Хлопчик і Дзвіночки Конвалії 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Хлопчик і Дзвіночки Конвалії



Настала весна. Із землі з'явилася зелена стрілочка. Вона швидко розділилася на два листочки. Листочки стали широкими. А між ними з'явився маленький, тонкий паросток. Він піднявся, нахилився до одного листочка і одного ранку розквітнув білими дзвіночками. Це були Дзвіночки Конвалій.

Білі Дзвіночки Конвалій побачив маленький хлопчик. Його вразила краса квітів. Він не міг відірвати очей від Конвалій. Хлопчик простягнув руку, щоб зірвати квіти.

Квіти прошепотіли:

- Хлопчик, для чого ти хочеш нас зірвати?

- Ви мені подобаєтеся. Ви дуже гарні, - відповів хлопчик.

- Добре, - сказали Дзвіночки Конвалій, тихо зітхнувши. - Зривай, але перед тим, як зірвати, скажи, які ми гарні.

Хлопчик подивився на Дзвіночки Конвалій. Вони були прекрасні. Вони були схожі і на білу хмарку, і на крило голуба, і ще на щось дивно красиве. Хлопчик все це відчував, але сказати не міг. Він стояв біля Дзвіночків Конвалій, зачарований красою квітів. Стояв і мовчав.

- Зростайте, Дзвіночки, - тихо вимовив хлопчик.

.

 

 

Урок 9.

Тема: Людина починається з добра

Мета: Продовжувати знайомство учнів з творами В.О. Сухомлинського. Формувати у дітей уявлення про те, що добра, чуйна людина завжди допомагає іншим, поважає, піклується про стареньких, добре ставиться до рідних і друзів, береже природу. Навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення. Розвивати мовлення учнів. Виховувати віру в силу любові, дружби, добра і справедливості.

Обладнання: портрет В.О. Сухомлинського, твори із збірника "Казки школи під голубим небом", ілюстрації.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІI. Підготовка до сприймання нового матеріалу

1 Пролунав дзвінок

Починається урок

Працюватимем старанно

Щоб почути у кінці

Що у нашім 2 класі

Учні - просто Молодці.

2. Пропоную розглянути малюнки

3.-Діти, давайте прочитаємо прислів'я з дошки

· За добро добром платять

· Добро перемагає зло

· Хто людям добра бажає,той і сам його має.

- Яке слово частіше повторюється в прислів'ях.

- Яку людину можна назвати доброю?

- А милосердною?

Сказав мудрець:

Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра.

Людину відрізня від мавпи і від звіра.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра.

IIІ. Оголошення теми уроку

Тож тема нашого уроку " Людина починається з добра"

На уроці ми продовжимо знайомство з творами В.О. Сухомлинського - великого педагога і письменника, який дуже любив дітей, написав для них багато цікавих розповідей і дуже хотів, щоб всі діти виростали чуйними, добрими, працьовитими, любили і поважали своїх рідних, людей похилого віку, друзів, рідну землю.

- Які твори В.О. Сухомлинського ми вже читали на уроках читання?

IV. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.

- Послухайте оповідання "Добре слово".

- Що сталося з дівчинкою?

- Що приносили Олі родичі?

- Що принесла бабуся?

- Чи допомогло це дівчинці стати здоровою?

- Так чого Олі не вистачало?

Дуже часто і у нашому класі теж не вистачає доброго слова у стосунках між вами.

 

Кажімо більше добрих слів

Знайомим, друзям і коханим.

Нехай комусь тепліше стане

Від добрих наших почуттів.

Нехай тих слів солодкий мед

Чиюсь загоїть рану.

- Діти, а зараз ми будемо працьовати по групах і у кожної групи своя тема.

1. Бережи природу.

2. Цінуй своїх товаришів.

3. Допомагай старим і самотнім.

Прочитайте оповідання і розкажіть про вчинки героїв оповідань.

 

У цих розповідях ви зустрілися з різними людськими почуттями: добром і злом, с умом і байдужістю.

- Візьміть фломастери і намалюйте обличчя доброї злої, сумної і байдужної людини.

 

Фізкультхвилинка

 

- Діти, подивіться на цю картинку, кого ви тут бачите? (кіт і курча)

Послухайте, яке оповідання написав про них Сухомлинський "Як здивувався Мурко"

Вважаю, що ця розповідь не закінчена і пропоную вам розповісти, як повів себе Мурко далі. Кожен придумує своє закінчення.

 

- Далі у нас буде гра. Якщо дитина робить добрі вчинки, ви плескаєте в долоні, а погані - не плескаєте.

1. Допомагає мамі

2. Ображає друзів

3. Кричить, коли хтось відпочиває

4. Береже природу

5. Обманює

6. Добре вчиться

7. Насміхається з чужого горя.

8. Захищає слабшого.

9. Завжди вітається

10. Не слухає вчительку і батьків

11. Допомагає друзям.

 

- Ви мабуть часто бачили по телевізору як ведуча задає питання гостям у студії.

Я буду ведучою і буду задавати вам питання.

Метод " Мікрофон".

V. Підсумок уроку.

Діти беруться за руки.

1. Добрим бути просто чи не просто. Не залежить доброта від зросту

2. Як людей полюбиш - пошануєш. Силу для добра в душі відчуєш.

3.І закрутиться земля скоріше. Якщо разом станемо добріші.

4. Доброта з роками не старіє. Доброта від холоду зігріє.

 

І якщо вона як сонце світить. То радіють і дорослі й діти.

 

 

Матеріал до уроку

Добре слово

В однієї жінки була маленька донька Оля. Коли дівчинці виповнилося п'ять років, вона тяжко захворіла: простудилась, почала кашляти й танула на очах. До нещасної матері почали приходити родичі: Олині тітки, дядьки, бабусі, дідусі. Кожен приносив щось смачне й поживне: липовий мед і солодке коров'яче масло, свіжі лісові ягоди й горіхи, перепелині яєчка й бульйон з курячого крильця. Кожен говорив: "Треба добре харчуватися, треба дихати свіжим повітрям і хвороба втече в ліси й на болота".
Оля їла мед у стільниках і солодке коров'яче масло, лісові ягоди й горіхи, перепелині яєчка й бульйон з курячого крильця. Але нічого не допомагало - дівчинка вже ледве вставала з ліжка.
Одного дня біля хворої зібрались усі родичі. Дідусь Опанас сказав:
- Чогось їй не вистачає. А чого - і сам не можу зрозуміти. Раптом відчинились двері і в хату ввійшла прабабуся Олі - столітня Надія. Про неї родичі забули, бо багато років сиділа прабабуся Надія в хаті, нікуди не виходила. Але почувши про хворобу правнучки, вирішила навідати її.
Підійшла до ліжка, сіла на ослінчик, взяла Олину руку в свою, зморшкувату і маленьку, й сказала:
- Немає в мене ні медових стільників, ні солодкого коров'ячого масла, немає ні свіжих лісових ягід, ні горіхів, немає ні перепелиних яєчок, ні курячого крильця. Стара я стала, нічого не бачу. Принесла я тобі, мила моя правнучко, один-єдиний подарунок: сердечне бажання. Єдине бажання залишилось у мене в серці - щоб ти, моя квіточко, видужала й знову раділа ясному сонечкові.
Така величезна сила любові була в цьому доброму слові, що маленьке Олине серце забилось частіше, щічки порозовішали, а в очах засяяла радість.
- Ось чого не вистачало Олі,- сказав дід Опанас.- Доброго слова.

 

Урок – проект 10



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-10; просмотров: 1153; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.217.144.32 (0.009 с.)