Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Використання міжпредметних зв’язків на уроках природознавстваСодержание книги
Поиск на нашем сайте
Конспект уроку читання з використанням природознавчої компетентності.. Тема: Осінній падолист. Вадим Скомаровський «Лісова колиска». Дмитро Павличко «Небеса прозорі…» (напам’ять). Мета: Вчити дітей бачити і розуміти прекрасне в природі, в житті, в музиці, в поезії. Розвивати образне і логічне мислення, творчу думку, фантазію. Виховувати почуття любові до матінки природи, бережливе ставлення до неї. Хід уроку І. Організаційний момент. ІІ. Актуалізація опорних знань. 1. Перевірка домашнього завдання. - Які народні назви місяця листопад ви запам’ятали? (падолист, напівзимник, листопадень, зимобор, грудкотрус). - Які прислів’я складено про листопад? (В листопаді голо в саді. Листопад зимі ворота відчиняє.) - Які народні прикмети запам’ятали? (Як листопад дерев не обтрусить, довга зима бути мусить. У листопаді іній на деревах – на морози, а туман – на відлигу.) 2. Бесіда. - Коли за календарем до нас приходить осінь? (1 вересня) - Назвіть трьох синів осені? (вересень, жовтень, листопад) - Яка буває осінь? (рання, золота, пізня). (Відповіді дітей супроводжуються показом картин осені). 3. Легенда. (Слайд 1) За народним переказом Осінь - старша донька Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: «Забирай все моє багатство. Я віддам все своє золото. Будь щедрою і люди любитимуть тебе». - Чи виконує Осінь накази Сонця? - За що люблять осінь? 4. Перегляд фото, картин про осінні місяці. (Слайд 2). На вашу думку, до якого місяця осені найбільше картин?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Про який місяць осені буде йти мовам на сьогоднішньому уроці (про місяць листопад). Про що хотіли б дізнатися більше?
IV. Вивчення нового матеріалу. 1. Робота за підручником. с. 22 Над якими творами будемо працювати на уроці? А) Словникова робота. (Слайд 3) Під час читання творів вам зустрінуться такі слова: у падолисті, нудьгує, задрімає, спить, небеса, глибінь, явора, зажурилась. Пояснення значення незрозумілих слів. (Падолист, явір, глибінь). 2. Читання вірша Вадима Скомаровського «Лісова колиска» вчителем. - Який настрій передає зміст цього вірша? - Чому вам стало сумно? 3. Перечитування вірша учнями. Подумайте: для кого ще гніздечко могло б стати колискою? 4. Робота в парі. Пошукова діяльність: відшукайте і зачитайте речення у яких є слова із словникової роботи. - Де ще можуть «вмощуватися» осінні листочки? (Відповіді дітей: На землю, кущі, на даху будинка…). Слайд 4. Фізхвилинка. Швидше встали, посміхнулись, Вище – вище підтягнулись, Нумо, плечі розпряміть, Підніміть та опустіть. Вправо, вліво поверніться, Рук колінами торкніться. Сіли, встали, сіли, встали. І на місці покружляли.
5. Робота над віршем Дмитра Павличка «Небеса прозорі». а) читання вірша самостійно. Ранню чи пізню осінь описує поет, доведіть свою думку. б) вибіркове читання. Зачитайте речення: - З якого дерева падають листки? - З чим поет порівнює небеса? - Чому зажурилась квітка? 6. Робота в групах. 1 група - продовжити міркування: листки, як - … (метелики, промінчики сонця, мильні бульбашки). 2 група – скласти діалог «Розмова листочків». 3 група – намалювати дерева в листопаді.
V. Зупинка біля джерела народної мудрості. - Які прислів’я про осінь ви знаєте? 1. Робота над прислів’ями. Слайд 5. Прочитайте і поясніть: - Осінній час – сім погод у нас: сіє, віє, туманіє, шумить, гуде, ще й з гори ллє. - Осінь іде і дощ за собою веде. - Восени і горобець багатий. 2. Народні прикмети. Слайд 6. - Пізній листопад - до суворої й затяжної зими. - Якщо в листопаді з’являються комахи – зима буде теплою. - Яка погода в листопаді, така і в квітні. - Бурхливий листопад – на бурхливу зиму.
VI. Підсумок уроку. Рефлексія. - Що нового про місяць листопад дізналися на уроці? - Які слова можна підібрати, щоб намалювати словесний портрет Осені?
VII. Домашнє завдання. С.22 вивчити напам’ять вірш Дмитра Павличка «Небеса прозорі», Скласти казку про осінь.
|
||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-12-30; просмотров: 222; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.144.6.9 (0.007 с.) |