Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Конспект інтегрованого уроку для учнів 2-4-х класівСодержание книги
Поиск на нашем сайте
МЕТА: забезпечити всебічне розуміння ритму як основи мистецтв ознайомити з особливостями ритму в музиці, поезії, декоративно-ужитковому мистецтві проаналізувати казку «Ритм-Чарівник» ознайомити з новими термінами навчити виявляти ритмічну основу вірша ознайомити з різними видами орнаментів узагальнити вивчений матеріал. ОБЛАДНАННЯ: фортепіано, музичний центр, метроном, комп’ютер аудіозапис п’єси Миколи Ризоля «Дощик» сценарій вистави «Ритм-Чарівник» аудіозапис музичного супроводу вистави панно-палац папір та фарби твори декоративно-ужиткового мистецтва магнітна дошка картки-плакати і картки для магнітної дошки з музичними тривалостями (половинними, четвертними, восьмими нотами та четвертними паузами). ХІД УРОКУ Учитель літературного читання (УЛЧ): Доброго дня, діти! Сьогодні ми вирушимо в неймовірну подорож. Нам доведеться шукати щось дуже важливе — те, що є у кожному виді мистецтва… А яка ж подорож без музики? Звучить п’єса «Дощик» Миколи Ризоля в аудіозаписі. Учитель музичного мистецтва (УММ): Чи сподобалася вам ця п’єса? Бачила, що слухали уважно, тож зможете розповісти про характер музики, настрій, назвати музичні інструменти, які в ній звучали. (Орієнтовні відповіді учнів: «Музика швидка, запальна, бадьора, танцювальна, написана в мажорі, мелодія переважно звучить на стакато, динаміка гучна, яскрава. Звучали цимбали, сопілка, бубон, скрипка».) Дуже часто танцювальну, бадьору музику називають ритмічною. Як думаєте, чому? Від якого слова походить слово «ритмічна»? (Орієнтовна відповідь учнів: «Від слова «ритм».) УЛЧ: Щоб дізнатися, що таке ритм, пропоную подивитися невеличку виставу. Учителі або учні старших класів розігрують виставу «Ритм-Чарівник» (у додатку нижче). УММ: Чи сподобалася вам казкова вистава «Ритм-Чарівник»? Тепер ви знаєте що таке ритм? (Орієнтовна відповідь учнів: «Ритм — це «візерунки» музичного часу».) УЛЧ: А що таке метр? (Орієнтовна відповідь учнів: «Метр рівномірно розмічає час, коли звукам з’являтись у «візерунках».) УММ: Що таке темп? (Орієнтовна відповідь учнів: «Темп визначає, з якою швидкістю треба розгортатися «візерункові».) Пропоную вам придумати ритмічні малюнки і викласти їх за допомогою карток з музичними тривалостями та паузами на магнітній дошці. (Учні викладають на магнітній дошці з карток із музичними тривалостями та паузами ритмічні малюнки.) Учитель образотворчого мистецтва (УОМ): А чи є ритм у нашому звичайному житті, чи він існує тільки в музиці? (Орієнтовні відповіді учнів: «Так, є. Це — зміна пір року, зміна дня і ночі, тікання годинника, биття серця».) Ритм із життя проник у різні види мистецтва і став помітнішим. Як гадаєте, у яких видах мистецтва є ритм? (Орієнтовні відповіді учнів: «У музиці, літературі, живописі, декоративно-ужитковому мистецтві».) УЛЧ: Так, в літературі ритм також є. Послухайте вірш і спробуйте визначити його ритм. Учитель спершу виразно декламує вірш Надії Приходько «Осінь», потім читає його по складах, рухом руки вгору показуючи наголошені склади, а рухом униз — ненаголошені. Тихо осінь ходить гаєм — Ліс довкола аж горить. Ясен листя осипає, Дуб нахмурений стоїть. І берізка над потоком Стала, наче золота. Вітер, мовби ненароком, Їй косиці розпліта... Учитель показує дітям заздалегідь підготовлену ритмічну схему вірша. Як гадаєте, що мені допомогло визначити ритм цього вірша? (Орієнтовна відповідь учнів: «Закономірне чергування довгих і коротких, наголошених і ненаголошених складів, звуків».) УММ: А тепер прочитаймо уривки знайомих віршів, скоромовок, показуючи рукою наголошені та ненаголошені склади у словах. (Учні зачитують знайомі вірші та скоромовки.) УОМ: Зверніть-но увагу на експонати декоративно-ужиткового мистецтва. Що ви можете про них сказати? (Орієнтовна відповідь учнів: «Вони яскраві, різнокольорові, на них є малюнки, візерунки».) Так, малюнок чи візерунок дуже прикрашає предмет. Учитель показує предмет із візерунком. А як ви вважаєте, де в цьому творі мистецтва є ритм? (Орієнтовна відповідь учнів: «У візерунку».) Погляньте, візерунок доволі простий: спочатку зображена одна фігура, а за нею — інша. Потім фігури знову повторюються. Як називається такий візерунок? (Відповідь учнів: «Орнамент».) Орнаменти бувають різні. Учитель демонструє учням геометричний, рослинний, змішаний орнаменти. Але якщо ми приберемо один з елементів орнаменту чи поміняємо деякі елементи місцями — порушиться гармонія. Отож, щоб орнамент був досконалим, потрібно чергувати фігури у певному порядку — це і є ритм. Пропоную всім намалювати орнаменти і прикрасити ними панно-палац, у якому оселилися герої з казки «Ритм-Чарівник». (Учні прикрашають панно-палац Короля Ритму намальованими орнаментами.) УММ: А щоб розвеселити жителів цього палацу, заспіваймо-но пісню! 7. Розробіть логіко-математичний інтегрований урок для учнів початкової школи. Тема: Природознавство. Зона мішаних лісів – Полісся. Математика. Знаходження дробу від числа. Задачі на знаходження дробу від числа. Мета: – Природознавство: ознайомити учнів із розташуванням, кліматом, рослинним і тваринним світом зони мішаних лісів України (Поліссям); розвивати спостережливість, увагу, уяву, усне зв’язне мовлення; виховувати дбайливе ставлення до багатств природи України; – Математика: удосконалювати навички учнів розв’язувати приклади та задачі на знаходження дробу від числа, узагальнити вміння розв’язувати задачі на знаходження площі ділянки; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пам’ять; виховувати старанність, наполегливість у навчанні, почуття дружби та взаємодопомоги. Вид уроку: інтегрований урок – подорож з елементами інтерактивних методів навчання. Обладнання: карта «Природні зони України», відео - фрагменти про зону мішаних лісів України на комп’ютері, карта - схема «Орієнтування на місцевості», запис голосів співу пташок у лісі, математичні картки із завданнями для роботи в парах і групах, схеми задач, «ключ» для перевірки завдання з математики, мікрофон.
Хід уроку І Організація учнів для роботи на уроці Вчитель: Продзвенів уже дзвінок, Починається урок. Любих гостей привітайте, За парти тихенько сідайте. Девіз уроку: Дивитися і слухати уважно! Думати швидко! Говорити чітко!
|
||||
Последнее изменение этой страницы: 2017-02-17; просмотров: 159; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.225.195.153 (0.01 с.) |