Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема: Подорож картою України.

Поиск

Мета: формувати уявлення учнів про географічне розміщення України, її кордони, сусідство з іншими країнами; ознайомити з найбільшими містами України, горами, водоймами, тваринами, рослинами; детальніше познайомити із столицею України – містом Києвом; викликати позитивні емоції, виховувати

почуття любові та поваги до своєї Батьківщини, прищеплювати бережливе

ставлення до природи, почуття прекрасного.

Обладнання: карта України, презентація про Київ, робочий зошит, малюнки.

Хід уроку:

І. Організаційна хвилинка.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Сусіди України

Подорож картою України

(Презентація про Київ)

Річки України

Міста України (робота в групах)

І ряд: відмітити на карті маршрут Київ – Полтава – Дніпропетровськ – Донецьк.

ІІ ряд: відмітити на карті маршрут Київ – Черкаси – Кіровоград – Одеса.

ІІІ ряд: відмітити на карті маршрут Київ – Житомир – Тернопіль – Львів.

V. Фізхвилинка

ІV. Тестові завдання. Взаємооцінювання.

V. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

Комбінований

Тема: Народні свята. Дослідження змісту свят осінньо-зимового циклу.

Мета: збагачувати знання учнів про народні свята, традиції та звичаї українського народу, формувати поняття про культурну спадщину українців, викликати інтерес до духовних скарбів рідного народу, виховувати почуття гордості, поваги до рідної землі.

Обладнання: індивідуальні картки з друкованими текстами про свята.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ і ЗАВДАНЬ УРОКУ

IV. ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ І ОСМИСЛЕННЯ МАТЕРІАЛУ

1. Слово вчителя, з елементами бесіди.

2. інтерактивна вправа «Ажурна пилка».

Учитель ділить клас на 5 груп. Кожному члену групи видається кружечок певного кольору. Для кожної групи заздалегідь підібрані тексти. Спочатку діти працюють у «домашніх» групах, вивчають та обговорюють свій текст. Далі вчитель пересаджує дітей в «експертні» групи, згідно з кольорами кружечків. Учні стають експертами з тієї теми, що вивчалася в «домашній» групі. Учитель ставить завдання — донести в повному обсязі власну тему членам «експертних» груп та сприйняти нову інформацію від них. Учні знову повертаються в «домашні» групи, де діляться враженнями про нові знання, які отримали в «експертній» групі.

Текст 1

Свято Нового року

Святвечір

Різдво

Щедрий вечір

День Святого Миколая

V. ПІДСУМОК УРОКУ Конкурс кмітливих і уважних.

 

Охарактеризуйте функціональний (або операційний) етап розгортання довільно обраної теми з підручника «Я у світі» Н.Бібік. («Що таке людське «Я»»)

1. Бесіда.

— Скільки «Я» є у людини?

— Що таке перше людське «Я»?

— Що таке друге людське «Я»?

— Яке «Я» легше розпізнати? Чому?

— Як інакше треба назвати друге «Я»? (Характер — це сукупність основних найбільш сталих психічних якостей людини, які проявляються в її поведінці.)

Моральні задачі

1. Це було ранньою весною. Галина йшла до школи. Дорога погана, а вона в черевиках. І наскрізь промочила ноги. Прийшла в клас. Дівчата обступили її, занепокоїлися: «Скоріше зніймай черевики та грій ноги». А Іринка (вона жила близько від школи) збігала додому і принесла чобітки. Хороше було Галинці в той день – ногам тепло і в душі радісно.

2. Пролунав дзвоник. Діти взяли свої сніданки й вийшли на перерву. Ось біля вікна стоїть Сашко та Петрик. У Сашка два пиріжки. Петрик стоїть і дивиться у вікно, він забув свій сніданок.

(Діти аналізують дві життєві ситуації)

– У холодний зимовий день Оля і Марійка йшли зі школи додому. Оля була тепло одягнена. На ній була тепла шубка й рукавичка. Її ранець зручно лежав на спині. А Марійка забула в школі рукавички, тому портфель вона несла в голій руці.

Страшенно замерзла в мене рука, – поскаржилася Марійка Оленці.

Оля відповіла:

– А в мене ні.

Так вони йшли до самого дому.

– Що можна сказати про поведінку Олі? Що потрібно було їй зробити? А як би ви діяли на місці Олі?

Поясніть прислів»я

Хто не чинить лихого, тому не страшно нічого.

41. Запропонуйте загальні методичні рекомендації щодо вивчення учнями теми «Людина» за планом: ключові поняття теми. 2. Методика їх формування (основні методи і прийоми).

Людина – ілюстрування зображення людини.

Прийом – бесіда:

Що означає слово «людина»?

робота за підручником (читання тексту на с.5 про Мауглі Р. Кіплінга)

Що не обхідно для того, щоб людина стала людиною.

Людське «Я» - пояснення поняття.

Прийом – бесіда

Яке «Я» ти вважаєш головним? Доведи свою думку.

робота за підручником (читання тексту на с.24 «Основа характеру»)

Що означає людське «Я»?

1.Робота за підручником(пр.бесіда)

˗ Прочитайте текст на с. 12-13 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

˗ Що із прочитаного було вам знайоме?

˗ Що нового ви дізналися?

˗ Скільки «Я» є у людини?

˗ Яке «Я» ви вважаєте головним? Доведіть свою думку.

˗ Що ж таке людське «Я»?

Дайте визначення поняттям «культура поведінки» і «громадські місця». Наведіть приклади методики формування в учнів поняття про культуру поведінки в громадських місцях.

«Культура поведінки» - це вміння поводитися відповідно до прийнятих правил.

«Громадські місця» - місця, якими користується громада, тобто люди.

Робота в групі

— Прочитайте текст на с. 63. Поміркуйте, чому таке прохання до відвідувачів храму. Обговоріть, яких правил дотримують у мечеті, синагозі, музеї,читальні, на виставці.

— Які з перелічених місць можна назвати громадськими, а які — ні?Чому?Бібліотека, храм, кінотеатр, спальня, трамвай, метро, кухня.

— Розгляньте малюнок на с. 63. Розкажіть, як і правила порушили дітив бібліотеці.

Робота в групі

— Прочитайте вірш Галини Малик≪КоролівствоАну≫ на с. 64-65 за особами.

—Поміркуйте, як мають звучати слова-звертання героїв із королівстваАну, якщо їх помістити у королівство Будь-ласка. Запишіть ці слова на дошці.

— Розгляньте малюнок на с. 65. Розкажіть, що на ньому зображено.

Вправа «Мікрофон»

— Що таке громадські місця? (Місця, якими користується громада, тобто люди.)

— Які ви знаєте громадські місця? (Магазин, ринок, театр, пошта, банк, музей, транспорт...)

— У яких громадських місцях вам доводилося бувати?

— А чи говорили вам батьки, як потрібно там поводитися?

— Які правила культурної поведінки ви вивчили на попередньому уроці?

— Розгляньте малюнки на с. 74. Складіть речення.

— Які правила культурної поведінки порушують діти?

— До яких наслідків може призвести порушення правил культурної поведінки?

Робота в групі

— Розгляньте схему. Розкажіть про види транспорту.

— Прочитайте правила поведінки в міському транспорті на с. 75. Які правила ви виконуєте? Про які правила поведінки в міському транспорті розповідають ці знаки?

— Прочитайте правила поведінки в міжміському транспорті на с. 76. Які правила ви виконуєте? Про які правила поведінки в міжміському транспорті розповідають ці знаки?

— Розгляньте малюнки на с. 76. Хто з цих дітей дотримує правил поведінки в транспорті?

— Прочитайте правила поведінки в театрі, на концерті на с. 77. Які правила ви виконуєте? Про які правила поведінки в театрі розповідають малюнки на с. 77?

 

1. Гра «Доповни правила»

1) Правила поведінки в тролейбусі, автобусі, трамваї, маршрутному таксі.

- Чекаючи транспорт, не можна стояти... (на краю тротуару).

- Під час посадки не можна... (штовхатися).

- Слід поступатися місцем людям... (похилого віку).

- Якщо в салоні немає вільних місць, тримайся за... (поручні).

- Обов’язково потрібно проплачувати... (проїзд).

- (Не можна)... галасувати в салоні, висовувати руки та голову у відчинені вікна.

- Під час руху... (не можна) стояти на східцях і притулятися до дверей.

2) Правила поведінки в метро

- Спускаючись ескалатором, потрібно триматися за... (поручні).

- Підходити до дверей вагону можна тільки після... (повної зупинки потягу).

- Входити до вагону можна тільки після того, як... (вийдуть пасажири).

- Якщо щось упало на колію, не... (діставай річ самостійно), повідом про це... (працівника станції).

2. Гра «Так чи ні?»

- На вулиці голосно розмовляю, галасую, сміюся.

- Поступаюся місцем старшим.

- На вулиці гризу насіннячка, недогризки від яблук.

- Під час відвідування кінотеатру не галасую, не бігаю, не затіваю ігри.

- Розштовхую інших дітей, займаючи місце.

- Кидаю папірці від цукерок у магазині.

- Під час перегляду кінофільму не заважаю глядачам, не свищу, не тупочу.

- У салоні автобуса голосно розмовляю.

- Поводжуся чемно, дисципліновано.

- До кінозали приходжу вчасно.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-07-16; просмотров: 383; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.145.93.227 (0.006 с.)