ТЕМА: Валеологічне виховання дітей дошкільного віку 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

ТЕМА: Валеологічне виховання дітей дошкільного віку



Мета: Перевірити рівень обізнаності студентів із завданнями, змістом, методами і форми валеологічного виховання дошкільників. Уточнити розуміння студентами ключових понять теми. Навчитися використовувати різні методи, прийоми і засоби з метою валеологічного виховання дітей дошкільного віку.

Основні поняття теми: валеологія, валеологічне виховання, форми виховної роботи, засоби виховного впливу, методи валеологічного виховання.

ПЛАН

1. Розвиток теорії валеологічного виховання дошкільників у педагогічній науці.

2. Визначення понять “валеологія”, “валеологічне виховання”. Мета, зміст, завдання валеологічного виховання дошкільників.

3. Форми, методи і засоби валеологічного виховання.

Індивідуально-дослідне завдання

Þ Доберіть твори дитячої художньої літератури (вірші, казочки, оповідання) та розробіть одну дидактичну гру, які можна використовувати з метою формування у дошкільників навичок безпеки життєдіяльності та попередження неправильної поведінки з врахуванням ситуацій:

· малюк сам вдома (газ, електричні прилади, прихід незнайомця та ін.);

· дошкільник на дорозі;

· небезпека у природі.

Література

Основна

1. Бєлєнька Г.В. Здоров’я дитини – від родини / Г.В. Бєлєнька, О.Л. Богініч, М.А. Машовець. – К.: СПД Богданова А.М., 2006. – С.97-119.

2. БурцеваО.В. Формирование здорового образа жизни через интеграцию всех видов деятельности дошкольного учреждения / О. В. Бурцева, Н. В. Шевченко // Дошкольная педагогика. – 2009. – №1. – С.56–57.

3. Дмитриев А.А. Необходимость и условия формирования культуры здорового образа жизни у детей //Практический психолог и логопед в школе и ДОУ. – 2011. – № 3. – С. 30-37.

4. Лохвицька Л. В. Основи здорового способу життя закладаються у дошкільному віці /Л.В. Лохвицька // Безпека життєдіяльності. – 2011. – №3. – С. 16-20.

5. ОсипенкоТ. Здоров'язбережувальні технології у дошкільному навчальному закладі / Т.Осипенко // Вихователь-методист дошкільного закладу. – 2011. – № 6. – С. 42-48.

6. Поніманська Т.І. Дошкільна педагогіка: Навчальний посібник для студ. вищих навч. закладів / Т.І. Поніманська. – К.: “Академія”, 2004. – С.182-183.

7. Ципляк Ж. Валеологічне виховання дітей дошкільного віку. Методичне забезпечення базової програми розвитку дитини дошкільного віку “Я у світі”. – К.: "Навчальна книга – Богдан“. – 76с.

Додаткова

1. Богініч О. Оздоровчу ідеологію – в життя малят / О. Богініч // Дошкільне виховання. – 2006. – №7. – С.7-9.

  1. Баранов А. Состояние здоровья детей дошкольного возраста /А. Баранов // Дошкольное воспитание. – 2009. – № 9. – С. 6-11.
  2. ГаращенкоЛ. Фізкультура на повітрі: здоров'язбережувальний підхід //Дошкільне виховання. – 2012. – № 5. – С. 28-31.
  3. Геращенко Н. Виховання здорових дітей // Дитячий садок. – 2012. – № 21-23. – С.46-50.

5. Ефименко Н. Новые подходы к физическому воспитанию и оздоровлению детей дошкольного и младшего школьного возраста // Дошкільна освіта. – 2011. – № 1. – С. 48-58.

6. Збережи своє здоров’я сам // Дошкільне виховання. – 2010. – № 3. – С. 20-21.

7. Камангар М. Теоретичні засади інноваційних тенденцій розвитку сучасної освіти / Марія Камангар, Валентина Вертугіна // Дитячий садок. – 2009. – №2. – С.22–26.

8. Карабаева С. И. Основные подходы к использованию здоровьесберегающих технологий в дошкольном образовании // Начальная школа: Плюс до и после. – 2011. – № 3. – С. 51-54.

9. Караван Н. Граючи – оздоровляти, виховувати, розвивати, навчати / Н. Караван// Дитячий садок. – 2011. – №14. –С.7-8.

10. Лупеха М. Здорові зуби дитини – мрія кожної мами //Дошкілля. – 2012. – № 4. – С. 12-14.

11. Прокопчук О. Здоров'я дитини - багатство країни. Сауна, фітокисневі пінки, вихрові ванни для дошкільнят //Дошкільне виховання. – 2011. – №11. – С. 31-33.

12. Пятак Н. Заняття, свята, розваги. Використання здоров'язберігаючих технологій /Н.Пятак, Н. Петровська //Дитячий садок. - 2011. -№ 16.- С. 13-14.

  1. Рубан Н. Здоров'ятворчі та здоров'язбережувальні технології [у дитячому садку] // Палітра педагога. – 2010. – № 2. – С.12-17.
  2. Седых Н. В. Формирование основ здорового образа жизни детей дошкольного возраста средствами физического воспитания // Физическая культура: Воспитание, образование, тренировка. – 2010. – № 4. – С. 23-27.

15. Сон як чинник збереження здоров’я дітей //Вихователь-методист дошкільного закладу. – 2011. – №3. – С.20-21.

16. ЧернышеваЕ.Н. Организация работы по формированию здорового образа жизни детей дошкольного возраста //Дополнительное образование и воспитание. – 2010. – № 7. – С. 18-23.

17. Шелестова Л. Дітям про організм людини /Людмила Шелестова// Дошкільне виховання. – 2010. – № 7. – С. 14-18.

18. Шелестун М. У світі здоров'я. Програма формування валеологічної свідомості дошкільнят // Палітра педагога. – 2012. – № 2. – С. 6-11.

 

 

Практичне заняття№3

ТЕМА: Економічне виховання дошкільників

Мета: Перевірити рівень обізнаності студентів із завданнями, змістом, методами і форми економічного виховання дошкільників. Уточнити розуміння студентами ключових понять теми. Навчитися використовувати різні методи, прийоми і засоби економічного виховання для дітей дошкільного віку.

Основні поняття теми: економіка, економічне виховання.

ПЛАН

1. Погляди вітчизняних і зарубіжних педагогів на проблему економічного виховання дошкільників.

2. Мета, завдання, зміст і принципи економічного виховання дошкільників.

3. Методи і форми економічного виховання.

Практичні та індивідуально-дослідні завдання

Þ опрацюйте теоретичні питання, підготуйтесь до їх обговорення;

Þ розробіть власний конспект заняття з економічного виховання дітей дошкільного віку (зазначте вік дітей, мету заняття, завдання, матеріал, опишіть хід заняття).

Література

Основна

1. Лисенко Н.В., Кирста Н.Р. Педагогіка українського дошкілля: У 3-х частинах. – Ч.2: навч. посіб. / Н.В. Лисенко, Н.Р. Кирста. – К.: Видавничий Дім «Слово», 2010. – С.225-234.

2. Поніманська Т.І., Дичківська І.М. Дошкільна педагогіка. Практикум. Навчальний посібник для студ. вищих навч. закладів. / Т.І. Поніманська – К.: Видавничий Дім “Слово”, 2004. – С. 137-138.

3. Галкина Л.Н. Развитие экономических способностей у детей старшего дошкольного возраста / Л.Н.Галкина // Одаренный ребенок. – 2010. – №4. – С. 42-49.

Додаткова

1. Белошапкина С.В. Экономика для дошкольников. Конспекты занятий по ознакомлению детей с социально-предметным миром / С.В.Белошапкина //Дошкольная педагогика. – 2009. – №5. – С.8-11.

2. Бережливість життя красить //Дошкільне виховання. – 2010. –№9. – С.15-17.

3. Галкина Л. Н. Развитие экономических способностей у детей старшего дошкольного возраста // Одаренный ребенок. – 2010. – № 4. – С. 42-49.

4. Григоренко Г. Виховуємо бережливість / Галина Григоренко //Дошкільне виховання. – 2009. – № 7. – С.15-18.

5. Григоренко Г. Виховуємо бережливість / Галина Григоренко, Раїса Жадан // Дошкільне виховання. – 2009. – № 12. – С. 8–11.

6. Григоренко Г. Виховуємо раціонального споживача //Дошкільне виховання. – 2012. – №1. – С. 16-19.

7. Голованова Н.Ф. Дети и деньги. Реальность современного воспитания / Н.Ф. Голованова // Дошкольная педагогика. – 2002. – №1. – С.10-13.

8. Іванова А. Економічний досвід – старшим дошкільнятам А. Іванова // Дошкільне виховання. – 2006. – №7. – С.22-24.

9. Жадан Р.П. Особливості економічного виховання дітей старшого дошкільного віку / Р. П. Жадан, Г. І. Григоренко // Економіка в школах України. – 2011. – № 6. – С. 17–19.

10. Мовчан В. В. Економічне виховання дітей дошкільного віку. Перспективний план роботи на рік з дітьми старшого дошкільного віку // Бібліотечка вихователя дитячого садка. – 2012. – № 17-18. – С. 41-53.

11. Москаленко В. Сім'я як інститут економічної соціалізації дітей старшого дошкільного віку / В. Москаленко, С. Фера // Соціальна психологія. – 2011. – № 3. – С. 54–68.

12. Семчук С. Вплив реклами на становлення особистості дититни в дошкільному віці // Соціальна педагогіка: Теорія та практика. – 2008. – №1. – С. 18-22.

13. Чорна С. Цікава економіка. Формування економічної компетенції старших дошкільнят у сюжетно-рольових творчих іграх // Палітра педагога. – 2011. – № 5. – С. 6-10.

14. Шатова А. Экономическое образование. Богатство и бедность глазами старших дошкольников / А. Шатова // Дошкольное воспитание. – 2010. – № 12. – С. 21–25.

 

Практичне заняття №4

Тема: Моральне виховання дітей дошкільного віку

Мета: Перевірити рівень обізнаності студентів із завданнями, змістом, методами і засобами морального виховання дошкільників. Уточнити розуміння студентами ключових понять теми. Навчитися використовувати різні методи, прийоми і засоби з метою морального виховання дітей дошкільного віку.

Основні поняття теми: мораль, моральна свідомість, моральна культура, моральне виховання, моральний розвиток, моральні почуття, моральні якості.

План

1. Погляди вітчизняних та зарубіжних педагогів минулого на проблему морального виховання дітей дошкільного віку.

2. Мета, завдання, зміст, принципи морального виховання дошкільників.

3. Методика формування моральних цінностей у дітей дошкільного віку.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-05; просмотров: 791; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.136.18.48 (0.018 с.)