VII. Оцінювання виконання завдань. Виправлення помилок. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

VII. Оцінювання виконання завдань. Виправлення помилок.



VIII. Підсумок уроку.

—Що належить до столового посуду?

—Для чого він використовується?

—Чого нового ви навчилися на уроці?

—Про яку господиню так говорять: "Уміє готувати, та не вміє подавати"?

—Які ще прислів'я і приказки про культуру харчування ви знаєте?

IX. Прибирання робочих місць.

 

УРОК ______ Дата _____

Тема. Самообслуговування. Сервірування столу.

Мета. Розширити знання учнів про сервірування столу. Навчити оригінально складати серветки. Розвивати естетичний смак. Виховувати бажання навчитись і дотримуватись гарних манер.

Матеріали та інструменти. Паперові серветки, зразки виробів, ножи­ці, підручник (с. 110-112).

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Гра "Впіймай правильну відповідь".

Учитель пропонує дітям речення. Якщо твердження правильне, то учні плещуть у долоні.

• Перед їжею і після їжі завжди мию руки.

• Гойдаючись на стільці, штовхаю сусідів.

• Ніж тримаю в правій руці, виделку — в лівій.

• За столом під час їжі плямкаю, сьорбаю, длубаюсь у роті.

• Руки за столом витираю серветкою.

2. Відповіді на запитання.

—Що можна брати зі столу просто руками?

—Що слід їсти виделкою і ножем?

—Що можна їсти лише за допомогою виделки?

—Як розставити на столі посуд для напоїв?

—Де і як саме ви розмістите на столі виделку та столовий ніж?

3. Робота з підручником (с. 110).

—Розгляньте уважно малюнок. Скажіть, чи правильно сервіровано стіл? Ви правте помилки.

—Подумайте і скажіть, як можна прикрасити святковий стіл?

4. Слово учителя.

— Дуже важливо навчитися прикрашати стіл оригінальними ви­робами, виготовленими власноруч. Адже у справжньої господині все має бути красивим: зовнішній вигляд їдальні, кухні, святкового столу.

— Сьогодні ви навчитесь складати паперові серветки різними способами, а також виготовляти серветку "Листок".

IV. Розгляд зразка виробу.

V. Технологія виготовлення виробу (підручник, с. 112).

1. Візьміть паперову серветку.

2. Складіть її по діагоналі "гармошкою" і згорніть навпіл.

3. Один кінець притисніть тарілкою, як показано на малюнку.

4. Вільний кінець серветки розправте у вигляді листка.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інстру­ментів.

Кожен учень складає по декілька паперових серветок.

Спробуйте скласти серветки різними способами: трикутником, трубочкою, конусом, віялом, квіткою, тощо.

Учитель демонструє різні способи складання серветок.

Стіл можна прикрасить паперовими серветками-витинанками, як круглої, так і квадратної форми.

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

VIII. Самостійна робота учнів.

IX. Фізкультхвилинка.

X. Продовження самостійної роботи.

XI. Оцінювання виробів.

XII. Підсумок уроку.

—Чи сподобалося вам складати паперові серветки?

—Яким способом складати було найлегше? А яким — найважче?

—Вдома складіть ще декілька серветок. Засервіруйте стіл до зу­стрічі гостей, прикрасивши його.

XIII. Прибирання робочих місць.

 

 

УРОК ______ Дата _____

Тема. Самообслуговування. Правила догляду за одягом. Інстру­менти і матеріали для шиття.

Мета. Розширити знання учнів про правила догляду за одягом, про матеріали та інструменти для шиття. Ознайомити з еле­ментами шиття. Навчити зав'язувати вузлик на кінці нитки, пришивати ґудзик з двома отворами.

Матеріали та інструменти. Швейні нитки, ґудзики, тканина, ножиці, наперсток, зразок виробу, підруч­ник (с. 115-121).

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Раз! два! Раз, два! Знову мода в нас нова!

—Хто ж її майстри-творці?

—Всі, хто з голкою в руці. Юні шевчики й кравці.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Слово вчителя.

— Сьогодні ми здійснимо уявну екскурсію на фабрику, де шиють одяг. Нашим екскурсоводом буде Пізнайко.

Учні розглядають ілюстрації швейного виробництва. Вчитель ко­ментує зображення.

2. Бесіда.

—Який буває одяг за призначенням? (Робочий, спортивний, до­машній, святковий.)

—Розкажіть, як ви доглядаєте за своїм одягом.

— Однією з ознак культури людини є охайний одяг. Щоб одягслужив вам довго і водночас залишався красивим, слід дотримуватись правил догляду за ним.

3. Робота з підручником (с. 117).

Прочитайте основні правила догляду за одягом, які підготував Пізнайко.

• Тримай одяг у чистоті. Дотримуйся вимог щодо прання одягу з різних видів тканин.

• Вчасно прасуй одяг.

• Знявши одяг, складай його або вішай на плечики в шафу.

— Розгляньте малюнок і скажіть, хто з хлопчиків правильно до­глядає за одягом.

4. Ознайомлення з обладнанням для роботи з нитками й ткани­нами.

— Відгадайте загадки.

• Я блискуча, гостренька,
маю очко маленьке.

За собою несу

довгу-довгу косу. (Голка і нитка.)

• Два кільця,
два кінця,

а посередині цвях. (Ножиці.)

• Маленький хлопчик
сів на стовпчик.
Одежі не носить,
їсти просить,

личенько рябе.

Що воно таке? (Наперсток.)

— Які ще інструменти та матеріали потрібні для шиття?

5. Продовження роботи з підручником (с. 119).

Розгляньте малюнки. Ознайомтеся з обладнанням для роботи з нитками й тканиною.

• П'яльці — пристрій, у якому затискають тканину для ви­шивання.

• Картон для виготовлення викрійок.

• Калька і копіювальний папір, олівець для перенесення зображень на папір, картон, основу.

• Подушечка з набором голок для шиття і вишивання.

• Голки добирають відповідно до товщини ниток, а нитки — за товщиною тканини.

• Наперсток для проштовхування голки захищає палець від проколювання. Його підбирають відповідно до величини середнього пальця правої руки.

6. Ознайомлення з правилами шиття (с. 120).

Наш екскурсовод Пізнайко розкриє вам секрети шиття.

• Сядь правильно. Трохи нахилися вперед.

• Тримай тканину на відстані 30 см від очей.

• Правильно вибери довжину нитки. Для цього відміряй нитку ліктем.

• Правильно всиляй нитку у вушко голки. Голку тримай лівою рукою.

• Навчися зав'язувати вузлик. Нитку намотуй на вказівний палець правої руки. Петлю скрути великим пальцем.

7. Вправляння у зав'язуванні вузлика.

Вчитель демонструє, як зав 'язувати вузлик, а учні роблять прак­тичні спроби.

8. Відгадування загадки (с. 121).

Від штанців він відірвався та кудись від нас сховався.

Мусимо знайти й пришити, щоб штанці не загубити. (Ґудзик.)

Відгадайте, що це? Ну, звичайно ж, ґудзик! Допоможемо хлоп­чикові його пришити. Попрацюємо в швейній майстерні.

IV. Розгляд зразка виробу.

V. Технологія виготовлення виробу (підручник, с. 121).

1. Підберіть інструменти (голку, ножиці, наперсток) та підберіть матеріали: (нитки швейні, ґудзики, одяг без ґудзика або шматок тканини).

2. Підготуйте голку й нитку до роботи (всиліть, складіть вдвоє нитку, зав'яжіть вузлик).

3. Встроміть голку в тканину і в один із отворів ґудзика.

4. Повторіть 5-6 разів.

5. Виведіть голку на зворотний бік тканини. Закріпіть нитку, прошивши стібки 2-3 рази.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інстру­ментів.

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

— Пізнайко нагадує вам правила безпечної роботи з голкою.

1. Не залишай голку без нитки і в невідповідному місці.

2. Не вколюй голку в свій одяг або матеріал, з яким працюєш.

3. Не бери голку в рот.

4. Після роботи вколюй голку в спеціальний гольник.

5. Запасні голки зберігай у гольнику.

6. Не використовуй голку замість булавки.

7. Під час шиття користуйся наперстком.

8. Перераховуй кількість голок до і після роботи.

VIII. Самостійна робота учнів.

 

IX. Фізкультхвилинка.

Раз! Два! Всі присіли, потім вгору підлетіли. Три! Чотири! Нахилились, із струмочка гарно вмились. П'ять! Шість! Всі веселі летимо на каруселі. Сім! Вісім! В поїзд сіли. Ніжками затупотіли. Дев'ять! Десять! Відпочили і за парти знову сіли.

X. Продовження самостійної роботи.

XI. Оцінювання виробів.

XII. Підсумок уроку.

—Чисподобалося вам працювати у швейній фабриці?

—Які інструменти потрібні для шиття?

—Як їх треба зберігати?

—Використовуючи ґудзики різних кольорів та форм, створіть у вільну хвилину аплікацію на тканині.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-06-24; просмотров: 154; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.223.119.17 (0.022 с.)