Учитель інформатики Таравсівського НВК СолдатоваІ.Л. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Учитель інформатики Таравсівського НВК СолдатоваІ.Л.



Тема: «Складання та виконання алгоритмів у визначеному навчальному середовищі виконання алгоритму»

Практична робота 2. Складання алгоритмів опрацювання подій з використання структури слідування та виконання їх у визначеному навчальному середовищі виконання алгоритмів

Мета:

Ø Навчальна: навчитися складати алгоритми з використання структури слідування і виконувати створені алгоритми у навчальному середовищі програмування.

Ø Розвивальна: розвивати логічне та алгоритмічне мислення на основі спостережень, порівнянь, усвідомлення отриманого матеріалу; продовжувати розвивати навички роботи з інформаційними технологіями.

Ø Виховні: стимулювати інтерес до предмету, пізнавальну активність, акуратність, толерантність та інформаційну культуру учнів.
Формувати інформаційну компетентність та компетентність саморозвитку та самоосвіти..

Обладнання: ПК із встановленими ОС і середовищем Scratch, проектор, мультимедійна презентація.

Програмне забезпечення: програма «Scratch» для виконання практичного завдання.

Вимоги до учнів: знати про виконавців алгоритму та прості команди виконавців у визначеному навчальному середовищі виконання алгоритмів; уміти складати і виконувати алгоритми у визначеному навчальному середовищі виконання алгоритму

Хід уроку І. Організаційний момент. Привітання «Долоньки».

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

(Увага на екран)Проведення гри.

Слово вчителя: діти, до нас сьогодні завітав, добре нам знайомий, Рудий кіт «Scratch».Вам потрібно довести коту, що добре знаєте тему: Алгоритми та виконавці». Тож, пропоную розділитися на дві команди «Байтики» та «Компики».Протягом гри команди відповідають на питання і отримують певну кількість балів. Наприкінці гри визначається переможець.

Питання від Рудого кота «Scratch»:

1. Що таке алгоритм?

2. Що таке виконавець алгоритму?

3. Назвіть і поясніть властивості алгоритму.

4. Що таке система вказівок виконавця?

5. Що таке середовище виконання алгоритму?

6. Що таке словесна форма подання алгоритму?

7. Що таке графічна форма подання алгоритму?

8. Що таке лінійна структура алгоритму?

9. Назвіть приклад середовища наочного (візуального) програмування?

10. Як завантажити середовище Scratc?

11. Які є виконавці у середовищі Scratch?

Учитель та учні підраховують бали за гру. Нагороджують один одного оплесками.

ІV. Оголошення теми, мети, завдань.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Інструктаж з ТБ. Практична робота №2.


Примітка. Повідомляти вчителя про виконання кожного завдання і продемонструвати результати своєї роботи.

 


(«Креслення»). Використовуючи спрайт Рудого Кота, зобразити квадрат, правильні 3-кутник і 6-кутник з довжиною сторін 100 (кроків).
Вказівки до виконання
Використовувати вказівки керування, руху й малювання.


 

 

На малюнках нижче подано вигляд вікон програми після запису етапу.


Результат виконання такого лінійного алгоритму після натискання кнопки буде таким.

Загальний вигляд проекту побудови зображення правильного 3-кутника має бути таким.

Загальний вигляд проекту побудови зображення правильного 6-кутника має бути таким.

VI. Фізкультхвилинка та зорова гімнастика

(«Зникнення»). Щоб перевірити роботу блоку-вказівки Показати та Сховати, скласти скрипт за таким алгоритмом:

 

Після запуску проекту на виконання отримаєте такий результат:



(«Мультфільм»). Створити анімацію з використанням графічного ефекту мозаїка за таким алгоритмом:

 

 


Результат виконання алгоритму буде таким:

VII. Рефлексія.

Аналіз результатів роботи учнів на уроці та виставлення оцінок.
VIII. Домашнє завдання
Повторити тему:«Алгоритми та їх виконавці». Розгадай кросворд.

 

По горизонталі:

 

1. Назва алгоритмічної структури, у якій дії повторюються.

2. Одна з настройок олівця, яким малює об’єкт Скретч.

3. Алгоритм, записаний мовою стрілок.

По вертикалі:

4. Величини, що визначають положення об’єкта у просторі.

5. Порядок виконання дій.

6. Графічний об’єкт, яким можна керувати за допомогою команд Скретч.

7. Вказівка виконавцю.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-07-16; просмотров: 92; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.147.61.142 (0.011 с.)