Запропонуйте психокорекційну казку для молодших школярів, поясніть специфіку роботи з нею. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Запропонуйте психокорекційну казку для молодших школярів, поясніть специфіку роботи з нею.



Запропонуйте психокорекційну казку для молодших школярів, поясніть специфіку роботи з нею.

Приклад заняття з використанням казко терапії
Тема: Що означає бути добрим?

Мета: допомогти дитині усвідомити свій внутрішній світ та особистісні цінності;развинути самосвідомість дітей;

· підтримати мотивацію дітей у вивченні та усвідомленні самих себе.

Обладнання: альбоми, кольорові олівці, фломастери, індійська народна казка «Чи пам’ятають на світі добро?»

Хід заняття

І. Вступне слово вчителя

Всі діти люблять казки. У кожного з вас є улюблена казка. А чи знаєте ви, друзі, що казка це не просто цікава історія, а важливе послання від наших далеких предків. Це свого роду зашифровані інструкції, життєві уроки, які попередні покоління накопичували, зберігали і передавали наступним поколінням як найцінніший скарб – щоб нащадки знали, як зробити своє життя щасливим.

Давайте спробуємо з вами розшифрувати ці послання.

– Як ви думаєте, що означає бути добрим? Чи можна протистояти злу і залишатися добрим?

– Послухайте індійську народну казку “Чи пам’ятають на світі добро?” Може ви знайдете в ній відповіді на свої питання.

ІІІ. Аналіз казки

· Чи сподобалась вам казка?

· Як ви вважаєте, про що ця казка? Чи пам’ятають на світі добро?

· Чому старий тигр застерігав своїх тигренят не полювати на людину?

· Що можна сказати про головного героя казки?

· Чому молодий тигр не послухав свого батька?

· Які наслідки мав цей вчинок?

· Які стосунки у тигра з іншими героями казки?

· Яку стратегію стосунків він вибрав?

· Чи допомогло йому це?

· У чому полягають головні труднощі героя?

· Від кого отримує допомогу сарна?

· Чому заєць вчинив з тигром саме так?

· Чи можете ви навести приклад доброго вчинку, зробленого вами?

· Чи пам’ятаєте ви добро, яке вам роблять інші?

· На кого з персонажів цієї казки ви хотіли б бути схожими? Чому?

Висновок. Пам’ятайте, кожна казка несе в собі прихований сенс. Вона попереджає нас про наслідки руйнівних вчинків. У житті кожна подія може мати декілька варіантів розвитку, і тільки від вас залежить, який шлях ви оберете.

Подумайте, як би міг змінитись сюжет казки, якби її герої (тигр, людина, сарна та заєць) змінили свою поведінку.

ІV. Малювання ілюстрацій до казки.

Завдання. Намалюйте ілюстрацію до фрагмента казки, який вразив вас найбільше.

V. Робота з приказками

Послухайте приказки про добро та зло різних народів. Як ви їх розумієте?

Гніву не лякайся, на ласку не кидайся (російська).

Не будь солодким – розлижуть, не будь гірким, розплюють (українська).

В.Качинського «У лісі»

У лісі на горбочку малина наливається.

Ведмедиця синочку варити джем збирається.

Маленьке ведмежатко матусі помагає.

У кошик і горнятко малини назбирає

 

 

Ритм — основа мистецтв

Хід уроку

І Організація учнів для роботи на уроці

Вчитель: Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Любих гостей привітайте,

За парти тихенько сідайте.

Девіз уроку: Дивитися і слухати уважно!

Думати швидко!

Говорити чітко!

Математичний диктант

Короткий запис завдань вчитель показує на слайдах.

– Наш автобус вирушає у дорогу о 7 годині ранку. Скільки годин ми будемо в дорозі, якщо прибудемо на місце о 12 годині? (12– 7=5 год)

– З якою швидкістю потрібно рухатися нашому автобусу, якщо відстань 400 км ми подолаємо за 5 годин? (400: 5 = 80км/год)

– Щоб дізнатися на скільки кілометрів зона мішаних лісів пролягає зі сходу на захід, потрібно знайти 1/100 від числа 75 000 (75 000:100=750 км)

– Протяжність її з півночі на південь – ½ від числа 360 (360:2=180 км)

– Зона мішаних лісів України займає 111 000 км, це становить 1/5 всієї площі України. Знайдіть площу України (111 000 х 5= 555 000 км)

– 2/3 площі мішаних лісів належать хвойним насадженням. Яку площу вони займають? (111000:3 х 2= 37х2=74 000 км)

Взаємоперевірка

Поміняйтеся зошитами в парах, перевірте за поданим «ключем» відповіді, поставте на полях відповідні позначки. («Ключ» показано на слайді)

Фізкультхвилинка

Бесіда

– Наша подорож завершується, час повертатися додому.

– З якою природною зоною ми ознайомилися?

– Чому її називають мішаним лісом? Як ще її називають?

– Де вона розташована? Яка форма земної поверхні в цій зоні?

– Які ваші очікування від уроку здійснилися? Щоб ви хотіли дізнатися ще?

– На яку головну думку наштовхнула вас подорож? (Потрібно берегти і захищати красу рідної землі. Потрібно вивчати математику, ці знання знадобляться нам у житті.)

Оцінювання роботи на уроці

Слово вчителя

– Підводячи підсумок уроку, хочеться нагадати вам, діти:

– Ліс – це краса землі. Бережіть і любіть ліс! Це дивовижний край, який зачаровує нас своєю красою. Такого розмаїття голосів ви не почуєте ніде. Десь кує зозуля, цвірінькають горобці, сойки імітують своїх пернатих друзів. А під вечір вигукує пугач і заливається соловейко. І серед усього цього чується стукіт працьовитого дятла.

– Я не перестаю дивуватися наполегливості цього птаха. Здається дерево зовсім засихає, а він все стукає дзьобом, дістає з під кори шкідників, все намагається врятувати йому життя…

– Беріть і ви з нього приклад. Вчіться сумлінно і наполегливо, працюйте старанно, щоб вирости гарними людьми, справжніми господарями нашої славної України.

Домашнє завдання

– Трудитися ми будемо продовжувати і вдома:

а) З природознавства:

– повторити матеріал за підручником с., в зошиті вправа на с.

–Група «Знавці флори» підготуйте додаткові повідомлення про окремі рослини Полісся за вашим вибором.

– Група «Знавці фауни» – повідомлення про тварин.

б) З математики (диференційоване завдання): І група – Приклади 774

ІІ група – Задача 775

ІІІ група – Задача 775, Приклади 774.

 

III. Підсумок прогулянки

— Яку гарну картину квітневого дня ми відтворили!

· Гра «Додай словечко»

— Зараз ми колективно складатимемо вірш про весну, добираючи останнє слово другого рядка. Потрібне слово слід промовляти швидко.

 

Скажіть, яка іде весна?

Чарівна, ніжна, осяйна.

І раді всі міста і села,

Бо йде до нас весна весела.

Вона така, неначе казка,

Несе до нас тепло і ласку.

Вона завжди така прекрасна,

Пригожа, дивна, своєчасна.

Іде весна — і все радіє,

Вона сердечко наше гріє.

І пташечка весну стрічає

Веселу пісеньку співає.

Пропоную завершити прогулянку веселою весняною піснею.

Діти співають

КТС

«Найкраща у світі – моя Україна –

у цілому світі одна!»

(з нетрадиційними художніми засобами)

Мета: об’єднання учнів класу навколо колективної творчої справи;розширити та поглибити знання дітей про Україну - рідну Батьківщину;узагальнити та закріпити знання дітей про державну та народну символіку нашої країни; формувати соціальні та інформаційні компетентності, почуття патріотизму, людяності; створити умови для розширення пізнавального інтересу, індивідуальних нахилів самовираження, розкриття творчого потенціалу, згуртованості колективу; виховання національної самовідданості нетрадиційними художніми засобами; прищеплювати позитивний досвід взаємодії дитини з навколишнім світом; розвивати критичне мислення, творчу уяву, займати дітей корисною творчою діяльністю.

ХІД:

Психологічна хвилинка

Діти, нам приємно коли нас оточують добрі люди,веселі, приємні посмішки?

- Тож давайте і ми будемо дарувати всім свої посмішки і гарний настрій.

- А як називають добру, лагідну людину, яка зігріває всіх своїм гарячим щирим серденьком? Ось вам підказка-загадка:

Соняшник розцвів у небі,

Поливать його не треба,

Влітку, взимку він цвіте,

І насіння золоте

Розсипає сонях всюди,

Урожай цей – радість людям! (сонечко)

- Сьогодні ми будемо вчитися, як стати сонечком для людей, які вас оточують, для друзів,для Батьківщини.

2) Бесіда з елементами розповіді.

Батьківщина – це та земля, де ти народився і живеш. А як називається наша держава, наша Батьківщина? (Україна) А ми хто? (українці)

Учень:

- Що таке Україна? Я спитав журавля.

- Працьовита країна. Там багата земля.

- Я спитав у лелеки,де найкращі поля?

- Облітав я далеко краще наших нема.

- Я спитав у синиці де смачніша вода?

- В українських криницях, відповіла вона.

- Хто найкраще співає? Я спитав солов’я.

- Та хіба ти не знаєш, Україна моя!

Вихователь:

- Так,діти, ось така прекрасна наша Україна. Ми любимо її і зробимо все, щоб вона процвітала. А що ви маленькі діти – можете зробити для України? (добре вчитися, гарно поводитися, нести радість людям) А що таке радість?(це посмішки, гарний настрій) Так давайте дарувати всім посмішки і добрі справи. А найголовніше ви маєте бути справжніми людьми: добрими,чесними,чуйними, дружними, як одна сім’я, не байдужими до чужого горя, готовими завжди прийти на допомогу і підтримувати один одного. (слайд 1)

Вправа «Промінчики добра»

Погляньте, на столі лежать промінчики, які розгубило наше сонечко. Що написано на промінчиках? (імена дітей) Я хочу, щоб кожен з вас засяяв, сонячним промінчиком, і ніс людям лише добро(діти вішають свої промінці до сонечка і називають свою моральну цінність для України).

1. Оберігати довкілля,

2. Добре вчитися,

3. Садити сади і квіти,

4. Наполегливо оволодівати знаннями,

5. Захищати свій край від ворогів,

6. Трудитися наполегливо і віддано,

7. Гарно поводитись,

8. Нести радість людям співаючи,

9. З повагою ставитися до всіх людей,

10. Допомагати всім хто потребує допомоги.

Вихователь:

- Молодці, якщо ви будете все це робити для України, то вона стане ще сильнішою та процвітаючою.

- А, що цікавого ви помітили в промінчиках? (вони жовто-блакитні) Так, це колір нашого прапора – символу нашої країни.

Державні символи України

У кожній країні знають і поважають державні символи. А які символи нашої країни? (розповідь дітей)

Учень:

Прапор – це державний символ

Він є в кожної держави;

Це для всіх - ознака сили,

Це для всіх – ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм:

Синє - небо, жовте – жито;

Прапор цей оберігаєм,

Він – святиня, знають діти.

Прапор свій здіймаєм гордо,

Ми з ним дужі і єдині,

Ми на віки вже – народом,

Українським, в Україні.

Учениця:

Як птах золотий, в переливах

На прапорі має, горить
Це символ, що будем ми жить.
Це хліб наш, вугілля і цукор
Степи плодовиті, моря…
Це праці з мозолені руки,
Що подвигом завжди горять.
Це наша любов, наша мужність,
Вогняний порив боротьби,
Це наша згуртованість дружня,
Це пісня нової доби.
Це юність, це клич поколінням,
Що йдуть крізь життєву грозу,
Це слава твоя, Україно,
Золотий непокірний тризуб.

Учениця:

Гімн – це найголовніша урочиста пісня нашої країни,прийнята як символ

державної, національної єдності. Для Гімну України написані слова, що

виражають думки і прагнення нашого народу. Їх автор – український поет

Павло Чубинський, до тексту підібрана ніжна і одночасно горда, непокірна

мелодія Михайла Вербицького. Називається гімн «Ще не вмерла Україна». Всі

найбільші свята українського народу проходять з урочистим виконанням

нашого Гімну. Слухати його потрібно стоячи мовчки, з гордо піднятою

головою. (показ слайдів)

Вихователь:

Так, діти Герб, Прапор і Гімн – це дещо особливе для українського народу.

5) Народні символи України (робота в групах)

З давніх-давен українці шанують і оберігають народні символи України. (показ слайду) Про які символи ми будемо говорити, ми дізнаємось після того, як ви виконаєте творче завдання об’єднавшись в дві групки.

I. Діти розгадують ребус - прислів’я

«Без верби і калини нема України»

Учень:

Верба.

Здавна у нашому народі найбільш шановним деревом є верба. “Без верби і калини – нема України” – говориться в народній приказці. Говорять: “Де вода, там і верба”. Вона своїми коренями скріплює береги, очищає воду. Коли копали криницю, то кидали шматок вербової колоди для очищення води.

II. Учні з’єднують крапками трафарет птаха і відгадують його.

 

Учень:

Лелека.

Улюбленим птахом є лелека. Його назвали на честь добра. Лелека говорять живе у душі доброї людини. Тому вона мостить гніздо на подвір’ї добрих людей.

 

III. Діти відгадують цифровий ребус

Учениця:

Криниця.

Символізує достаток, невичерпну людську доброту, щирість, привітність. Криничну воду здавна вважали святою, як хліб і сіль.

IV. Учні складають картинку - віночок із пазлів

 

Учениця:

Віночок

Це і символ і оберіг. Українські дівчата ходили у віночках, у які вплітали природні символи України – квіти. Кожна квітка, щось символізувала.

Вихователь:

- А зараз ми всі разом сплетемо український віночок, який стане оберегом нашої класної родини.

(Учні по черзі беруть квіти, розповідають, що вона символізує і вплітають у вінок).

Любили і люблять люди цілющу красуню калину, яка є символом вогню, сонця, неперервності життя, роду українців, дівочої краси, ніжності. Вона росла біля кожної хати. Красива вона і в пору цвітіння, і коли багряніє восени листя, і взимку, коли на тлі білого снігу червоніють її ягоди. Дівчата вишивали на сорочках калину, її вплітали у віночок.

Волошки - це символ святості, чистоти, привітності та чемності, хлоп’ячої краси й добра. Волошки – запашна лікувальна трава із синіми квітами, сильним стійким запахом. Колись селяни розводили їх поблизу своїх осель. Також вони символізують святість, чистоту, красу.

Мак символ безконечності, краси та молодості. Вінок із червоних маків-то вираз дівочої чистоти, яка так легко ранима та вразлива, як і маків цвіт.

Колосся – це Хліб — символ життя. З давніх-давен він у великій пошані в народі. В Україні з хлібом-сіллю зустрічають на вишитому рушнику найпочесніших гостей. Він — ознака гостинності українського народу.

Ромашка -символ надії, віри, любові несе в собі світло і тепло літнього сонця, нагадує про запах трави і хліба, це споконвічний символ літа і щастя.

Соняшник -символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Він - найсильніший серед квітів...Соняшник знайшов своє місце під Сонцем,повертає за ним свою схожу на Сонце голову. В українських домівках вишивали соняшники, малювали їх, прикрашали ними паркани.

Вихователь:

Ось такий чудовий віночок оберіг буде у нашій класній родині.

Літературна хвилинка

- _Діти, вам прийшов лист від українських письменників. В ньому вірш про Україну.

- Закінчіть речення віднайшовши загублені слова

- Ось небо блакитне і сонце в зеніті!

- Моя Україна – найкраща у …! (світі)

- Моя Україна – це ліс і озерця,

- Безмежні степи і чарівні …. (джерельця)

- Красиві пейзажі і гори високі,

- Міста старовинні і замки прекрасні.

- Великі будови наші, … (сучасні)

- Сади чарівні, мальовничі села.

- Моя Україна - це пісня …. (весела)

- Це щира, багата, як світ її мова,

- Крилата, така мелодійна, …. (чудова)

- Її оберег – верба і …. (калина)

- Найкраща у світі – моя …. (Україна)

- Бо нам найрідніша Вітчизна і мати.

- То як же нам, дітям, її не …. (кохати).

 

Творча робота дітей

- А, давайте з вами разом намалюємо картину, якою ви хочете бачити свою країну Україну.

(На орт плівці учні з двох сторін зображують малюнок фарбами)

 

Рефлексія

- Що ви намалювали? Чому саме це? Чим сподобалося найбільше займатися на занятті?

- Любімо, діти свій рідний край і цінуймо те, що маємо. Україна найкраща у світі – у цілому світі одна(показ слайда). Надалі ми будемо ще більше дізнаватись про Україну, її минуле. Зберігати та передавати її цінності вашому поколінню.

Хід уроку

Учні входять до класу під музичний супровід («Пісня про школу» Д. Кабалевського).

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бесіда

♦ Що таке музика? (Мистецтво звуків, що зображує життя людей та навколишній світ)

* Із чого складається музика? (Із музичних творів)

♦ Хто потрібен для того, щоб музика жила? Допишіть пропущені літери.

К__П О _ ИТОР С__ХАЧ В_____ВЕЦЬ

* Якими бувають музичні твори?

♦ Хто виконує музику?

Гра «Шумить, співає, грає»

Учитель називає предмети або явища природи, а учні мають швидко відповідати, що роблять ці предмети або явища природи. Наприклад: ліс... (шумить), оркестр... (грає), хор... (співає).

Бандура... Дощ... Соловей... Гітарист... Гусак... Літак... Джміль... Співак... Потяг... Вокаліст... Піаніст...

(Гру можна продовжити, замінивши словесні відповіді на імітацію звуків або рухів.)

ОСНОВНА ЧАСТИНА

Робота з поняттями

Музичні твори для співу називають вокальпими, а твори, що виконують на музичних інструментах, називають інструментальними.

Слухання музики

Учитель. За прадавніх часів люди вважали, що Земля схожа на диск, який посеред великого океану тримають на спинах три кити. Я згадав (-ла легенду тому, що в музиці існують свої «три кити». Звісно, вислів «три кити є умовним. Це — три основних жанри музики.

♦ Що це за жанри? Як звуть цих трьох музичних «китів»?

♦ Яка музика зустріла вас сьогодні, коли ви заходили до класу?

Так, це була пісня. Ось ми й назвали першого «кита» музики — пісня.

Ім’я другого «кита» ви впізнаєте швидко. На святі звучать не лише пісні,а й інша музика — танцювальна. Упродовж століть народи світу створюваві свої пісні й танці. Давні танці поступилися місцем новим, хоча деякі з поміж них популярні й досі (наприклад, вальс, полька, гопак, хороводи). Про інші танці (наприклад, гавот, контрданс, менует) ми знаємо лише завдяки їх описам та найкращим зразкам музики. Сучасні танці, що доволі швидко змінюють один одний, живуть поряд зі старими.

Ім’я третього «кита» назвати також нескладно. Пригадайте: спортсмени перед початком змагань ідуть стадіоном із прапорами, або на параді чітко крокують солдати, попереду — великий військовий оркестр.

♦ Яку музику ви уявляєте?

Так, це — марш.

Ми назвали трьох музичних «китів» (пісня, танець, марш) і визначили, що музика може бути пісенною, танцювальною та маршовою.

♦ Прослухайте музику російського композитора Д. Кабалевського та скажіть, які «кити» музики прозвучали.

Вокально-хорова робота

Учитель. На початку уроку, коли ви заходили до класу, вас зустріла пісня. Послухайте її ще раз. Про що вона розповідає?

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Бесіда

♦ Що таке музика?

♦ Якою буває музика та хто виконує музичні твори?

♦ Яких «трьох китів» музики ми сьогодні згадали?

Учні виходять із класу під музичний супровід («Пісня про школу»

Д. Кабалевського).

Завітала казка до малят

(Заняття-драматизація за творами В.О.Сухомлинського)

Мета: продовжувати вчити дітей розігрувати дії за змістом художніх творів, використовуючи немовленнєві виражальні засоби (міміку, жести, відповідні рухи). Вчити оцінювати вчинки героїв казок В.О.Сухомлинського, розуміти зміст народних прислівїв, приказок.

Формувати вміння оцінювати певну моральну ситуацію й висловлювати свою думку щодо неї.

Розвивати емоційність, інтонаційну виразність під час промовляння віршів, закличок, прислів’їв, уміння входити в образи персонажів. Виховувати доброту, ввічливість, щирість, любов до матері, бажання допомагати іншим.

 

Учитель: Сьогодні у нас незвичайне заняття. Ми прочитали багато казок В.О.Сухомлинського.

- Чим вам подобаються його казки?

- Чого нас навчають казки?

І от сьогодні я пропоную вам здійснити подорож в чарівний світ казок Василя Олександровича Сухомлинського.

(учитель підводить дітей до «зачаклованого» Сніговика.)

- Погляньте, діти, як змінився наш друг Сніговик. Він був такий гарний, веселий. Морозець ще морозить, а зі Сніговиком щось не так. Дивно. Ось якийсь конверт. (Читають листа). «Я – прекрасна Снігова Королева! Я зачаклувала Сніговика, бо діти частіше згадують про нього, аніж про мене. Тепер і назавжди він залишиться таким».

- Чи правильно, заслужено назвала себе Снігова Королева прекрасною?

- Яких людей ми можемо назвати прекрасними?

- Прекрасні ті люди, які роблять добро. Послухайте прислів’я та розкажіть, як ви його розумієте: «Хто що вміє, те і діє»

- Шкода Сніговика. Як його врятувати?

- Давайте вирушимо до Снігової Королеви в країну Вічного холоду де відсутні доброта і теплі почуття. Можливо тоді ми знімемо злі чари зі Сніговика.

 

Вирушають у подорож. Зустрічають Зайчиків, які «плачуть».

- Зайчата, що сталося, чому ви плачете?

Зайчик 1: - Як нам не плакати, коли надворі холодно й ми вже замерзли!

Зайчик 2: - Ми загубилися в лісі й хочемо до своєї матусі!

Зайчик 3: - Хто малих нас пожаліє, хто нам лапоньки зігріє?

Діти «жаліють» зайченят.

- Давайте поміркуємо. Як можна допомогти зайчатам? Давайте попросимо Вітра зігріти їх.

Гукають вітер: - Вітер, Вітер! (Виходить вітер)

Вітре, Вітре, Вітровію, ти нам зайчиків зігрій!

Вітер: - Не можу, бо Снігова Королева прожене мене із землі навіки.

Діти гукають Сніг: - Снігу, Снігу, Сніговію, ти нам зайчиків зігрій!

Сніг: - Не можу, бо боюся, що Снігова Королева прожене мене.

Діти гукають Місяця: - Місяце, Місяченьку, зігрій нам зайченяток!

Місяць світить, вказуючи дорогу до Мами-Зайчихи. (Зайченята радіють, під музику стрибають. Зайчиха-мама обіймає своїх діток).

Учитель: - Діти, а як ви вважаєте, чи всі, до кого ми зверталися дійсно не могли допомогти зайченятам? І вітер, і Сніг теж могли допомогти показати їм дорогу до скирти, вони ж пролітали там, але виявилися боягузами.

- А ви не боягузи? Не боїтеся Снігової Королеви? Дивіться, як зайчата зраділи своїй мамі.

- У народі є таке прислів’я: «Де відвага, там і щастя». Як ви думаєте, зайченята зараз щасливі? Вони, напевне, люблять свою маму. А чи любите ви своїх мам?

- Давайте зараз завітаємо в гості до жінки, яка має семеро дочок.

- Доброго дня вам, господине!

Господиня: - Доброго дня, гості дорогі! Я тільки-но приїхала з далекої дороги. Мої доньки чекали на мене.

Перше донька: - Я скучила за тобою, немов маківка за сонячним променем.

Друга донька: - Я ждала тебе, як суха земля жде краплину води.

Третя донька: - Я плакала за тобою, як маленьке пташеня плаче за пташкою.

Четверта донька: - Мені тяжко було без тебе, як бджолі без квітки.

П’ята донька: - Ти снилась мені, як троянді сниться краплина роси.

Шоста донька: - Я виглядала тебе, як вишневий садок виглядає соловейка.

Сьома донька: - Сідай, матусю, відпочинь, а я позамітаю.

Вихователь: - Які слова доньки говорили матусі?

- Діти, як ви вважаєте, хто по-справжньому любить маму? Той, хто про неї піклується.

- І ви, донечки, запам’ятайте, що маму треба любити не на словах, а на ділі. В народі так і кажуть: «Люби матір не словом, а ділом!»

Учитель: Люба матуся, підкажіть як нам потрапити до Снігової Королеви.

Матуся: Ідіть на Північ, там її володіння.

Діти ідуть і зустрічають Синичку. Синичка плаче.

- Люба Синичка, чому ти плачеш?

Синичка: - Як же мені не плакати, коли надворі так холодно і ніде їжі взяти.

Діти дають їй крихти хліба.

Синичка: - Дякую, діти, але зажурилася я ще й тому, що була в мене подружка Мар’янка. Вона щодня приходила і приносила мені їжу. І ось вже цілісінький тиждень її немає. Мабуть вона забула про мене.

Діти: - Ні, Синичко, ми знаємо цю дівчинку, вона ходить у нашу групу. Але зараз вона хвора, вдома.

Синичка: - То покажіть мені дорогу до неї.

Підходять до будиночка, стукають, Мар’янка виглядає у вікно, виходить.

Мар’янка: - Хто це стукає? Люба Синичко, як ти мене знайшла?

Синичка: Мені допомогли твої друзі. Послухай, Мар'янко, мою пісеньку – я принесла тобі її в дарунок.

Синичка під музику рухається, «співає».

Мар’янка: - Ура, я вже зовсім здорова! Дякую тобі, Синичко, і вам, друзі!

Учитель: Про дружбу в народі теж існує багато прислів’їв. Можливо хтось із вас знає і розкаже нам? (Діти розказують відомі їм прислів’я про дружбу).

Синичко, чи не підкажеш нам дорогу до Снігової Королеви?

Синичка: - Ідіть прямо, не звертайте, аж до соснового лісу.

Діти дякують і йдуть до сосонок. Зустрічають там Снігову Королеву.

Снігова Королева: - Як ви наважилися прийти до мене? Дорогу до мене долають лише сміливці. Гей, Вітровію, гей, Сніговію, заморозьте й засипте снігом оцих неслухів-дітей!

Учитель: Стій, Королево, притримай свій гнів, не для того ми прийшли, щоб ти нас заморозила. Хочемо розказати тобі скільки цікавих пригод, зустрічей було у нас на шляху до тебе. Розкажіть, дітки, що ми доброго сьогодні зробили?

- Допомогли зайченятам зігрітися і знайти свою маму;

- Зрозуміли, як потрібно любити свою маму і навчили цьому шестеро дочок;

- Нагодували Синичку;

- Допомогли Мар’янці одужати.

Снігова Королева: - От так дивина! Якісь добрі справи роблять!

Учитель: - Так, саме добрі справи, бо дітки ходять до дитсадка, багато слухають і вчаться. А ти, щоб не була такою сердитою, пограй з нами в гру, можливо, й сама зрозумієш, що таке «Добрі справи»

Психологічний етюд «Подумаємо про доброту» Діти отримують картки із зображенням сюжету казки, визначають у якому сюжеті йдеться про добро – кладуть до червоного сердечка, а в якому про зло – до чорного. Біля червоного сердечка більше малюнків, отже, добрих людей і добрих вчинків в світі більше, ніж зла та байдужості.

 

Учитель: - Яким може бути сердечко людини? (добрим, сміливим, люблячим, лагідним, справедливим, турботливим, щедрим…)

Королева: - Від цієї гри й мені захотілося зробити щось добре. Гаразд, зніму чари зі Сніговика: «Тари, бари, растабари, я знімаю злії чари!»

(Сніговик не розчакловується. Діти допомагають Сніговій Королеві)

Учитель: - Погляньте, діти, ось наш Сніговик уже розчаклований.

Отже, ми зробили ще добрі справи – зробили добрішою Снігову Королеву, й зняли чари зі Сніговика!

Сніговик: - Гей, довкола диво-килим,

Покриває землю снігом білим,

Раді, раді всі малята,

Адже знову можна в сніжки грати!

Гра «Веселі й спритні»

Снігова Королева: Бачу, всі розумні й дужі

І до того дуже дружні.

На прощання всім малятам

Хочу я гостинців дати.

Учитель: Дякуємо тобі, Снігова Королево! Ну що, дітки, сподобалась вам подорож? Що сподобалось найбільше? Як потрібно любити маму? Яке сердечко у мами? А у вас?

Телефон

Зміст гри. За сигналом учителя учні з пер​ших парт повертаються до учнів, які сидять позаду них, і називають їм число (наприклад, 20 — для І ва​ріанта; 40 - для II варіанта). Ті, в свою чергу, нази​вають наступне число до даного і т. д. Виграє той ряд, який швидше і правильно завершить лічбу

День і ніч

Зміст гри. На набірному полотні — картки з числами від 15 до 28. На слово ніч учні заплющують очі, а вчитель непомітно забирає одну картку. На слово день учні розплющують очі і визначають, яка картка зникла.

Яких чисел не вистачає?

Зміст гри. Вчитель промовляє два числа, а учні повинні назвати числа, які знаходяться між ними.Наприклад, учитель каже: "24, 27". Учні показують почергово числа на картках "25", "26".

Впіймай м'яч

Зміст гри. Учитель називає число і кидає м'яч учневі. Учень, спіймавши м'яч, повинен назвати, скільки одиниць і десятків у числі. Потім повертає м'яч учителеві. Учень, який припустився помилки, вибуває з гри.

Ланцюжок

Зміст гри. Назвати всі числа від 40 до 60; від 30 до 50; від 90 до 100.

Магазин

Зміст гри. В учнів "монети" вартістю 10 к., 1 грн. У продавця "товари" з цінами і "монети" вартіс​тю 1 к., 2 к., 5 к., 10 к. Учні вибирають "товар", розра​ховуються з продавцем "монетами". Якщо вартість "монети" більша, ніж "товару", продавець дає здачу.

Мета дидактичних ігор. Закріплювати вміння додавати і віднімати двоцифрові числа без переходу через десяток; розвивати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.

Футбол

Зміст гри. Клас ділиться на дві команди. Учень з першої команди називає довільний приклад (56 + 42) і вказує учня з другої команди, який відпо​відатиме. Якщо відповідь правильна, то гравець, який відбив "удар", пропонує завдання першій команді. Якщо ж відповідь неправильна, то "нападаюча" коман​да дає правильну відповідь і хором говорить "Гол". Учень, якого викликали, може звернутись по допо​могу до одного з членів своєї команди. Перемагає команда, яка заб'є більше "голів".

Проклади маршрут

Зміст гри. На дошці записані приклади в довільному порядку (18 + 21; 42 + 53; 44 - 22; 26 - 15; 56 - 34; 37 + 23; 77 - 55; 64 + 35). На старті - літачок. Діти повинні обчислити приклади, а потім стрілоч​ками прокласти маршрут літака, починаючи з най​меншої відповіді до найбільшої або навпаки:

Аналогічно можна використати кораблик, авто​мобіль чи автобус.

Хто швидше?

Зміст гри. Перший учасник змагань обчислює суми по рядках, а другий - по стовпчиках. Відповіді записують у вільних клітинках. Два учні - "контроле​ри" перевіряють обчислення учасників гри. Перемо​же той, хто швидше виконає завдання правильно.

       
       
       
       

Допоможи Незнайкові

Зміст гри. На дошці - таблиця з прикладами, малюнок Незнайка.

— Діти, Незнайко вихвалявся перед друзями, що добре обчислює приклади. Перевірте, чи правильно він виконав завдання.

37 + 22 = 59 75-24 = 61

18-15 = 13 46-12 = 34

59-46 = 3 77-33 = 44

Якщо приклад розв'язано правильно, учні підні​мають сигнальну картку із зеленим кружечком, якщо неправильно - із червоним. Один учень біля дошки виправляє знайдені помилки.

Дослідницька технологія

Проектна технологія

Запропонуйте психокорекційну казку для молодших школярів, поясніть специфіку роботи з нею.

Приклад заняття з використанням казко терапії
Тема: Що означає бути добрим?

Мета: допомогти дитині усвідомити свій внутрішній світ та особистісні цінності;развинути самосвідомість дітей;

· підтримати мотивацію дітей у вивченні та усвідомленні самих себе.

Обладнання: альбоми, кольорові олівці, фломастери, індійська народна казка «Чи пам’ятають на світі добро?»

Хід заняття

І. Вступне слово вчителя

Всі діти люблять казки. У кожного з вас є улюблена казка. А чи знаєте ви, друзі, що казка це не просто цікава історія, а важливе послання від наших далеких предків. Це свого роду зашифровані інструкції, життєві уроки, які попередні покоління накопичували, зберігали і передавали наступним поколінням як найцінніший скарб – щоб нащадки знали, як зробити своє життя щасливим.

Давайте спробуємо з вами розшифрувати ці послання.

– Як ви думаєте, що означає бути добрим? Чи можна протистояти злу і залишатися добрим?

– Послухайте індійську народну казку “Чи пам’ятають на світі добро?” Може ви знайдете в ній відповіді на свої питання.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-17; просмотров: 169; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.138.125.2 (0.676 с.)