. Підсумок уроку. Слово вчителя: Що нового приніс урок? (Вивчили букву о. Навчилися її читати.)
Урок № 40 (письмо) Тема. Письмо великої букви О Мета: ознайомити учнів з рукописною буквою, вчити їх писати велику букву, з’єднувати її з вивченими буквами; розвивати навички звукового аналізу; зв’язне мовлення дітей, спостережливість; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати старанність, охайність. Обладнання: схеми речень, друкована і рукописна букви О, предметні малюнки, вірші, ребуси, кросворд. Хід уроку I. Організаційний момент Уже дзвінок нам дав сигнал, І на урок він нас покликав. А отже, часу не втрачаймо, Роботу швидше починаймо. II. Актуалізація опорних знань учнів 1 Виділення звука [о] з вірша — Сьогодні до нас завітала Оленка з кошиком, повним овочей. Вона принесла нам нову рукописну букву. А яку саме, ви згодом дізнаєтесь. А спочатку послухайте вірш. Голосна очеретянка Оселилась якось ранком У рясних очеретах. Одягнувши окуляри, Написала незабаром Олівцем очеретяним На воротах номер ґанку. Ось-ось одуд-листоноша Принесе новин хороших. — Який звук найчастіше повторюється у вірші? — Знайдіть у класі предмети, в назвах яких зустрічається звук [о]. 2. Робота за малюнками у зошиті — Розгляньте малюнки. Що на них зображено? (огірок,помідор,ожина,сливи). — Слова поділіть на склади. Назвіть перший склад. Який звук його утворює? Учні роблять звуковий аналіз слів з опорою на схеми, подані під малюнком. 3. Гра «Пошуковець» Додрукуйте літери. III. Повідомлення теми і завдань уроку — Сьогодні ми навчимося писати велику букву о, яку принесла нам Оленка.
|
||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-04-19; просмотров: 487; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.137.200.56 (0.006 с.) |