V. Усвоение новых знаний, формирование умений. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

V. Усвоение новых знаний, формирование умений.



1. Информатическое лото

Группам предлагаются 2 карточки с номерами: I карточка – от 1 до 4, II карточка – от 1 до 4 и карточки с пунктами действия для выполнения операций над группами объектов файловой системы. Учащиеся накрывают карточками соответствующие прямоугольники с номерами текстом вниз. Если задания выполнены правильно, то дети увидят весёлые картинки.

2. Практическая работа за компьютером.

а) инструктаж по БЖД;

б) выполнить задания № ___стр.____ учебника.

VI. Подведение итогов урока.

1. Оценивание работы учащихся.

2. Рефлексия «Лестница успеха» (слайд 15)

Ученик помещает смайлик на соответствующую ступеньку:

уверен в своих знаниях

в основном уверен

нужно ещё повторить

нуждаюсь в помощи

3. Домашнее задание (слайд 16)

Задание по учебнику: изучить п.___, выполнить № _______ стр. ___

Задание в рабочей тетради_____________________________

Дополнительное задание: составить кроссворд по теме «Операции над группами объектов файловой системы».

Приложение. Презентация к уроку.

 

 

Барбашова Н.Ф учитель інформатики Новодмитрівського НВК

Урок 12 Тема:Операції над групами об’єктів

Практична робота 3. Операції над об’єктами та групами об‘єктів файлової системи

Мета:

навчальна: розглянути основні правила роботи з об’єктами операційної системи; навчити учнів виконувати операції з файлами і папками в операційній системі Windows; класифікувати об’єкти за певними ознаками;

розвивальна: розвивати практичні навички роботи з ПК; логічне мислення, увагу, пам'ять;

виховна:

- підтримування зацікавленості в навчанні;

- прищеплення навичок самостійної роботи учнів;

- виховувати в учнів відчуття власної компетентності, вміння працювати в парах;

- сприяти самостійності мислення і творчої активності учнів

Тип уроку: комбінований.

Обладнання. Комп'ютери, відповідне програм­не забезпечення, картки із завданнями, комплекс вправ для зняття м'язового і зорового напруження.

План

1. Організаційний момент…………………………………..….2 хв.

2. Актуалізація опорних знань……………………………….7 хв.

3. Мотивація навчальної діяльності……………………....5 хв.

4. Вивчення нового матеріалу………………………………..7 хв.

5. Вправи для зняття м’язової втоми………….……….....1 хв.

6. Узагальнення набутих знань ……………………….…..…15 хв.

7. Домашнє завдання……………………………….……………...1 хв.

8. Комплекс вправ для зняття зорового напруження.1 хв.

9. Підбиття підсумків уроку………………………………...........6 хв.

Хід уроку

Організаційний момент.

Привітання. Перевірка присутніх. Пояснення ходу уроку. Постановка цілей і завдань для учнів.

Актуалізація опорних знань.

Метод «Мікрофон».

Організація роботи:

1. Ставиться запитання класу.

2. Пропонується учням якийсь предмет (ручка, олівець тощо), який виконуватиме роль уявного мікрофона. Учні передаватимуть його один по одному, по черзі беручи слово.

3. Слово надається тільки тому, хто отримує «уявний» мікрофон. Коли хтось висловлюється, інші не мають права перебивати, щось говорити, викрикувати з місця.

4. Учні говорять лаконічно й швидко (не більше, ніж 0,5 – 1 хвилину).

Запитання:

· Що таке файл?

· Що таке ярлик?

· Що таке буфер обміну?

· Як виділити групу об’єктів?

· Що станеться із вмістом буфера обміну, якщо вимкнути комп’ютер?

· Що таке об’єкт?

· Які операції виконуються над об’єктами файлової системи?

Мотивація навчальної діяльності.

Створення проблемного завдання: впорядкувати об’єкти Робочого столу таким чином, щоб зліва були папки, справа – файли, причому ярлики передували б іншим файлам. Виконати спочатку самоперевірку, а потім взаємоперевірку виконаного завдання.

Вивчення нового матеріалу.

Опорний конспект

Ярлик — файл (~0,5 Кбайта), що мiстить адресу об’єкта.

Створюють ярлик командою — Створити ярлик.

Над файлами та їхнiми ярликами визначенi такi дiї: створити, вилучити, вiдновити, копiювати, перемiстити, перейменувати, прикрiпити до електронного листа, створити ярлик та iншi.

Над папками та їхнiми ярликами визначенi такi дiї: вiдкрити, закрити, створити, вилучити, вiдновити, копiювати, перемiстити, перейменувати, вiдправити вмiст папки електронною поштою тощо.

Над дисками визначенi такi дiї: подiлити на роздiли i призначити тип файлової системи (FAT32, NTFS, тощо); форматувати, очистити, перевiрити, дефрагментувати, розподiлити квоти.

Дефрагментацiя — процес оновлення та оптимiзацiї логічної структури роздiлу фiзичного диска з метою забезпечити зберігання файлiв у неперервнiй послiдовностi кластерiв. Зазвичай використовується у файлових системах FAT та NTFS. Пiсля де фрагментації прискорюється читання та запис файлiв, а вiдповiдно й робота програм.

Для виконання дiй над об’єктами є декiлька способiв.

Копiювання — це створення копiї об’єкта.

Перемiщення в межах диска — це змiна адреси об’єкта.

Перемiщення на iнший диск — це переписування об’єктiв на iнше мiсце й вилучення їх зпопереднього.

Корзина — сховище вилучених папок, файлiв i ярликiв.

Вiдновити — повернути на диск вилучений iзкорзини файл.

Буфер обмiну — частина оперативної пам’ятi, яку використовують для копiювання i перемiщення об’єктiв.

Гарячi клавiшi дублюють головнi команди.

Панель iнструментiв мiстить значки часто вживаних команд.

Група об’єктiв — об’єднання об’єктiв, до яких застосовують спiльну дiю.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-07-16; просмотров: 93; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 52.14.221.113 (0.016 с.)