зін - өзі тану сабағының жоспары. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

зін - өзі тану сабағының жоспары.

Поиск

Өзін - өзі тану сабағының жоспары.

 

Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:      

Сабақтың тақырыбы: Махаббат өмір өзегі.      № 7-8 сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: бәрін жақсы көру.

Мұғалімі : Рахимова Замзагуль Талапкеровна    

Сынып – 11            

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, жас ерекшеліктеріне қарай оқыту және оқу.

Оқып үйренудің нәтижесі:оқушылар бақытқа жетудің жолдарымен таныс болды.

Сабақтың мақсаты: - оқушылардың «бақыт» құндылығы туралы түсініктерін кеңейту.

Сабақтың міндеттері: : - бақыт сыры туралы түсінік беру.

- бақытқа ұмтылудың мәнін, бақытқа жету жолдарын үйрету.

- бақытты болуға, өмірдің әр сәтін қадірлей білуге тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

-оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу

- оқушыларды түгендеу. (Түстер арқылы 4- топқа бөлу.)

Тыныштық сәті. «Нұрға бөлену»

2. Үй тапсырмасын тексеру:«Бақыттың бес сырын» жатқа сұрау.

- Бақытты болу өзіңе байланысты ма?

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

 

3. Дәйексөз:

«Өзін - өзі білген – ер бақытты,

Өзін - өзі билеген – ел бақытты.» деген халық мақалына оқушылардың назарын аударту. Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Адамның әрқашан бақытты болуы мүмкінбе?

- Неліктен бақытты құсқа теңейді?

- Жер бетіндегі барлық адамдарға ортақ бақыт болуы мүмкінбе?

Дәйексөздің мағынасын ашу үшін ұрақтарға жауап беру.

4. Әңгімелесу (сұхбат) «Бақыт жолын сілтеу» әңгімесімен таныстыру.

Қорыту:

- «Адам бақыт үшін жаралған» деген пікірмен келісесіңдер ме?

- Бақыттың қандай сыры бар деп ойлайсыңдар?

- Орындалған арман үнемі бақыт әкеле ме?

Әбу Насыр әл-Фараби



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2024-06-17; просмотров: 5; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.226.166.207 (0.006 с.)