VIII. Самостійна робота учнів. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

VIII. Самостійна робота учнів.



Учитель допомагає окремим учням, дає поради, спостерігає за до­триманням правил техніки безпеки.

IX. Фізкульхвилинка.

X. Продовження самостійної роботи.

XI. Оцінювання виробів. Відбір на виставку.

XII. Підсумок уроку.

— Що нового дізналися сьогодні на уроці?

— Чи сподобалося вам виготовляти макет автомобіля із сірнико­вих коробок?

— Пізнайко дякує за сумлінну працю і бажає вам творчих успіхів.

Що ж, мабуть, прийшла пора

з вами попрощатись.

До побачення, малята!

Вмійте ж гарно працювати

і ніколи перед труднощами не відступати.

XIII. Прибирання робочих місць.

 

 

Урок _____ Дата _______

Тема. МАКЕТУВАННЯ. ЛЯЛЬКОВІ МЕБЛІ ІЗ СІРНИКОВИХ КОРОБОК

Мета: продовжити знайомити учнів з макетуванням; навчити робити лялькові меблі з коробочок з-під сірників; розвивати дрібну моторику пальців рук, естетичний смак; виховувати акуратність, посидючість, любов до праці.

Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати у новій техніці, хоча деякі навички ви вже опанували. Як називається ця техніка, відгадайте!

— Так, це макетування. Сьогодні на уроці ми попрацюємо з коробочкамиз-під сірників. Будемо виготовляти лялькові меблі.

Вступна бесіда

— Що ви знаєте про сірники? (Відповіді дітей.)

— Сірник — дерев’яна паличка для створення вогню за потреби. Сірники зазвичай виготовляються з деревини або іноді з цупкого паперу, картону. Дерев’яні сірники продаються в коробках, а паперові сірники — в пакетиках

або книжечках. На одному кінці сірник має голівку, вкриту запалювальною речовиною й енергетичним окислювачем.

— Як потрібно поводитися з сірниками? (Відповіді дітей.)

Розповідь учителя

— А коли виникли сірники?

Ми знаємо про те, що раніше, до винаходу сірників, одержати вогонь було дуже складним завданням. Люди терли одна об одну палички, ловили склом сонячні зайчики, вибивали іскру з каменів і чого тільки не придумували для того, щоб одержати вогонь.

І тільки наприкінці XVIII ст., завдяки французькому хімікові Клоду Бертолле, з’явилися так звані «сірники-маканки». Це такі палички, на які наносилася сіль, і запалювалися вони після того, коли їх занурювали у розчин сірчаної кислоти. Відбулася ця подія в 1805 р. Але вже в 1927 p., англійцеві Джонові Уолкеру спала на думку ідея нанесення на палички такої суміші, що легко запалювалася при терті об наждаковий

папір. Таким чином зникала необхідність носити із собою пухирець із сірчаною кислотою. Ці сірники одержали назву «сухі сірники». Тоді навіть було налагоджене невелике виробництво таких сірників, але вони мали два істотних недоліки. По-перше, вони дуже сильно смерділи, а по-друге, були дуже дорогими. І тому в 1830 р. з’явилися нові сірники. Француз Шарль Copia винайшов сірники, на які наносилася суміш із білого фосфору.

Ці сірники не смерділи, але вони були отрутними, і тому в 1855 р. хімік-швед

зміркував, що можна наносити на сірники червоний фосфор. Результат — сірники

легко запалюються, але абсолютно безпечні для здоров’я.

І от, нарешті, в 1889 р. відбулася кульмінація розвитку сірників. Була винайдена

сірникова коробка. Смужка «запалювання» тепер була на бортику коробки.

Раніше вона перебувала всередині.

У Росії перша фабрика, що випускала сірники, була відкрита тільки в 1837 р.

у Санкт-Петербурзі.

Фізкультхвилинка

Демонстрування та аналіз зразка

— Для кого ми сьогодні будемо виготовляти меблі?

• Замість справжньої дитини

Є у кожної дівчини,

її пестять, одягають,

Спати ввечері вкладають.

І годують її смачно —

Дуже мамі вона вдячна! (Лялька)

— Розгорніть підручник на с. 134. Назвіть предмети меблів, які ви знаєте.

(Відповіді дітей.)

Інструктаж учителя

Для дивана знадобляться шість порожніх сірникових коробок. Для сидіння візьміть два коробка, витягніть із них шухлядки. Однією шухлядкою з’єднайте між собою два футляри. Так само з’єднайте ще два футляри для

диванної спинки.

• Приклейте спинку до сидіння дивана. З боків приклейте по одному сірниковому коробку — це підлокітники дивана. Так само зробіть крісла, використовуючи для сидіння і спинки по одному коробку, обклейте кольоровим

папером.

• Придумайте і зробіть інші предмети меблів.

III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ

— Як гарно ви попрацювали. Подивіться, які чудові меблі у вас вийшли.

— Хто встигнув зробити декілька предметів меблів?

— На якому етапі роботи у вас виникли труднощі?

— Чи змогли ви їх подолати?

— Як ви прикрасили меблі?

— Чий виріб сподобався вам найбільше?

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що таке макетування? Що ви виготовляли на уроці?

 

Урок _______ Дата _____

Тема: КОНСТРУЮВАННЯ З ПАПЕРУ.

ПРЯМЕ ПЛЕТІННЯ ЗІ СМУГ ПАПЕРУ. КИЛИМОК

Мета: вправляти учнів у прямому плетінні з паперу; ознайомити з відповідною термінологією;розвивати вміння складати план майбутньої роботи; формувати художньо-творчу особистість; розвивати спостережливість, увагу, просторову уяву; розширювати світогляд, учити працювати самостійно, створювати доброзичливу атмосферу співпраці в колективі, застосовувати отримані знання; виховувати інтерес до народної творчості, культури і традицій українського народу.

Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-06-24; просмотров: 368; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.220.16.184 (0.009 с.)