II. Актуалізація опорних знань учнів. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

II. Актуалізація опорних знань учнів.



Бесіда:

1) Що таке небезпека?

2) 3 якими небезпеками ми можемо стикатися вдома, на вулиці?

3) Що таке пожежонебезпека?

4) Які основні причини пожежі?

5) Що таке евакуація?

6) Як допомогти людині на якій горить одяг?

7) Що відноситься до засобів пожежегасіння?

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

Для створення мотивації необхідно навести приклади випадків ДТП. Також можливий екскурс в історію організації дорожнього руху.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Учасники дорожнього руху:

- пасажири

- пішоходи

- водії.

 

Оскільки учні знайомилися з даною темою ще у попередніх класах, то можна запропонувати, щоб вони самі розповіли про права і обов'язки учасників дорожнього руху.

Учні І варіанту розповідають про пасажирів.

Учні II варіанту розповідають про пішоходів.

Учні III варіанту розповідають про водіїв.

Учні уважно слухають один одного, а потім доповнюють. Для уточнення всіх прав і обов'язків учасників дорожнього руху, учням пропонується додатково ознайомитися з інформацією у

підручнику на ст. 124 - 127. при цьому учні І варіанту читають матеріал про пішоходів, II варіанту - про водіїв, III варіанту - про пасажирів.

2. Організація дорожнього руху

> Демонстрація Правил дорожнього руху;

> Розповідь про 3 види пішохідних переходів;

> Демонстрація дорожніх знаків (малюнки, плакати);

> Дорожня розмітка (види і призначення).

3. Дорожньо - транспортні пригоди (ДТП).

a) Причини ДТП (бесіда)

b) Види ДТП:

- наїзди на пішоходів - 54,4%

- зіткнення - 20%

- перекидання - 11,1%

Користуючись такою статистикою, звернути увагу учнів на те, що основними винуватцями ДТП є саме пішоходи, а тому всім учням потрібно бути дуже уважним на дорозі, завжди дотримуватись Правил дорожнього руху.

c) Перша допомога при ДТП.

Звернути увагу учнів на необхідність термінової допомоги потерпілим внаслідок ДТП, адже від цього може залежати їхнє життя.

Пам'ятка Перша допомога при ДТП Покличте на допомогу дорослих і повідомте про ДТП рятувальні служби (по телефону 01,03).

Припиніть дію на організм чинників, які загрожують здоров'ю та життю потерпілого (загасіть пожежу, витягніть з води тощо).

 

Оцініть стан потерпілого і залежно від ушкодження надайте йому домедичну допомогу.

Проаналізувавши дану пам'ятку, записати її у зошити.

VI. Практична робота «Моделювання першої допомоги при ДТП».

Мета: навчитися оптимально діяти при ДТП, дотримуватися безпеки на дорозі та у транспорті, надавати першу медичну допомогу потерпілим від ДТП. Обладнання: автомобільна аптечка, шина медична.

Завдання Дітей об'єднати у 6 груп, запропонувати кожній розглянути певну ситуацію, яка може спричинити ДТП (до 3 хвилин).

1. Десятирічна дитина, їдучи на велосипеді по проїжджій частині, не справляється з керуванням.

2. Дитина стоїть на переході, обладнаному світлофором, зі своїм собакою без повідка.

3. В автомобілі, обладнаному ременями безпеки, на передньому сидінні сидить шестирічна дитина, не пристебнута ременем.

4. Кондуктор тролейбуса, що від'їхав від зупинки, помітив дитину, яка причепилася за драбину в задній частині тролейбуса.

5. Діти грали на тротуарі в м'яч. М'яч викотився на проїжджу частину.

6. Дванадцятирічні діти їдуть на мотоциклі вулицями міста без шоломів і на великій швидкості.

Колективне обговорення всіх ситуацій. Розв'язок ситуацій записати у зошити на ст. 52, зробивши відповідний висновок.

VII. Домашнє завдання.

1. Вивчити урок 22 у підручнику.

2. Скласти кросворд до теми «Безпека на дорозі».

3. Підготуватися до тематичного оцінювання: «Соціальна складова здоров'я» по уроках 10-22.

 

Тематичне оцінювання по темі: " БЕЗПЕКА ЩОДЕННОГО ЖИТТЯ" Мета: перевірити рівень засвоєння матеріалу з теми. Обладнання: роздаткові картки.

Закінчити речення.

Не можна користуватися ----------------- розетками. Не молена залишати без

нагляду ввімкненні -----------------. Не наближайтеся до пошкодженого кабеля,

який лежить ближче ніж ------- метрів. Перед тим, як користуватися

газовими приладами необхідно провірити -------, відкрити --------- для припливу

повітря. При попаданні на шкіру отруйних речовин необхідно ретельно промити її ---------------------, обов язково розповісти про цей випадок --------------.

Виконай тестове завдання.

1. Якщо ви відчули запах газу у кімнаті, необхідно:

а) відкрити вікна та двері; б) включити світло; в) закрити вікна та двері. 2.Перед тим як користуватися засобами для боротьби з комахами необхідно: а) прочитати увалено інструкцію; б) надіти ватно-марлеву пов'язку; в) добре збовтати його зміст.

3. Як необхідно діяти, коли на руку попала суха отруйна речовина:

а) звернутися до медичного закладу; б) струсити за вітром і промити місце

холодною водою; в) промити проточною водою.

4.У разі отруєння чадним газом, необхідно потерпілого винести із приміщення:

а) так; б) ні.

5.При несправності газових приладів необхідно подзвонити за телефоном:

а) 02; б) 03; в) 04.

6. При витоку газу не можна користуватися електричними приладами (телефоном):

а) так б) ні.

7. Перед тим, як надати потерпілому, що вражений електрострумом, допомогу необхідно:

а) надіти гумові рукавички; б) вимкнути електрострум; в) взяти суху палицю

і відкинути від потерпілого електроприлад.

8.Небезпеку у нашому помешканні становлять:

а) газо- та електроприлади; б) ліки; в) гострі та ріжучі предмети; г)

сковороди та каструлі.

9. Ознаки отруєння лакофарбовими матеріалами:

а) вона має хороший апетит; б) відчуває запаморочення, нудоту, розклад зору; в) нічого не відчуває.

10. Електрострум несе в собі безпеку: а) так; б) ні.

Тема:

Типи спілкування людей.

Мета: ознайомити з типами спілкування, дати змогу відпрацьовувати навички комунікації слухати і говорити, розвивати розуміння необхідності о одрозичливої манери спілкування, та дотримання правіш спілкування. Обладнання: підручник, аркуші паперу, олівці.

Хід уроку

Організаційний момент

Перевірка домашнього завдання

Бесіда за запитаннями (ст. 136 підручника)

Мотивація навчальної діяльності

Кожна людина майже третину життя проводить в спілкуванні. При цьому дуже важливо зрозуміти один одного. Є люди при спілкуванні з якими поліпшується настрій, а є й навпаки. Які типи спілкування є між людьми ми і будемо розглядати на сьогоднішньому уроці.

Вивчення нового матеріалу

Учитель пропонує записати на аркушах паперу " Для чого потрібне

спілкування " Діти зачитують свої відповіді (можна використати метод

"Мікрофон")

Інформаційне повідомлення вчителя про типи спілкування

Метод "Мозковий штурм"

Вчитель пропонує назвати всі відомі почуття та емоції. Діти називають якомога

більше. Одним кольором підкреслюють хороші почуття, іншим - неприємні.

Ознайомлення з невербальним спілкуванням

Бажаючі витягують з підготовленого конверта листівки із записаними

почуттями, по черзі демонструють їх, а клас вгадує, що це за почуття та які їх

невербальні ознаки (міміка, жести, положення тіла).

Узагальнення і систематизація знань.

Учитель пропонує дітям об'єднатися в три групи (Віра, Надія, Любов).

Пропонує обговорити і представити увазі однокласників дані ситуації.

Ситуація 1. Сашко взяв у Андрія книжку і не повертає хоча той вже не раз

йому нагадував. Що робити Андрієві?

Ситуація 2. До Лесі перед контрольною сідає Оксана, щоб списати. Минулого

разу Леся через це не встигла розв'язати останній приклад. Як їй про це

сказати?

Ситуація 3. Сергійка весь клас дражнить Вовком, бо раніше звали просто

Сірим. Йому це не подобається. Як про це сказати?

Робота з підручником. Опрацювати в підручнику 5 - ять головних принципів

спілкування з людьми (ст. 140).

Домашнє завдання

Опрацювати відповідний параграф підручника

Провести і записати свої спостереження про типи спілкування (які діти

застосовували протягом одного дня)

 

Тема: Стосунки людей. Типи стосунків у сім'ї.

Мета уроку: ознайомити учнів з різними типами стосунків людей, відпрацювати навички спілкування з доросліши, виховувати повагу до батьків і вчителів. Обладнання і матеріали: підручник, аркуші паперу, олівці, фломастери.

Хід уроку

Організаційний момент



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-07-11; просмотров: 122; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.119.107.96 (0.016 с.)