Розповідь казки «Ріпка» вчителем. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Розповідь казки «Ріпка» вчителем.



2. Бесіда за змістом казки.

— Назвіть героїв казки. Хто посадив ріпку? Яка виросла ріпка? Хто першим прийшов рвати ріпку? Хто прийшов другим? і т. д. (Один учень відповідає речен­ням з одного слова, а другийна це ж запитання відповідає реченням з кіль­кох слів.)

3. Складання речень за ілюстрацією та схемами. Складання схем до речень за змістом казки.

І\/. Фізхвилинка. Трава низенька-низенька.

Дерева високі-високі.

Вітер дерева колише-гойдає.

Птахи летять - відлітають.

А дітки тихенько за парти сідають.

\/. Закріплення вивченого.

Робота в зошиті «Супутник Букваря від А до Я» (с. 5).

Складання речень за ілюстраціями до казок. Графічне позначення цих речень у зошиті. І

Виділення речень з мовного потоку.

— Діти, Буратіно просить вашої допомоги. Йому треба дізнатися, скільки речень він прочитав.

Настала осінь. Листя пожовкло. Трава зів 'яла. Птахи відлетіли.

Гра «Що переплутав Вітя?»

Геть усе на світі Переплутав хлопчик Вітя. Каже: «Діти вчаться в полі, А комбайн працює в школі. Всіх людей стрижуть в лікарні, А лікують в перукарні. Ми книжки берем в аптеці, Ліки—у бібліотеці». Ой, який Вітьок дивак! Ти ж бо знаєш — це не так!

Вчитель: Діти, звісно, вчаться в А комбайн працює в.. Ми лікуємось в... А стрижемось в... Ліки беремо в... А книжки в...

\/І. Підсумок уроку.

— Хто був гостем нашого першого уроку?

- Що вам найбільше сподобалося?

- Про що ви дізналися?

 

Урок №6.

Тема: Розташування зошита на парті під час письма. Рух кисті уздовж рядка у процесі виконання графічних вправ.

Мета: вчити учнів правильно класти й пересувати зошит під час письма; виробляти навички правильно та зручно сидіти; правильно та вільно тримати ручку при письмі; розміщувати зошита навкіс (під кутом 65°);вчити обводити по контуру,виховувати у дітей охайність, уважність.

Обладнання: малюнок сонечка, плакат «Правильно сиди під час письма»,казковий герой Буратіно– іграшка, монети-шаблони.

Хід уроку

І.Організаційний момент.

- Уявіть, що вам на долоньки опустилося сонечко, яке воно?

Вірно, воно тепле, жовте, веселе, добре...

Скажіть, а у вас гарний настрій? Давайте поділимося своєю усмішкою і гарним настроєм один з одним і з сонечком.

А тепер, давайте піднімемо ручки вгору і відпустимо сонечко нехай подивиться, як ми будемо працювати на уроці.

ІІ.Вступна бесіда вчителя про значення письма, про важливість уміти писати.

-З нами на уроці сьогодні буде вчитися Буратіно,який дуже зрадів,що він нарешті став школярем.(вчитель показує іграшку).

- Діти, давайте розкажемо Буратіно для чого потрібно ходити до школи та яке шкільне приладдя потрібно носити у портфелі?

Відгадування загадок.

Не сорочка,а зшитий,

Не кущ, а з листочками. (Зошит)

Всяк школяр його шанує,

Бо він пише і малює.

Хто ж цей славний молодець?

Це, звичайно,… (олівець).

Виводить букви і слова

Ота цікава штучка,

В руці виблискує здаля

Нова, гарненька …(ручка).

- Як називаються ці предмети?(письмове приладдя).

Ознайомлення з правилами користування ручкою,олівцем,зошитом.

- Згадайте,як звуться пальці на руці?(Учні повторюють назви пальців.)

Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримають три пальці – великий, вказівний, середній, великий та середній пальці тримають ручку, а вказівний лише притримує ручку зверху, його можна підняти, при цьому ручка буде втримуватися великим та середнім пальцями. Ручку слід тримати вільно, не стискуючи пальцями, вказівний палець не повинен пригинатися, кінець ручки під час письма має бути направленим до правого плеча;

Олівець в руках качаю,

Серед пальчиків кручу.

Неодмінно кожний пальчик

Будь слухняним я навчу.

3.Пальчикова гімнастика. Вкласти олівець між розпрямленими вказівним, середнім і безіменним пальцями. Крутити олівець, передаючи його з пальця на палець. Діти повторюють вправу, декламуючи хором. Потім уточнюють, як потрібно тримати олівець під час роботи з ним.

Вправадля розвиток вмінь тримати ручку«Вітання пальчиків».

Пальчики живуть в сім’ї,
це помічники мої.

Посварились, - та одразу
помирилися і… разом!

Правила користування зошитом.

Розучування лічилки.

Зошит свій я відкриваю,

Рівно я його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно,не зігнусь.

Буду я писати вправно,

До роботи я берусь.

Фізкультхвилинка.

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися,

Будемо дружно присідати,

Сонечко розвеселяти:

Встали - сіли, встали – сіли.

Бачте, як розвеселили.

Стало сонце танцювати,

Нас до танцю припрошати.

Нумо разом,нумо всі!

Потанцюймо по росі.

ІІІ.Робота в зошиті.

- А зараз давайте допоможемо Буратіно зібрати розсипані монети(в зошитах у учнів підготовлені шаблони монеток.)

 

 


- Для цього треба першу монетку заштрихувати, другу монетку треба заповнити похилими паличками.

-Подивіться, як я це зроблю на дошці.Тільки ви можете допомогти йому в цьому. Якщо впораєтесь, то Буратіно отримає всі золоті монети.Молодці! Третю монету розфарбуйте. Який олівець вам для цього потрібно?

ІV. Підсумок уроку.

- Чому навчилися сьогодні на уроці, з чим ознайомилися?

- Що потрібно для уроків письма?

- Що нового дізналися?

- Сонечко задоволене вашою роботою на уроці і дарує нам своє тепле проміння та прекрасний настрій.

Урок №7.

Тема: Практичне уявлення про немовні звуки. Складання речень за малюнками і графічними схемами.

Мета: формувати в учнів уміння слухати; сприймати на слух текст; закріплювати уявлення про речення; удосконалювати навички роботи з графічними моделями; вчити дітей інтонувати речення; розвивати усне мовлення; виховувати любов до рідних людей.

Обладнання: підручник «Буквар» автори: М.З. Захарійчук та В.О.Науменко, картки із зображенням різних предметів, тварин; схеми речень; звукозапис «Голоси тварин і пташок», шелест листя, шум двигуна літака чи автомобіля.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Привітання вчителя.

-Доброго дня, бажаю вам, хорошого уроку. На якому буде багато цікавого для вас, на якому ви відкриєте нове.

ІІ. Актуалізація знань

1. Артикуляційна розминка

· Творчі вправи

- Як дзижчить бджілка? (Дж-ж-ж)

- Тепер перетворіться на комарика. Як пищить комар? (Дз - з-з-з)

- Перетворіться на струмок. Як він дзюрчить? (дінь - дзінь)

- Зробіть тишу.

· Робота зі скоромовкою «Коза у лузі – лоза у тузі. Бери лозу, жени козу…»

(Слухання, заучування напам’ять через промовляння за вчителем, хором, рядами, повільно, урочисто, сумно, індивідуально)

· Словникова робота

Лоза –кущова порода верби, її зрізані стебла як матеріал для виготовлення окремих виробів.

Лоза у тузі – лоза сумує.

2. Гра «Виправ помилку»

- На наш урок завітали казкові герої. Хто це?так вірно Буратіно і Мальвіна.

- Діти, Мальвіна, задала декілька питаньБуратіно. Давайте перевіримо,чи правильно він засвоїв попередній урок. Слухайте уважно таоцініть роботу Буратіно.

- Слова складаються зі слів. (Складів)

- Речення складаються зі слів.

- У словах можна визначити кількість складів.

- Речення можна зобразити за допомогою трикутників, кружечків. (Схем)

- Початок речення на схемі позначаємо хвилястою лінією.(Вертикальною рискою).

- Кожне слово в схемі позначаємо горизонтальною рискою.

-В кінці речення ставиться крапка.

(Діти оцінюють відповіді демонструючи + чи -, виправляють помилки, доводять свою точку зору)

- Молодці! Ви чудово впорались із завданням.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-04-19; просмотров: 872; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.15.219.64 (0.014 с.)