Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Спостереження уроку природознавства у 2-А класі проведеного Кребель Ю.

Поиск

Спостереження уроку малювання, провела Князева Н.

 

Тема: Малювання композиції «Сонячні барви золотої осені».

Мета:

· дати уявлення про зорове зменшення віддалених предметів, розширити знання учнів про теплу гаму кольорів;

· ознайомити з жанром пейзажу в живописі;

· розвивати спостережливість, увагу, виховувати почуття любові до природи.

Обладнання. Репродукції картин, осіннє листя, таблиці, дитячі малюнки, грамзапис, малюнок сонечка.

 

 

Хід заняття, зміст роботи Особисте враження, зауваження
І. Організація класу. ІІ. Актуалізація опорних знань. Вірш · Про яку пору року йде мова у вірші? (Про осінь) · Чи подобається вам природа восени? ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку. ІV. Робота над темою уроку. 1. Вступна бесіда. Осінь особливо м'яка, ніжна, як гарна мелодія. Слу­хаєш, спостерігаєш природу в перші осінні дні й відчу­ваєш усю її урочисту красу. 2. Слухання віршів. - Красу цієї пори року описували поети та письменники. 3. Розгляд творів мистецтва. - Художники захоплюються красою осені і відтворюють її за допомогою фарб. Розгляньте їхні твори і скажіть, які кольори переважають на картинах? Чому? Розгляд репродукцій картин. Бесіда за картинами. Пейзаж – це твір образотворчого мистецтва, на якому зображена природа. 4. Повторення знань про теплу гаму кольорів. - Що дарує нам тепло? (Сонечко, вогонь). - Які кольори пов’язані з цими предметами? (Червоний,оранжевий, жовтий). 6. Перегляд демонстраційного матеріалу.     7. Послідовне виконання композиції вчителем. 8. Самостійне виконання роботи учнями. Вказівки в ході виконання роботи. - Перевірте, як розміщений альбом. - Спочатку виконуйте роботу простим олівцем. Для початку визначте основні елементи малюнка. - Підготуйте необхідні фарби. V. Аналіз учнівських робіт. - Сонечко спостерігало за вашою роботою та вирішило залишити вам на згадку за вашу творчість маленькі сонечка. VІ. Підсумок уроку. Які кольори найчастіше використовує осінь? До якої групи вони належать?     Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.     Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал. Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки. Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.   Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.   Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво. Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).     Урок має логічне завершення. Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).  
     

 


 

Спостереження уроку Основи здоров’я у 4- А класі проведеного Свиридовой К.

Заключний інструктаж.

1) Аналіз і оцінювання робіт учнів.

 

2) Підсумок уроку.

- Що ми робили сьогодні на уроці?

- І якою технікою роботи з папером знайомились на уроці?

- Хто отримав задоволення від своєї праці на уроці?

 

IV. Прибирання робочого місця.

 

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.   Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.   Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал. Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки. Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.   Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.   Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво. Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).     Урок має логічне завершення. Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).   Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто. Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.
     

 


Тема. Розпорядок дня.

Мета: дати учням уявлення про розпорядок дня школяра і його вплив на здоров’я; навчити учнів складати розпорядок дня за малюнками; виховувати бажання дотримуватись правил порядку дня.

Обладнання: інтерактивні технології, картки з завданням, практичний зошит з завданнями.

 

Хід заняття, зміст роботи Особисте враження, зауваження
I. Організаційний момент. 1. Привітання. - Доброго дня, діти. Приберіть все зайве з ваших парт, залиште лише необхідне для нашого уроку.   ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів. 1.Гра «Віддай перевагу». -Оберіть предмети особистої гігієни. 2. Гра «Додай слово»   3. Гра «Назви одним словом» · гігієна; · режим-розпорядок 4. Робота над загадкою   — Чи вмієте ви користуватися годинником? - Яка зараз година? Хто знає? ІII. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети. 1. Повідомлення теми. — Сьогодні ви дізнаєтесь, як правильно розподіляти час протягом дня, щоб встигати і до школи, і уроки потім зробити, і пограти. IV. Вивчення нового матеріалу. 1. Робота за підручником 2. Читання тексту підручника ланцюжком — Давайте повторимо, що означає «дотримуватися розпорядку дня»? — Зробити висновок: якщо дотримуватися порядку, то – все встигатимеш вчасно, – не будеш стомлюватися, – зможеш займатися улюбленими справами.   3. Робота в парах Ілюстрація - Давайте дамо ім’я хлопчикові? - Яке ім’я йому дамо? - Вам потрібно, в парі, обговорити кожен малюнок, визначаючи час і дії хлопчика. Скласти розповідь про режим дня Богдана, порівнюючи його зі своїм таким чином: «Богдан прокидається о 7 годині ранку. Я теж прокидають о сьомій».   4. Фізкультхвилинка 5. Гра «Що це?» — Проаналізуйте схему, що ви помітили дивного?   V. Узагальнення та систематизація отриманих знань. 1. Читання й обговорення вірша Олега Орача «Галя – Невстигаля». 2. Гра «Це моє» -Який режимний момент обираєте саме ви? Чому саме такий вибір? (обговорення запропонованих режимних моментів в презентації). 3. Гра «Без чого не обійтись?» 4. Переглядання відеоролику — Чому ж так важливо дотримуватись режиму дня? 5. Гра «Скажи своє слово» - Хто дотримується розпорядку дня той… 6. Гра «Чого не вистачає?» 7. Висловіть свою думку 8. Робота з зошитом з друкованою основою   VI. Підсумок уроку. 1. Узагальнююча бесіда. - Що дядечко режим нам хотів довести? -На що може вистачити часу, якщо правильно розпланувати день? -Що саме головне при дотриманні розпорядку дня? - Які поради ви можете дати дітям, які не планують свій день   2. Повідомлення д/з   3. Оцінювання роботи учнів   Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці. Раціонально, вдумливо й дидактично грамотно визначена основна мета уроку, вона випливає зі змісту навчального матеріалу, відповідає віковим та інтелектуальним особливостям учнів класу і несе в собі інформацію про кінцевий результат уроку. Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності. Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів). Робота з вивчення нового матеріалу характеризується конкретністю і чіткістю реалізації основних завдань уроку. Виклад нового матеріалу відзначається логічністю, вмілим виділенням головного, істотного. Студентка розкриває зміст теми цікаво, доступ­но, з наукових позицій. У ході подачі нового матеріалу проводиться безпосередня перевірка якості розуміння його учнями. Засвоєння нового матеріалу школярами на уроці є оптимальним. Використання наочності, застосування її дозво­лило не тільки доступно викласти новий матеріал і закріпити його, але й зекономити час на вироблення практичних умінь і навичок в учнів на самому уроці. Це особливо важливо, оскільки попереджається перевантаження школярів в умовах домашньої роботи. Майстерність студентки виявлялася в тому, що знання, набуті учнями на попередніх уроках, вдало застосовуються на цьому, повторення оптимально співвідноситься з вивченням нового матеріалу та­ким чином, що для повторення не потрібно спеціально виділяти час. Увесь клас працював активно та з інтересом. Урок проведено в досить високому темпі, раціонально використано час. Мети уроку досягнуто.   Урок має логічне завершення. Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто. Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

 


Самостійна робота

а) Виконання вправи № 276 (завдання по варіантам вивішені на дошці)

б) Задача № 277*

— Задачу розв’язуйте без короткої умови і тільки виразом, не по діям.

V. Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Скільки кілограмів у 1 т; 5 ц; 8 ц 16 кг; 120 т?

 

Оцінювання роботи учнів

Тема. Материки Землі

Мета: закріпити знання про карту півкуль, ознайомити учнів з поняттям “материки”, з їхнім розміщенням на глобусі і карті півкуль; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, робити вис­новки; виховувати бережливе ставлення до природи, любов до рідного краю.

Обладнання: фізична карта півкуль, глобус, контурні карти, фізична карта України.

 

Хід заняття, зміст роботи Особисте враження, зауваження
I. Організаційний момент –Доброго дня діти! У класi стало тихенько, Усi сидять рiвненько, Вчитель до вас усмiхається, Наш урок розпочинається.   II. Хвилинка календаря — Який сьогодні день? — Яке число і місяць? — Який стан неба?   ІІІ. Перевірка домашнього завдання 1. Індивідуальне (усне) опитування. — Що називається глобусом? Як зображують на глобусі поверхню Землі? — Що таке географічна карта? — Який напрям вказують меридіани?   2. Індивідуальне опитування за тестами. Тести Оцінювання відповідей учнів та тестових завдань. ІV. Актуалізація опорних знань — Що ми зображуємо на глобусі і карті? — За допомогою яких кольорів ми це робимо? — Якого кольору на карті більше? Якого — менше? V. Мотивація пізнавальної діяльності, повідомлення теми і мети уроку. — А от тему сьогоднішнього уроку ви дізнаєтеся, коли виконаєте вправу «Дешифрувальник» МАТЕРИКИ — Отже, сьогодні на уроці ми будемо мандрувати по … (материках)   VI. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу 1. Робота за логічно – опорною схемою 2. Розповідь учителя про походження материків. Історія виникнення материків Метод «Мозаїка» Гра «Мандрівники» Правило: уважно слухайте інформацію інших і запам’ятовуйте якомога більше цікавих фактів, за необхідності робіть нотатки. Домашні групи отримують уявні валізи із цікавою інформацією про материк, куди вони відправляються мандрувати. Обмін інформацією з іншими групами. ‒ Що спільного і відмінного між материками? (СПІЛЬНЕ: материки – це окремі великі ділянки суші, що омиваються водою; РІЗНЯТЬСЯ материки розмірами, конфігурацією, формами земної поверхні, природою) ПОРТ «Фізкультхвилинка» Діти виконують під музичний супровід «Матроси» · Фізкультхвилинка VII. Узагальнення та систематизація знань учнів
  1. Гра «Загадки – відгадки»
‒ Відгадайте загадку та отримайте конверт із пазлами. Складіть із частинок свій материк.
  1. Гра «Відгадайте мене»
  2. Робота в групах за картками
    Сигнал «SOS!». Заблукалі кораблі не можуть потрапити до своїх материків. Просять вашої допомоги.   VIII. Підсумок уроку — То які материки ви запам’ятали? — Який материк є найбільшим за площею, а який — найменшим? — Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці? — Про що ви хотіли б дізнатися більше?     IХ. Повідомлення домашнього завдання. — Прочитати статтю в підручнику. В робочий зошит виписати назви тварин і рослин будь-яких двох материків (за вибором).   Х. Оцінювання  
Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці. Раціонально, вдумливо й дидактично грамотно визначена основна мета уроку, вона випливає зі змісту навчального матеріалу, відповідає віковим та інтелектуальним особливостям учнів класу і несе в собі інформацію про кінцевий результат уроку. Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності. Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів). Робота з вивчення нового матеріалу характеризується конкретністю і чіткістю реалізації основних завдань уроку. Виклад нового матеріалу відзначається логічністю, вмілим виділенням головного, істотного. Студентка розкриває зміст теми цікаво, доступ­но, з наукових позицій. У ході подачі нового матеріалу проводиться безпосередня перевірка якості розуміння його учнями. Засвоєння нового матеріалу школярами на уроці є оптимальним. Використання наочності, застосування її дозво­лило не тільки доступно викласти новий матеріал і закріпити його, але й зекономити час на вироблення практичних умінь і навичок в учнів на самому уроці. Це особливо важливо, оскільки попереджається перевантаження школярів в умовах домашньої роботи.   Майстерність студентки виявлялася в тому, що знання, набуті учнями на попередніх уроках, вдало застосовуються на цьому, повторення оптимально співвідноситься з вивченням нового матеріалу та­ким чином, що для повторення не потрібно спеціально виділяти час. Увесь клас працював активно та з інтересом. Урок проведено в досить високому темпі, раціонально використано час. Мети уроку досягнуто.    
     

 

Спостереження уроку природознавства у 2-А класі проведеного Кребель Ю.

 

Тема: Зміна стану води під час нагрівання. Термометр. Практична робота. Вимірювання температури повітря та води

Мета: ознайомити учнів із властивостями рідин, що здатні розширюватися під час нагрівання та стискатися під час охолоджування, використанням їх у термометрах; навчати користуватися різними видами термометрів: вимірювати та записувати температуру повітря; розвивати спостережливість; виховувати інтерес до вивчення природи.

 

Хід заняття, зміст роботи Особисте враження, зауваження
I. Організаційний момент - Доброго дня вам, діти! Усміхніться один одному, щоб урок пройшов у теплій, дружній атмосфері. II. Хвилинка календаря - Діти, а хто мені допоможе визначити? 1. Яка зараз пора року? 2. Який сьогодні місяць? 3. Яке сьогодні число? III. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів - Що є джерелом тепла для всього живого на Землі? - Від чого змінюється температура тіла людини? - Як Сонце впливає на температуру тіл живої та неживої природи? 2. Відгадайте загадки IV. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів - Сьогодні на уроці ми будемо спостерігати за зміною стану води під час нагрівання, ознайомимося з будовою термометра і навчимося ним користуватися. V. Первинне сприйняття і усвідомлення нового матеріалу 1. Бесіда про властивості води - Відомо, що вода може знаходитися в трьох різних станах, таких як твердий, рідкий або газоподібний. Хмари, сніг і дощ являють собою різні стани води. 2. Створення проблемної ситуації — Що відбудеться з водою, якщо її доверху налити в чайник або інший посуд і поставити на вогонь? — Чому вода виливається з чайника? Поясніть причину цього явища. 3. Перегляд презентації 4. Фізкультхвилинка 5. Бесіда про термометр, його будову — Чи знайомі вам слова:температура, термометр? Як ви їх поясните? 6. Робота з підручником (с. 22 – 23) Розкажіть за малюнком, які бувають термометри. (Термометр для вимірювання температури повітря, води, медичний) 7. Демонстрування різних термометрів 8. Ознайомлення з будовою термометра Основні частини термометра. 9. Розповідь про термометр для вимірювання повітря 10. Розповідь як правильно навчитись виміряти температуру VI. Закріплення і осмислення знань учнів 1. Перегляд мультику VI. Узагальнення та систематизація знань 1. Робота з зошитом з друкованою основою (с. 9 – 10) 2. Практична робота з моделями термометрів — показ і запис різних температур 3. Природнича задача - Морозного дня мама принесла повну пляшку олії, через деякий час олія потекла по стінках пляшки, частина вилилася. Чому? 4. Коригування правил користування вуличним термометром • Термометр слід укріплювати біля того вікна, що протягом дня (найбільше, найменше) нагрівається Сонцем. • Термометр слід укріплювати на рівні (очей, шиї) людини, яка буде ним користуватись.   VII. Заключна частина уроку 1. Заключна бесіда — Що нового ви дізналися на уроці? — Що таке термометр? 2. Домашнє завдання с. 21 – 27.   Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.   Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.   Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал. Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки. Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.   Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.   Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво. Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).     Урок має логічне завершення. Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).   Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто. Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

 



Поделиться:


Познавательные статьи:




Последнее изменение этой страницы: 2017-02-10; просмотров: 140; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.129.42.59 (0.01 с.)