II. Актуалізація здобутих знань та мотивація навчальної діяльності. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

II. Актуалізація здобутих знань та мотивація навчальної діяльності.



 

У ваших побажаннях прозвучало багато корисних побажань, а саме: щастя, здійснення мрій, задумів, вирости хорошою людиною тощо. Але найбільше ви бажали один одному здоров'я. Як говорить народна мудрість „ Здоровим будеш - все здобудеш". Чи погоджуєтеся ви з цим висловом? (висловлювання дітей).

Пригадайте чинники фізичного розвитку? (спадковість, гормони, повноцінне харчування, чинник, що пригнічує розвиток та ріст - хвороби) Що таке хвороба?

Спробуємо з вами умовно намалювати портрет хворої людини. (Вислови учнів)

Що спричиняє хворобу? Мені хотілося б зачитати уривок із вірша Т. Лисенко:

Звідки вз'ялися хвороби?

Їх створили злі мікроби.

Це - маленькі злодіяки,

Хулігани, розбишаки,

Що живуть у сюди,

Де є повно бруду:

У болоті і грязюці,

У смітті та у пилюці,

Під брудними нігтями,

Пазурами й кігтями...

Той, хто руки не помиє,

Їх ковтне і захворіє.

І тому, малята,

Слід вам пам'ятати:

Будете вмиватися, митися, купатися,

Повтікають злі мікроби,

разом з ними - всі хвороби!

Отже, ви зрозуміли напевне, якою буде тема нашого уроку. Повідомлення геми та мети уроку.

III. Вивчення нової теми

План уроку.

Чинники, що впливають на організм людини.

2. Вікові зміни в організмі підлітка та особиста гігієна.

3. Правила догляду за шкірою та волоссям.

4. Правила догляду за статевими органами.

3. Догляд за шкірою та волоссям.

Для розгляду цього запитання необхідно об'єднати дітей у 3 групи.

I група - розглядає питання догляду за шкірою;

II група - як боротися із запахом поту;

III група - догляд за нігтями та волоссям.

(діти працюють з матеріалом самостійно протягом 7 хв., після чого йде обговорення матеріалу)

IV. Узагальнення, систематизація і контроль знань та вмінь учнів

Робота в групах по питаннях підручника Н.М. Поліщук «Основи здоров'я 6 клас» ст.. 47. рубрика «Доведіть, що ви знаєте». Робота в парі за завданнями робочого зошита.

V. Підведення підсумків уроку

Виставлення оцінок; зауваження щодо організації роботи учнів під час уроку; висловлювання учнів про даний урок.

VI. Домашнє завдання.

Написати замітку для шкільного санбюлетня за такою темою «Правила особистої гігієни підлітка»

 

 

Тема: Особливості догляду за зубами і порожниною рота. Вибір засобів особистої гігієни

 

Мета:

- розкрити суть основних вимог до гігієни ротової порожнини; ознаки хвороб зубів і неправильного прикусу; розглянути фактори, що сприяють розвитку захворюваності зубів, а також; фактори, що зміцнюють зуби; навчити правильно підбирати засоби особистої гігієни;

-розвивати інтелектуальні вміння учнів: мислити, висловлювати припущення, підтверджувати свою думку, працювати у групах;

- виховувати активну життєву позицію щодо відповідальності за своє здоров 'я; виховувати свідоме негативне ставлення до факторів, що шкодять здоров 'ю.

Обладнання: папка з опорними конспектами уроку для кожного учня, таблиці, малюнки.

Тип уроку: засвоєння нових знань і формування практичних умінь та навичок.

План-схема уроку

I. Розминка. (Вправа на розвиток логічного мислення. Розгадування зашифрованої теми уроку.)

II. Актуалізація опорних знань. (Мозковий штурм. Перевірка виконання домашнього завдання Пов'язати теми уроків між собою, викликати інтерес до вивчення нового матеріалу.)

III. Мотивація навчальної діяльності. (Розповідь з елементами бесіди. Метод створення асоціацій та порівнянь. Розвиток уяви і підведення до теми уроку.)

IV. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу. (Використання опорних конспектів до уроку, таблиць. Пояснення теми з використанням проблемних запитань)

V. Рефлексія. (Практична робота № 4 Вибір засобів індивідуальної гігієни. Закріплення знань. Вироблення практичних вмінь. Застосування знань під час виконання практичної роботи).

VI. Корекція здобутих знань (Виявлення помилок в практичній роботі)

VII. Підсумок уроку. Інтерактивна вправа " Мікрофон" (Зробити правильні висновки з вивченого).

УІІ І. Домашнє завдання.

 

Хід уроку

І. Розминка.

Чи любите, діти, розгадувати загадки. Добре вмієте розгадувати? Зараз ми перевіримо.

1. Повний хлівець білих овець.

2. Стоїть погрібець, а в ньому два ряди яєць.

3. Тридцять два білих брати сидять у темній в'язниці. Коли та в'язниця відчиняється, то брати не виходять.

А хто з вас пам'ятає віршик про Кицю-ласунку? (пригадують діти)

Вчитель продовжує:

- не лінуйсь ніколи, киценько-голубко, зранку і під вечір гарно чистить зубки. Хто не любить пасти та зубної щітки, То у нього зуби зіпсуються швидко.

Діти! Як ви думаєте, про що ми сьогодні поведемо мову?

 

II. Актуалізація опорних знань та вмінь.

Вправа " Мозковий штурм"

1. Дати визначення здоров'я.

2. Назвати складові здоров'я.

3. Яке здоров'я ми називаємо фізичним?

4. Від чого залежить стан фізичного здоров'я людини?

5. Які чинники називаються зовнішніми, внутрішніми?

6. Що ми розуміємо під активним відпочинком?

7. Які види активного відпочинку вам відомі?

8. Яких правил особистої гігієни слід дотримуватись під час занять фізичними вправами?

(Не можна бігати та фізично навантажувати себе натщесерце; на початку заняття слід робити розминку; для фізичних занять слід правильно підібрати комфортний одяг та взуття; після занять фізичними вправами треба обов'язково помитися під теплим душем протягом 2-3 хв..)

III. Мотивація навчальної діяльності.

"Здоров'я - це нічого, але все без здоров'я - ніщо" такий афоризм дійшов до нас з давніх часів. Про здоров'я багато пишуть, друкують у газетах і журналах, розмірковують на телебаченні. Народна мудрість стверджує, що найдорожче у людини є її здоров'я, бо його не купиш ні за які гроші.

А як вважаєте ви?

На сьогоднішньому уроці, ми продовжуємо вивчати фізичну складову здоров'я, а саме ознайомимось із основними вимогами до гігієни ротової порожнини; про ознаки хворих зубів і неправильного прикусу; навчимося добирати засоби особистої гігієни.

ІУ. Вивчення нового матеріалу.

Пошкодження зубів.

Усім нам подобається усмішка з гарними білосніжними зубами, і зовсім неприємно дивитися коли в людини між зубами пусті простори, або ж зуби темного кольору.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, біля 70 % людей на Землі потерпають від хвороб зубів. Однією з найпоширеніших захворювань є карієс. (лат. Карієс - гниття)

Якщо не чистити зуби, в них утворюється наліт у вигляді жовтої або білої плями, який є ознакою їх псування. її називають зубним нальотом. В зубному нальоті є безліч бактерій, які виділяють кислоту, що руйнує емаль. Карієс -не єдине захворювання зубного апарату, є чимало інших стоматологічних захворювань. Хворий зуб сповіщає про себе біллю - це сигнал про небезпеку. Які основні ознаки хворих зубів? Звернемося до посібника. (ст. 1 Основні стоматологічні захворювання) Відповідь учнів (чорний наліт, припухлість десни, тріщини, білі утвори).

Отже, підведемо підсумок. Які основні симптоми хворих зубів? Після сигналу небезпеки слід відразу звернутися до стоматолога. Адже пошкоджений зуб - це вхідні ворота для проникнення інфекцій до організму. Розглянемо схему додатку № 1 папки. Які органи нашого організму зазнають впливу інфекції, що надійшла від хворого зуба? (очі, суглоби, серце, печінка, шлунок тощо)

Отже, здоров'я нашого організму залежить від здорових зубів. Недаремно є народне прислів'я: " Здорові зуби - запорука здоров'я".

Фактори, що сприяють розвитку захворюваності зубів.

Тепер докладніше ознайомимося із основними причинами появи карієсу. Для цього звернемося до додатку № 2. (Самостійна групова робота учнів з роздатковим матеріалом). Додаток № 2

На парті лежать листочки " Банк даних", на яких міститься певна інформація. Виберіть правильну відповідь на моє запитання, а саме: Які існують фактори,що сприяють розвитку захворюваності зубів?

Учні зачитують відповіді, які розміщають на дошці на плакаті № 1 з надписом "Якщо є сумнів, утримайся" (давній латинський вислів).

Як запобігти карієсу.

(Робота в малих групах додаток № 3 в папці). Підводимо підсумки прочитаного, даємо відповідь на запитання: - Назвіть фактори, що зміцнюють

зуби? (учні знаходять відповіді із " Банку даних") відповіді кріпляться на плакаті з надписом " Всякого схвалення заслуговує той, хто поєднує приємне з корисним" (Горацій).

4. Як правильно чистити зуби.

Виступ учня у ролі лікаря.(додаток № 4). Після розповіді учні розглядають буклет " Щоб збереїти зуби та ясна здоровими".

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-07-11; просмотров: 165; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.117.216.36 (0.013 с.)