Тема. Цікавий світ навколо тебе. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. Цікавий світ навколо тебе.



Мета: формувати в учнів допитливість, спостережливість, бажання здобувати нові знання. Розвивати читацькі навички. Виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Обладнання: тематична виставка книг; малюнки із зображенням Пізнайка, Чомусика, Чарівного ключа, Вежі запитань.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Завдання учням.

1) Читання вірша, записаного на дошці.

Я був маленький і всіх питав: «Чому?»

Мама мовить:

— Дивись, уже дев'ята година.

А я кажу:

— Чому?

Мені кажуть:

— Іди спати.

І знов кажу:

— Чому?

Мені говорять:

— Тому, що пізно.

— А чому пізно?

— Тому що дев'ята година.

— А чому дев'ята година?

І мене за це назвали Чомусиком.

2) Бесіда.

— Поясніть, чому хлопчика назвали Чомусиком?

— Так ви відкривали свої перші маленькі таємниці. Ви підростали і здійснювали відкриття дедалі частіше. Бо світ, що нас оточує, цікавий. Треба тільки вміти і хотіти це побачити.

2. Бесіда.

— Чи пізнали ви друзів, які хочуть мандрувати разом з вами? (Показати малюнки Пізнайка, Чомусика).

— Ми з вами помандруємо до замку Відкриттів.

Вхід до нього через високу Вежу запитань. Нам потрібні ключі, щоб відчинити цю вежу. Пізнайко знає, де вони. Ключі будуть у вас після того, як ви виконаєте завдання:

а) Прочитайте скоромовку, записану виділеними буквами:

КІТКОТИВКОТОКПОТОКУ

КОТОКУПАВНАЛАПУКОТУ.

б) Назвіть слова, що римуються.

Відповідь: Кіт котив коток по току,

Коток упав на лапу коту.

II. Сприйняття і засвоєння матеріалу

1. Колективна робота.

Обговорення прочитаних творів (збірник «Позакласне читання»)

1) Робота з виставкою книг. Бесіда.

— Ви здобули ключі від вежі запитань. Але спочатку треба ступити на п...р...г (записано на дошці).

— Чомусик зашифрував це слово (поріг). Для вас таким порогом буде виставка книг.

— Здогадайтесь за заголовком, про що розповідається в книжці.

2) Здобуття «Вежі запитань».

У ч и т е л ь. Щоб дістатися на вежу, треба відповісти на запитання Чомусика, за правильну відповідь ви отримуєте фішку (Питання за творами «Буслові імена», «Краса лебедина», «Хитромудра гуска» (с. 119-123).

а) Назвати буслові імена. (Бусол, лелека, боцюн, чорногуз, гайстер, бузько).

б) Хто автор вірша «Буслові імена»?

в) Прочитайте уривок (записаний на картках). «Л...б...ді завжди повертаю... туди, де побачи... світ, а жити разом ніяк не хочуть. Бать... не дозволяють діт... селитися поряд. Кожна пара займає свою площу і на ній буд... гні.... Поряд з кач..., а лебед... — зась. Такий у них поряд... Деякі пари повертаються точно на свої... десятки...»

З якого твору цей уривок?.. Хто автор («Краса лебедина», Дмитро Прилюк).

г) Хто захотів перехитрувати вартових бджіл?

— Що трапилось з осою далі?

— Хто розповів вам цю дивну подію?

— Про кого в народі кажуть: «Мудрий як гуска?»

(Про вискочок, хвальків, горланів).

— Хто вихвалявся в казці «Хитромудра гуска»?

д) Підбиття підсумків.

2. Фізкультхвилинка.

Довгоносий чорногуз

У болотечку загруз.

Будем його рятувати,

За хвостика витягати,

Щоб не плакав чорногуз,

Що в болотечку загруз.

3. Робота з текстом.

Читання і обговорення казки «Хлопчик і Дзвіночки Конвалії» Читання казки вчителем. Бесіда.

— Про яку квітку розповідається в казці?

— Що хотів зробити хлопчик?

— Чому хлопчик не зірвав Дзвіночків Конвалії?

2) Робота над виразністю читання.

1, 2 абзаци — «ланцюжком», «парами» — до кінця тексту.

3) Читання в особах (розмова між хлопчиком і Конваліями).

1 учень — автор, всі хлопчики читають слова хлопчика, всі дівчатка — слова Конвалії.

4) Читання «диктором» (від слів «Хлопчик подививсь на Дзвіночки Конвалій» і до кінця тексту).

5) Визначення головної думки. Бесіда.

— Чого вчить нас казка?

— Які ви знаєте первоцвіти?

— Чи можна їх зривати?

— Що таке Червона книга?

III. Підбиття підсумків уроку

Хвилинки поезії.

Я зірвав квітку —

І вона загинула.

Я спіймав метелика —

І він умер у мене на долоньці,

І тоді я зрозумів,

Що торкнутися цієї краси

Можна тільки серцем.

П. Гвєздослав

У ч и т е л ь. Що зрозумів хлопчик?

Матеріал до уроку



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-10; просмотров: 127; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.20.205.228 (0.006 с.)