Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами.



Мы поможем в написании ваших работ!


Мы поможем в написании ваших работ!



Мы поможем в написании ваших работ!


ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами.



При наданні даної відпустки в чергу контролюється загальний її тривалість: 23до пологів - 70 календарних днів, після - 56 календарних днів (70 календарних днів при народженні двох і більше дітей або ускладненні пологів). Причому тривалість цієї відпустки розраховується сумарно і складає 126 календарних днів (140 - при народженні двох і більше дітей або ускладненні пологів) незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів. Жінкам, визнаним постраждалими від Чорнобильської катастрофи Закон У країни «Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (п. 10 ст. ЗО) встановлює більшу тривалість такої відпустки: 90 календарних днів до і 90 - після пологів.

Відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами жінка може скористатися правом на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст.18 Закону України «Про відпустки»). Причому така відпустка може надаватися повністю або частинами також батьку дитини, її або його батькам або іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною. Таке ж право на відпустку мають особи, які всиновили дитину або оформили опіку над нею.

Для оформлення наказу про надання відпустки необхідна заява жінки, де зазначається період, на який береться відпустка.

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей.

Працівниці, яка має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину інваліда, за її бажанням щорічно надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 5 календарних днів без урахування вихідних. Право на таку ж відпустку гарантується жінці, яка всиновила дитину, батькові, який виховує дитину без матері (у тому числі й у випадку тривалого перебування матері у лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку.

Ці відпустки є самостійним видом відпустки і надаються незалежно від використання права на основну або іншу щорічну відпустку, а також без урахування тривалості щорічних основної або додаткової відпусток, встановленої для даної категорії працівників. Також ця відпустка залежить від календарного року, і тому її надають повної тривалості незалежно від відпрацьованого працівником у календарному році часу.

Відпустки без збереження заробітної плати.

Неоплачувані відпустки.

Відпустки, що надаються в обов'язковому порядку на підставі письмової заяви працівника, керівник підприємства зобов'язаний надати:

- матері або батьку, що виховує дітей без матері (у тому числі й у випадку тривалого перебування матері у лікувальному закладі), який має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда - тривалістю до 14 календарних днів щорічно. Підстава - довідка про склад сім 'ї, свідоцтво про народження, пенсійне посвідчення (для дитини-інваліда), довідка лікарсько-трудової експертної комісії;

- чоловіку, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, тривалістю до 14 календарних днів. Підставою буде довідка (свідоцтво) про народження дитини;

- матері або іншим особам, які мають право на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у випадку, якщо дитина потребує домашнього догляду, тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше, ніж до досягнення дитиною шестирічного віку. Відповідно, якщо правом на таку відпустку хоче скористатися «інша особа», крім медичного висновку, необхідна довідка з місця роботи матері про те, що вона стала до роботи, виписка з медичного висновку (або будь-який інший документ, що містить подібні відомості);

- ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» - тривалістю до 14 календарних днів щорічно. Необхідне відповідне посвідчення;

- особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною,тривалістю до 21 календарного дня щорічно. Необхідне відповідне посвідчення;

- пенсіонерам за віком та інвалідам ІІІ групи - тривалістю до 30 календарних днів щорічно. Пенсійне посвідчення («пенсіонер за віком», а не за вислугою років);

- інвалідам І та ІІ груп - тривалістю 60 календарних днів щорічно. Пенсійне посвідчення;

- особам, які одружуються - тривалістю до 10 календарних днів. Оскільки немає інших умов, то підставою для надання відпустки буде копія заяви про взяття шлюбу з наступним наданням свідоцтва про шлюб;

- працівникам у випадку смерті рідних по крові або шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, пасербиці), братів, сестер - тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання і назад; інших рідних - тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання і назад. Тут єдиним підтвердженим документом може бути копія свідоцтва про смерть (причому надана після виходу з неоплачуваної відпустки);

- працівникам для догляду за хворим родичем по крові або шлюбу, який за висновком медичної установи потребує постійного стороннього догляду, -тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів. Крім виписки з медичного висновку, можливо, знадобляться документи, що підтверджують ступінь спорідненості;

- працівникам для завершення санаторно-курортного лікування - тривалістю, визначеною у медичному висновку. Виписка з медичного висновку; - сумісникам - на час закінчення відпустки за основним місцем роботи. Звісно ж, повинна бути пред'явлена довідка з основного місця роботи про надання відпустки;

- ветеранам праці - тривалістю до 14 календарних днів щорічно. Відповідне свідоцтво;

- працівникам, що не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткову відпустки повністю або частково та одержали за них грошову компенсацію - тривалістю до 24 календарних дні у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного строку безперервної роботи. Відповідно, працівник повинен надати довідку з попереднього місця роботи про виконання зазначених умов.



Последнее изменение этой страницы: 2016-12-12; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 100.24.122.117 (0.007 с.)