Тема. Поняття операції та виразу. Пріоритет операцій. Арифметичні операції. Практична робота № 6 «Введення й виведення даних, робота зі змінними» 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. Поняття операції та виразу. Пріоритет операцій. Арифметичні операції. Практична робота № 6 «Введення й виведення даних, робота зі змінними»



Мета:

сформувати поняття:

• операції

• виразу

• пріоритету операцій;

формувати вміння:

• працювати в середовищі програмування;

• створювати проект із використанням арифметичних операцій;

• змінювати значення властивостей елементів керування;

• редагувати код обробників подій;

• використовувати середовище програмування для створення проектів;

• створювати проект для власного використання;

• чітко й лаконічно висловлювати думки;

• робити висновки;

виховувати: • уважність, дисциплінованість під час роботи на ПК.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Базові поняття й терміни: операції, вирази, інкремент, декремент, літерали, стек, купа, класи Math та Random.

Структура уроку

І. Організаційний етап...........................1-2 хв

II. Перевірка домашнього завдання.................2-3 хв

III. Актуалізація опорних знань....................3-5 хв

IV. Мотивація навчальної діяльності................2-3 хв

V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу... 15-20 хв 1. Операції та вирази.

2. Інкремент і декремент.

3. Клас Math і його функції.

4. Клас Random і його функції.

VI. Застосування знань, умінь та навичок..........15-20 хв

VII. Підбиття підсумків уроку.......................2-3 хв

VIII. Домашнє завдання............................1-2 хв

 

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання. Підготовка класу до занять. Оголошення теми, мети і завдань уроку.

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

►► Письмова робота

1. Укажіть можливі типи даних для величин:

123 —

'с' —

1258 —

3.25 —

8.96*1030 —

2. Сформулюйте означення понять: Змінна —

Константа —

Тип даних —

Стек —

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Обговорити повідомлення.

Прикладами операцій є додавання, віднімання, множення та ділен­ня. Ви користуєтеся ними з першого класу. У мовах програмування іс­нують й інші операції, зокрема це операції, призначені для виконання складних математичних обчислень та поєднання рядків тексту.

Операції зазвичай виконують над двома значеннями, хоча деякі — лише над одним. Значення називають операндами. Ось основний син­таксис використання операцій:

операнді операція операнд2

Наприклад, 3 + 4.

У виразі 3 + 4 — два операнди (3 та 4), що з'єднуються операцією додавання (+). Інакше кажучи, операцію (у цьому випадку додавання) виконують над двома операндами.

 

V. СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Операції та вирази

У С# передбачений широкий набір операторів, які надають програмістові потужні важелі керування під час створення виразів і їх обчислення. У С# є чотири загальні класи операторів: • арифметичні;

порозрядні;

логічні;

оператори відношення.

Арифметичні оператори

Оператор Дія
+ Додавання
- Віднімання, унарний мінус
* Множення
Оператор Дія
/ Ділення
% Ділення за модулем
-- Декремент
++ Інкремент

Дія С#-операторів +, - * і / збігається із дією аналогічних опе­раторів у будь-якій іншій мові програмування (і в алгебрі). їх мож­на застосовувати до даних будь-якого вбудованого числового типу.

Перш за все хочу нагадати, що після застосування оператора ділення (/) до цілого числа остачу буде відкинуто. Наприклад, ре­зультат цілочислового ділення 10/3 дорівнюватиме 3. Остачу від ділення можна дістати за допомогою оператора ділення за модулем (%). Цей оператор працює практично так само, як в інших мовах програмування: повертає залишок від ділення без остачі. Напри­клад, 10 % від 3 дорівнює 1. У С# оператор % можна застосувати як до цілочислових типів, так і типів із плаваючою крапкою. На­приклад, 10,0% від 3,0 також дорівнює 1. (У мовах C/C++ операції ділення за модулем застосовні лише до цілочислових типів.)

Інкремент і декремент

Оператори інкремента (++) і декремента (—) збільшують і змен­шують значення операнда на одиницю відповідно. Як буде показа­но нижче, ці оператори мають спеціальні властивості, які роблять їх цікавими для розгляду. Отже, оператор інкремента виконує до­давання операнда до числа 1, а оператор декремента віднімає 1 від свого операнда.

Це означає, що інструкція:

х = х +1 аналогічна такій інструкції: х++.

Так само інструкція:

х = х -1 аналогічна такій інструкції: х—.

Оператори інкремента і декремента можуть стояти як перед своїм операндом, так і після нього. Наприклад, інструкцію

х = х-1

можна переписати у вигляді префіксної форми:

++х; // Префіксна форма оператора інкремента

або у вигляді постфіксної форми:

х++; // Постфіксна форма оператора інкремента

У попередньому прикладі не мало значення, у якій формі був застосований оператор інкремента: префіксній або постфіксній. Але якщо оператор інкремента або декремента використовують як частину більшого виразу, то форма його використання має важли­ве значення. Якщо такий оператор застосований у префіксній фор­мі, то С# спочатку виконає цю операцію, аби операнд набув нового значення, яке потім буде використано останньою частиною виразу. Якщо ж оператор застосований у постфіксній формі, то С# вико­ристовує у виразі його старе значення, а потім виконає операцію, в результаті якої операнд знайде нове значення. Розглянемо такий фрагмент коду:

х=10; int a=++x;

Результат: a = 11;

х=10; int a=x++;

Результат: a = 10.

 

Оператори відношення і логічні оператори

Оператор Дія
== Дорівнює
!= Не дорівнює

 

Результат виконання операторів відношення і логічних опера­торів має тип bool.

 

 

Клас Math і його функції

Окрім змінних і констант, первинним матеріалом для побудови виразів є функції. Більшість їх у проекті створить програміст, але не обійтися і без вбудованих функцій. Розглянемо ще один клас — клас Math, що містить стандартні математичні функції, без яких складно обійтися під час побудови багатьох виразів. Цей клас міс­тить два статичні поля, що задають константи Е і РІ, а також 23 статичних методи. Методи задають:

• тригонометричні функції — Sin, Cos, Tan;

• обернені тригонометричні функції — Asin, Acos, Atan, Atan2 (sinx, cosx);

• гіперболічні функції — Tanh, Sinh, Cosh;

• експоненту і логарифмічні функції — Exp, Log, LoglO;

• модуль, корінь, знак — Abs, Sqrt, Sign;

• функції округлення — Ceiling, Floor, Round;

• мінімум, максимум, степінь, остачу — Min, Max, Pow, Ieeer-emainder.

Клас Random і його функції

Уміння генерувати випадкові числа дуже потрібне. Клас Random містить усі необхідні для цього засоби. Клас Random має конструктор класу: для того щоб викликати методи класу, потріб­но спочатку створити екземпляр класу.

 

VI. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

Практична робота № 6 «Введення й виведення даних, робота зі змінними»

Інструктаж із техніки безпеки.

Створіть проект розв'язування задач.

Початковий та середній рівні навчальних досягнень

1. Обчислити площу та периметр правильного шестикутника, якщо відомо його сторону.

2. Створити додаток, який обчислює значення виразу

Достатній та високий рівні навчальних досягнень

2. Задано трьохзначне число. Скласти програму, яка обчислює суму і добуток цифр заданого числа. Вивести число, отримане за прочитання початкового числа справа наліво.

3. Створити додаток, який обчислює значення виразу

Інструктивна картка

1. Запустити середовище програмування.

2. Створити проект Windows Forms з назвою Project-PR6.

3. Додати необхідні об'єкти на форму, використовуючи як зразок проект, розглянутий у ході уроку.

4. Змінити властивості об'єктів.

5. Написати код обробників подій.

6. Запустити проект на виконання та перевірити його працездат­ність.

7. Зберегти проект (C:\ll form Projects\Project- PR6\).

VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Учитель оцінює роботу учнів на уроці.

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати конспект та відповідний розділ підручника.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-18; просмотров: 609; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.145.8.141 (0.017 с.)