Музична вікторина. Завдання 6 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Музична вікторина. Завдання 6



Визначте автора, назву та жанр твору

(Звучить коломийка «Підійдемо до калини»)

 

Тестове завдання 1

Визначте жанри української музики, твори яких виконуються в спокійному темпі

Колискові

Жартівливі

Коломийки

Ліричні

 

Тестове завдання 2

Позначте правильне твердження

Троїстими музиками спочатку називали невеликі групи музикантів у складі трьох виконавців – скрипаля, цимбаліста і бубняра

Троїсті музики – група симфонічного оркестру

Троїсті музики – ансамбль із десяти виконавців

 

Тестове завдання 3

Пісні, створені народом

Професійні

Професійні в народному дусі

Народні

 

Тестове завдання 4

Автор слів пісні „Зоре моя вечірняя”

Т. Шевченко

Л. Українка

Я. Степовий

 

Тестове завдання 5

Групи, на які можна розділити жниварські пісні

Зажинкові, власне жниварські, обжинкові

Зажинкові, обжинкові

Власне жниварські, обжинкові

 

Тестове завдання 6

Закінчіть речення. Приналежність музичного твору до жанру залежить від...

Його назви

Змісту та характеру

Темпу виконання

 

Підсумки уроку.

Сьогодні ми закріпили знання з теми „Музика мого народу” за допомогою музичної вікторини і тестових завдань.

 

 

УРОК 9.

ТЕМА: Історичні пісні

 

Мета уроку:

Навчальна: Особливості жанру історичних пісень;

- козацтво;
- гетьмани України.

Виховна: Виховувати любов та інтерес до музики.

Розвиваюча: Розвиток вокально – хорових навичок.

Наочні посібники: А. Лобова «Музичне мистецтво»

4 клас. Малюнки до твору, портрети гетьманів України.

Музичний матеріал: укр. нар. пісня «Ой на горі та й женці жнуть»

Т. Н. З: магнітофон.

 

ХІД УРОКУ:

 

I. Організація учнів до уроку.

Музичне вітання.

Вступне слово вчителя.

Вч. Сьогодні ми познайомимося з новим жанром української пісенної творчості.

Щоб визначити це, послухайте відому українську народну пісню „Ой на горі та й женці жнуть” і поміркуйте, про що в ній розповідається. Це допоможе вам визначити її жанр.

ІІ. Демонстрація української народної пісні „Ой на горі та й женці жнуть”

 

Відомості про особливості жанру історичних пісень

… Хвилюються на пагорбах дозрілі жита, черкають серпами женці, а розігнувши натомлені спини, бачать вони, як увесь видолинок неначе зацвів червоним маком – то йде запорізьке військо. Женці ще здалека впізнають молодцюватого Дорошенка, що веде козаків, доброю посмішкою проводжають бувалого Сагайдачного, що йде собі, не поспішаючи, і розкурює свою знамениту люльку…

Отже, ця пісня про козаків. А козацтво є сторінкою нашої історії. Тому і пісні, в яких головними героями є історичні особи або безіменні герої, подвиги яких викарбувалися в народній пам’яті, називають історичними.

Історичні пісні здебільшого виникли у вирі бурхливого життя народу. Їх творцями, як правило, були учасники подій або їх свідки, котрі фіксували засобами слова та музики все побачене, пережите в деталях і подробицях.

Перші історичні пісні, що дійшли до нас із часів, коли українські землі були під владою Золотої орди, відтворюють важке життя народу під монголо-татарським гнітом.

На початку XVI ст. зародилося козацтво. У середині цього століття сформувалася Запорізька Січ – оплот козацької вольниці. Козаки взяли на себе обов’язок захищати південні кордони українських земель від татаро-турецьких нападів. Саме пам’ять про героїв цієї боротьби донесла до нас маршова козацька пісня «Ой на горі та й женці жнуть».

 

III. Виконання музичної розспівки.

 

 

Вч. Проспівайте звукоряд від ноти до у висхідному порядку.

Зверніть увагу: відстань між сусідніми ступенями у звукоряді не однакова – від першого (І) до другого

(І І) ступеня вона більша, ніж від третього (І І І) до четвертого (І V) ступеня. Найменша відстань між сусідніми ступенями утворює півтон, а два півтони складають цілий тон.

Отже, у звукоряді півтони є між І І І – І V – та

V І І – V І І І ступенями мажорного ладу.

 

Виконання вправи.

 

 

IV. Розучування пісні „Ой на горі та й женці жнуть”

 

Вч. Розучіть її. Зверніть увагу на розспіви окремих складів слова, стрибки в мелодії та опору на сильну долю.

 

Розучування пісні „Ой на горі та й женці жнуть”

 

Караоке. Пісня„Ой на горі та й женці жнуть”

 

V. Висновок.

Вч. Сьогодні на прикладі української народної пісні „Ой на горі та й женці жнуть” ми познайомилися з історичними піснями – жанром української пісенної творчості, а також дізналися, що головними героями цих пісень є історичні особи.

 

УРОК 10.

ТЕМА: Думи.

 

Мета уроку:

Навчальна: думи;

- кобзар –народний співець, виконавець дум;

- музичні інструменти кобзарів.

Виховна: Виховувати любов та інтерес до музики.

Розвиваюча: Розвиток вокально – хорових навичок.

Наочні посібники: А. Лобова «Музичне мистецтво»

4 клас. Малюнки до твору, портрети гетьманів України.

Музичний матеріал: укр. нар. пісня «Ой на горі та й женці жнуть»

Т. Н. З: магнітофон.

 

ХІД УРОКУ:

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-06-26; просмотров: 540; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.141.30.162 (0.012 с.)