V. Рефлексія. Практична робота № 4. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

V. Рефлексія. Практична робота № 4.



Тема: Вибір засобів особистої гігієни. Додаток № 4 папки

 

VI. Корекція здобутих знань (виправлення помилок практичної роботи).

 

VII. Домашнє завдання. Підготуватися до тематичного оцінювання по темі.

 

Тема: Гігієнічні вимоги під час занять фізичними вправами.

 

Мета: дати учням поняття про вимоги щодо правильної організації активного відпочинку та занять фізичною культурою; з 'ясувати важливість занять фізичними вправами для розвитку основних систем і нормального функціонування організму; виховувати в учнів правилам бережного ставлення до свого здоров 'я; перевірка рівня засвоєння матеріалу з теми «Фізична складова здоров 'я».

Обладнання: малюнки до уроку, таблиці з фізичної культури.

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку.

I. Організаційний етап.

II. Актуалізація опорних знань та вмінь.

Бесіда

1. Як правильно доглядати за ротовою порожниною?

2. Що таке неправильний прикус і як він впливає на стан здоров'я зубів?

3. Які причини хвороб зубів?

4. Чому необхіднбо двічі на рік відвідувати стоматолога?

 

III. Мотивація навчальної діяльності.

Проаналізуємо свій день. З чого він складається? Чи дотримуєтесь ви розпорядку дня? Яке значення для вас мають заняття фізичними вправами? Скільки часу ви їм відводите?

 

IV. Вивчення нового матеріалу.

План

1. Що ми називаємо активним відпочинком?

2. Заняття фізичними вправами та вплив їх на організм підлітка.

3. Правила гігієни під час занять фізичними вправами.

4. Тематичне оцінювання з теми.

V. Підведення підсумків уроку.

VІ. Домашнє завдання:

А) Прочитати параграф № 8;

Б) Підготувати матеріал за темою «Моє дозвілля»(малюнки,

фотографії, розповідь).

 

Тематичне оцінювання по темі «Фізична складова здоров'я. Розвиток підлітків. Харчування підлітків. Особиста гігієна»

І варіант.

І рівень(1-3 бали)

Вибрати правильну відповідь.

1. До предметів особистої гігієни відносять:

A) зубна щітка; Б) зубна паста;

B) мило.

2. На фізичний розвиток позитивно впливають:

A) заняття фізичними вправами; Б) куріння;

B) малорухливий спосіб життя.

3. У вашому віці необхідно харчуватися:

A) 3 рази на добу; Б) 4-5 разів на добу;

B) 7 раз на добу.

II рівень (4-6 балів)

Встав пропущені слова.

1. Не________________під час пережовування їжі.

2. Мийтеся щодня_______водою з туалетним

(дитячим)________.

3. Не можна бігати та фізично навантажувати себе___________

або відразу після прийому_______.

III рівень (7-9 балів)

1. Які види активного відпочинку ти знаєш?

2. Які засоби та предмети особистої гігієни необхідно взяти з собою, якщо тебе ложать до лікарні?

3. Запиши правила правильного догляду за ротовою порожниною

ІУ. Рівень (10-12 балів)

1. Чим небезпечна нестача йоду в організмі? Відповідь пояснити.

2. Основним чинником нормального фізичного розвитку є повноцінне харчування. Що ти розумієш під цим висловом?

3. Чи можна назвати здоровим шестикласника, який не вміє стримувати себе, з усіма свариться, усім грубить, нікого не слухає? Що насправді з ним відбувається?

 

II варіант

I рівень (1-3 бали)

Вибери правильну відповідь

1. При інтенсивних тренуваннях потреба в білках, вітамінах, мінеральних речовинах:

A) підвищується; Б) знижується;

B) залишається незмінною.

2. Зуби необхідно чистити:

A) кілька секунд;

Б) не менше за три хвилини;

B) краще взагалі не чистити.

З.До активного виду відпочинку належить:

A) перегляд телебачення;

Б) прогулянка на свіжому повітрі перед сном;

B) комп'ютерні ігри.

II рівень (4-6 балів)

Встав пропущені слова.

1. Регулярно (двічі на рік) відвідуй лікаря_____________для

профілактичного огляду рота і вчасного виявлення __________зубів.

2. Зубну щітку слід міняти не рідше, ніж раз у _____________місяці.

3. Щодня одягай__________білизну.

III рівень (7-9 балів)

1. Назвіть чинники, які впливають на фізичний розвиток підлітків.

2. Що є джерелом вітамінів для людини?

3. Зазначте, з яких вправ потрібно починати спортивне заняття, а якими завершувати.

ІУ. Рівень (10 - 12 балів)

1. Чим загрожує нестача білків у харчовому раціоні підлітка?

2. Що наживають еліксиром життя? Пояснити чому.

3. Чи згідний ти з висловом: «Хочеш добре працювати - вмій і добре відпочивати»? Обґрунтуй свою відповідь.

 

Тема: Звички і здоров'я. Формування корисних і шкідливих звичок у підлітків. Спосіб життя і звички. Залежність здоров'я від корисних і шкідливих звичок

 

Мета: дати поняття про різницю між корисними і шкідливими звичками;

довести вплив корисних і шкідливих звичок на здоров'я та спосіб життя

людини. Розвивати спостережливість. Виховувати пунктуальність, позитивне ставлення до ведення здорового способу життя.

Обладнання: інформаційне повідомлення, концептуальна карта.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

І. Організація класу.

II. Привітання. Гра „Ланцюжок приємних висловлювань ".

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Дану тему ми вивчаємо для того, щоб набувати корисних звичок і викорінювати шкідливі звички.

IV. Вивчення нового матеріалу.

Концептуальна карта.

Скласти карту звичок „ Класифікація звичок". Шкідливі: Корисні:

1. 1.

? 9

3. 3.

Коло знань.

Перша група - вивчає інформацію про корисні звички та їх вплив на здоров'я.

Друга група - вивчає інформацію про шкідливі звички та їх вплив на здоров'я.

Третя група - вивчає інформацію, що потрібно робити, щоб набувати корисних звичок і позбуватись шкідливих.

3. Вправа „ Вибрати з переліку ті звички, які ти вважаєш корисними " (зошит „ Основи здоров'я", 6 клас під редакцією О.В. Телігіної, ст. 21.).

4. Вправа „ Вибрати з переліку ті звички, які ти вважаєш шкідливими" (зошит „ Основи здоров'я", 6 клас під редакцією О.В. Телігіної, ст. 23.).

5. Інформаційне повідомлення Вправа „ Вибрати з переліку ті звички, які ти вважаєш корисними " ( зошит „ Основи здоров'я", 6 клас під редакцією

О.В. Телігіної, ст. 25.).

 

Руханка.

V. Повторення та узагальнення знань.

Дебати.

Поміркуйте, чи може людина, мешкаючи у незадовільних побутових умовах, вести здоровий спосіб життя. Доведіть. (Учні наводять переконливі аргументи своїм твердженням).

VI. Домашнє завдання.

Скласти план щодо подолання шкідливих звичок (наприклад звичка - пізно лягати спати, звичка - не мити руки після того, як прийшов з вулиці і т. д.)

VII. Підсумок уроку.

Гра „Доведи, що це шкідлива звичка" (Дивитись довго телевізор, спізнюватись, спізнюватись, грати ігри на комп'ютері, курити, гризти нігті і т.д.).

 

Тема: Вплив на здоров'я підлітків тютюнового диму.

Мета: Розширити знання учнів про негативний вплив тютюнокуріння на дітей

та дорослих. Продовжувати формувати поняття про шкідливі звички: куріння,

його причини, наслідки, методи відмови від нього.

Розвивати такі якості, як силу волі, відповідальність, вміння в потрібний

момент сказати рішуче „Ні!".

Виховувати культуру поведінки в місцях громадського користування,

відповідальне ставлення до власного здоров'я, протистояння спокусі та

соціальному тиску.

Обладнання: аркуші паперу, інформаційне повідомлення.

Хід уроку.

I. Організація класу.

II. Привітання.

Учні вітають один одного (сусіди по парті). Бажають хорошого настрою і відмінних знань та вмінь.

III. Мотивація навчальної діяльності. На дошці написана тема уроку.

- Чому тема „ Вплив на здоров'я підлітків тютюнового диму" вивчається в школі? (Відповіді учнів).

Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про:

- Про негативний вплив тютюнокуріння на дітей та дорослих;

- Про те, як можна запобігти шкідливій звичці - тютюнокурінню. Брейн-сторм „Чому куріння вважають шкідливою звичкою?". Відповіді записують на дошці.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Інформаційне повідомлення „Чим шкідливий тютюн". Обговорення повідомлення.

2. Робота в групах. Бліц-дискусія.

Учні розподіляються на 3 групи. Перша група аргументує позицію того, хто курить. Друга група аргументує позицію тих, хто не курить. Третя

група - експерти, які підводять підсумки, яка група була більш переконливішою.

3. Навчання на досвіді.

Визначають основні причини залучення дітей до куріння.

4. Малювання портрету курця. „Словесники" - „малюють" словесний портрет.

„Художники"- на аркушах паперу намагаються передати образ людини-курця.

5. Рольова гра „Вибираємо відповідь".

Рольова гра спрямована на можливість дати правильну відповідь у разі тиску однолітків чи старших щодо залучення підлітків до куріння.

 

Ситуація: ти зустрічаєш на вулиці своїх однокласників, які запропонують тебе разом погуляти, під час прогулянки тобі пропонують спробувати закурити.

Підлітки розігрують можливі відповіді. Разом у класі вибирають найбільш вдалу відповідь. Робиться загальний висновок щодо вміння сказати „Ні!".

6. Руханка.

7. Гра „Юні економісти". Ситуаційна задача.

Розв'яжіть задачу і покажіть її відповідь вашим знайомим, які курять, і, навіть, батькам (якщо вони ще не позбулися цієї звички).

а) Скільки коштує в середньому пачка сигарет?

б) Якщо людина впродовж доби викурює одну пачку сигарет, порахуйте, скільки грошей вона витратить на місяць (ЗО днів), за 1 рік (365) днів, за 5 років, за 10 років?

в) Запишіть, що можна було б купити за цей час, куди поїхати відпочити.

V. Повторення та узагальнення вивченого.

1. Робота з підручником. Виконання завдання рубрики „Поміркуйте" (ст.66).

2. Міні-лекція „Як бути? Чим можна зайнятись корисним?".

3. Відповіді на питання рубрики „Доведіть, що ви знаєте".

VI. Домашнє завдання. Підготувати розповідь про те, як куріння впливає на різні системи організму людини.

VII. Підсумок уроку.

1. Відповіді на запитання:

- Як нікотин отруює організм людини?

- Чим відрізняється пасивне куріння від активного? Як боротися з пасивним курінням?

2. Прощання-побажання.

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-07-11; просмотров: 138; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.119.126.80 (0.03 с.)